Agnieszka Woźniak-Starak
fot. Instagram/aga_wozniak_starak

Szczere wyznanie Agnieszki Woźniak-Starak - kobieta dwukrotnie poroniła

Agnieszka Woźniak-Starak opowiedziała o tragedii, która ją spotkała. Prezenterka dwa razy straciła dziecko. Jej druga ciąża miała wadę genetyczną. Dziennikarka odniosła się także do niedawnego wyroku Trybunału Konstytucyjnego: „skazywanie kobiet na tego typu tortury, to jest niewyobrażalna podłość”.
Joanna  Biegaj
Agnieszka Woźniak-Starak
fot. Instagram/aga_wozniak_starak

Prezenterka wyznała, że dwukrotnie poroniła, pierwszy raz w 2016 roku, drugi – gdy była już żoną Piotra Woźniaka-Staraka. Opowiedziała o tym w kontekście zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce. Agnieszka przyznała, że doskonale rozumie kobiety walczące o swoje prawa.

Szczere wyznanie

Agnieszka wyznała, że rozumie ból kobiet, które tracą dziecko, ponieważ sama była w takiej sytuacji. I to, niestety, nie raz. „Ja o utracie dziecka powiedziałam po raz pierwszy w magazynie „Pani” kilka lat temu. Dziś mam wrażenie, że ktoś próbuje cofnąć nas do średniowiecza, że politycy za nic mają rozwój nauki, postęp medycyny, prawa kobiet. Od czasu tamtego wywiadu w „Pani” mnóstwo się w moim życiu zmieniło i zdarzyło, jestem w stanie zrozumieć ból kobiet, gdy tracą ciążę, bo sama przeszłam przez to niejednokrotnie. Podobnie jak miliony innych kobiet” - powiedziała Agnieszka.

Druga ciąża...

Prezenterka zdobyła się także na szczere wyznanie dotyczące jej drugiej ciąży: „Moja druga ciąża miała wadę genetyczną. Nie musiałam podejmować decyzji o aborcji, bo życie zdecydowało za mnie”.

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego – niewyobrażalna podłość

Aga skomentowała także wyrok Trybunału Konstytucyjnego: „To jest ogromna tragedia. Wydaje mi się, że jestem silna, ale nie wiem, czy poradziłabym sobie, gdyby ktoś mi kazał donosić taką ciążę. Bo to jest dla kobiety podwójny dramat. Najpierw musi pogodzić się z tym, że nie zostanie mamą, a potem jeszcze przed nią miesiące czekania na poród i pogrzeb. Uważam, że w XXI wieku, przy takim postępie medycyny, skazywanie kobiet na tego typu tortury, to jest niewyobrażalna podłość”.
 

Źródło: Pani

 

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Pielęgnacja skóry twarzy w ciąży: lato
Wiosną i latem skóra twarzy przyszłej mamy może sprawiać problemy. Hormony sprawiają, że lubi się przetłuszczać, więc powstają zaskórniki i niedoskonałości, a słońce może powodować przebarwienia, czyli ostudę. Jak pielęgnować skórę twarzy latem, podpowiada Izabela Czernuszczyk, kosmetyczka z warszawskiego salonu Studio Style.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy