Fundacja Szczęśliwe Macierzyństwo, badania USG w ciąży
fot. materiały prasowe

Szczęśliwa mama, szczęśliwe dziecko 2013

Rusza VII edycja bezpłatnych badań i konsultacji dla kobiet w ciąży.
Fundacja Szczęśliwe Macierzyństwo, badania USG w ciąży
fot. materiały prasowe
Ciąża to wyjątkowy moment w życiu kobiety, a my jesteśmy po to, aby pokazać jak świadomie czerpać z niego jak najwięcej radości. Chcemy, aby każda kobieta czuła się doceniona i pewna swoich codziennych kroków. Na naszych bezpłatnych corocznych spotkaniach poszerzamy wiedzę kobiet o ciąży i macierzyństwie. Propagujemy zdrowy styl życia, zachęcamy do regularnych badań.

W tym roku startuje VIII edycja bezpłatnych badań i konsultacji dla kobiet w ciąży “Szczęśliwa mama, szczęśliwe dziecko”. Po latach zdobywania zaufania u kobiet i ich rodzin nareszcie trafimy do szerszego grona odbiorców. Będziemy aż w 19 miastach. Po raz kolejny z naszych bezpłatnych badań pod okiem rzetelnych ekspertów  skorzysta mnóstwo przyszłych mam.

Cele:
 • Ochrona zdrowia mamy i dziecka
 • Poszerzenie wiedzy na temat zdrowia , pielęgnacji i rozwoju dziecka
 • Przygotowanie do świadomego macierzyństwa
 • Bezpłatne badania USG, USG 4D
W ramach spotkań bezpłatnie oferujemy:
 • Badania USG - jak co roku dysponujemy 2 gabinetami USG, USG 4D.
 • Porady ekspertów – zapraszamy kobiety do skorzystania z porad  ekspertów m.in.: położnej, pielęgniarki rodzinnej, konsultanta laktacyjnego, douli, fizjoterapeuty, dietetyka, psychologa, ekspertów szkól rodzenia.
 • Prezentacja instruktażu pierwszej pomocy pediatrycznej - Chcemy uświadomić rodzicom potrzebę nauki pierwszej pomocy pediatrycznej, właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia ich dzieci.
 • Prezentacja bezpiecznej kąpieli niemowlęcia – to czas szczególny zarówno dla dziecka, jak i rodziców. To nie tylko czynność higieniczno-pielęgnacyjna, ale czas na bliskość i budowanie kontaktu. Podczas eventów zaprezentujemy techniki bezpiecznej kąpieli, tatusiowie będą mieli okazję poćwiczyć na fantomach.
 • Prezentacja instruktażu masażu - Dotyk jest naturalną formą wyrażania uczuć wobec naszego maleństwa, a kontakt fizyczny zaczyna mu się kojarzyć z miłością. W trakcie prowadzonych akcji zapoznamy rodziców z technikami bezpiecznego masażu.
 • Prezentacja sposobów wiązania chust - Jeśli ktoś ma wątpliwości czy chustowanie niemowląt jest bezpieczne czy nie, nasza akcja pokaże zalety i zalecenia do chustowania.
 • Prezentacja technik pierwszej pomocy pediatrycznej – umiejętność udzielania pierwszej pomocy dorosłym posiada wiele osób, w przypadku dzieci, niemowląt i noworodków pojawiają się jednak znaczące różnice, których znajomość może zadecydować o skuteczności akcji ratunkowej.

Termin i lokalizacja
02/03 marca – CH Auchan, ul. Św. Antoniego 2, Swadzim k. Poznania  w godz. 11.00 – 16.30

Nie prowadzimy wcześniejszych zapisów na badania. Decyduje kolejność zgłoszeń. Wykonywanie badań rozpoczynamy o godz. 11.00. W przypadku dużego zainteresowania badaniami osoby oczekujące, z chwilą rozpoczęcia akcji społecznej, będą mogły wpisać się na listę.

O Fundacji
Fundacja Szczęśliwe Macierzyństwo powstała 9 lat temu. Zostałam mamą, czułam potrzebę podzielenia się zarówno doświadczeniem jak i wiedzą ciekawych specjalistów jakich spotkałam na mojej drodze.

Od początku istnienia organizujemy Akcję “Szczęśliwa Mama Szczęśliwe Dziecko”.

Nie zapominamy jednak o najmłodszych mamach. Specjalnie dla nich prowadzimy program “Mama w szkolnej Ławce”. Wspieramy w nauce, poszerzaniu wiedzy, zdobywaniu doświadczenia w nowej roli. Pokazujemy, że macierzyństwo nie minimalizuje ich możliwości a otwiera drzwi do dorosłego życia.

Bierzemy czynny udział w edukacji małego człowieka, dlatego od kilku lat prowadzimy działalność wydawniczą. Pokazujemy, jak kreatywnie bawić się bez zabawek, uczymy rodzinnie gotować. Dla ucha najmłodszych tworzymy pod okiem naszych ekspertów słuchowiska edukacyjne, tak aby nasi milusińscy w każdej chwili swojego życia czerpali dobre wzorce. Z wielką chęcią angażujemy się w akcje społeczne organizowane przez naszych przyjaciół i partnerów.
Redakcja poleca: Płeć dziecka: czy lekarz może się pomylić - film
Na jakiej podstawie ginekolog określa płeć dziecka i kiedy wynik badania USG w ciąży może być fałszywy?
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy