Szczepienie dziecka przeciw grypie
fot. Fotolia

Szczepionka przeciw grypie ratuje przed śmiercią. Te badania dają do myślenia!

Najnowsze badania potwierdzają, że szczepionka przeciw grypie może zmniejszyć ryzyko śmierci z powodu powikłań nawet o połowę! Dowiedz się więcej o badaniu.
Hanna Szczesiak
Szczepienie dziecka przeciw grypie
fot. Fotolia
Według najnowszych badań, szczepionka przeciw grypie co najmniej o połowę zmniejsza ryzyko śmierci z powodu powikłań związanych z grypą.

Szczepionka zmniejsza ryzyko śmierci

U małych dzieci powikłania po grypie mogą być wyjątkowo niebezpieczne. W niektórych przypadkach mogą prowadzić do śmierci. Pisaliśmy o 12-letniej Piper, która zmarła z powodu grypy. Jej mama apeluje do rodziców, by bez wahania szczepili swoje dzieci.

Badanie Amerykańskiej Akademii Pediatrycznej przeprowadzono na 358 przypadkach dzieci w wieku od 6 miesięcy do 17 lat, które zmarły z powodu powikłań związanych z grypą od lipca 2010 do czerwca 2014. Badaczom udało się ustalić, czy dziecko było szczepione aż w 291 przypadkach. Okazało się, że aż 74% dzieci nigdy nie dostało szczepionki przeciw grypie.

Wśród zdrowych dzieci, bez zdiagnozowanych chorób, szczepienie przeciw grypie zmniejsza ryzyko śmierci z powodu powikłań pogrypowych o 65%. Wśród dzieci bardziej narażonych na powikłania szczepionka zmniejsza ryzyko śmierci o połowę.
Redakcja poleca: Nie szczepisz dziecka? Jesteś ostatni w kolejce do przedszkola! Dobry pomysł? [WIDEO]
Dlaczego należy szczepić dzieci? Zobacz, wypowiedź eksperta - prof. Alicja Chybicka, pediatra i przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Dzieci.

Szczepionka przeciw grypie w Polsce

Zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia, każdy z nas powinien się zaszczepić przeciw grypie. W Polsce szczepionki przeciw grypie nie są obowiązkowe (tzn. nie są finansowane przez Ministerstwo Zdrowia). WHO zaleca, by szczepić wszystkie dzieci od 6. miesiąca do 2. roku życia. Maluchy z tej grupy wiekowej są najbardziej narażone na niebezpieczne dla ich zdrowia powikłania.

Zobacz także: Dramatyczny apel mamy: "Błagam, szczepcie swoje dzieci!"

Źródło: scarymommy.com
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy