szczoteczki elektryczne dla dzieci
fot. Adobe Stock

Szczoteczki elektryczne dla dzieci: lepsze wibrujące czy soniczne? (7 najlepszych modeli już od 18 zł!)

Szczoteczka elektryczna dla dzieci myje zęby szybko i skutecznie. Najlepsze są szczoteczki z obrotową końcówką oraz elektryczne szczoteczki soniczne. Wszystkie mają atrakcyjny dla dziecka wygląd i zachęcają do regularnego mycia zębów. Polecamy najlepsze modele szczoteczek.
Ewa Janczak-Cwil
szczoteczki elektryczne dla dzieci
fot. Adobe Stock
Szczoteczki elektryczne dla dzieci dzielą się na wibrujące, z obrotową główką lub soniczne. Są o wiele skuteczniejsze niż manualne, a ich atrakcyjny wygląd zachęca dziecko do regularnego szczotkowania. Przy wyborze elektrycznej szczoteczki dla dziecka kieruj się nie tylko ceną i wyglądem, ale też oznaczeniem wiekowym i sposobem ładowania (w sklepach dostępne są szczoteczki dla dzieci na baterie lub ładowane przez gniazdko).

Spis treści:
  1. Szczoteczka Firefly, 18 zł
  2. Oral-B Kraina Lodu, 30 zł
  3. Bajkowa Oral-B, 40 zł
  4. Oral-B Genius X 20000N, 799 zł
  5. Soniczna Vitammy Smile, 48 zł
  6. Soniczna Meriden Kiddy, 49 zł
  7. LOL Surprise, 68 zł

Rodzaje szczoteczek elektrycznych dla dzieci

Szczoteczki elektryczne dla dzieci mogą być zasilane bateriami, najczęściej typu AAA, lub ładowane z gniazdka. Zasada ich działania bywa różna. W sklepach znajdziesz trzy typy tego typu urządzeń:
  • szczoteczki elektryczne wibrujące
  • szczoteczki elektryczne z obrotową końcówką
  • szczoteczki soniczne

Wibrujące szczoteczki elektryczne dla dzieci

Ich główka nie obraca się, a jedynie drga z wysoką częstotliwością. Dzięki temu czyszczą zęby dziecka lepiej niż zwykłe szczoteczki manualne, ale trzeba powiedzieć jasno: nie jest to najskuteczniejsza technologia. Ich zaletą jest to, że są lekkie i tanie. Nie wymienia się w nich końcówek, więc po pewnym czasie trzeba urządzenie wyrzucić i kupić nowe.

Szczoteczki elektryczne dla dzieci z obrotową końcówką

Często mają wymienne końcówki. Umieszczone w nich włosie tworzy kształt koła. Po włączeniu końcówka wykonuje trzy ruchy: obrotowe, pulsacyjne i oscylacyjne. To sprawia, że zęby są czyszczone dużo intensywniej niż wtedy, gdy dziecko korzysta z manualnej szczoteczki. Lepsze modele mają wymienne końcówki, co oznacza, że co pewien czas trzeba kupić nowe i wyrzucić stare.

Soniczne szczoteczki dla dzieci

Mają wymienne końcówki, a włosie tworzy bardziej podłużny kształt. Końcówka wykonuje ruchy wymiatająco-pulsacyjne. Dodatkowo szczoteczka tak wytwarza falę dźwiękową, która działa nawet do 4 mm poza włosiem. Tworzy ona w paście i ślinie mikrobąbelki, które bombardują powierzchnię zębów, usuwając płytkę nazębną i bakterie.

Jaką szczoteczkę elektryczną dla dzieci wybrać?

Najmniej skuteczna szczoteczka elektryczna to ta wibrująca. Efektywność działania dobrych urządzeń z obrotową końcówką i sonicznych jest porównywalna. Dlatego przy wyborze szczoteczki elektrycznej dla dziecka należy wziąć pod uwagę: wiek dziecka i zasobność portfela. Nie mniej ważne są też upodobania dziecka. Fajnym gadżetem jest nakładka na końcówkę lub futerał, które ułatwiają zabranie urządzenia ze sobą do przedszkola czy na wyjazd.

Szczoteczka elektryczna a wiek dziecka

Przed zakupem szczoteczki zawsze sprawdź, dla jakiego wieku przeznaczone jest urządzenie. Chodzi o to, by rozmiar rączki i wielkość główki były dopasowane do rozmiarów dłoni i zębów dziecka. Z takich urządzeń mogą korzystać (z pomocą) dzieci nawet roczne. Wiele szczoteczek elektrycznych przeznaczonych jest jednak dla dzieci, które ukończyły 3 lata.

Szczoteczka elektryczna a upodobania dziecka

Szczoteczki elektryczne dla dzieci mają wygląd, który ma je zachęcać do sięgania po urządzenie. Są więc kolorowe, mają kształt zwierzątek lub nadruki z postaciami z bajek czy wizerunki popularnych zabawek. I tak: wielbicielce „Krainy lodu” można kupić szczoteczkę z postacią Elsy, a miłośniczce LOL Surprise – urządzenie z obrazkami tych laleczek.

Ile kosztuje szczoteczka elektryczna dla dzieci?

Najtańsze są szczoteczki wibrujące. Nie są najskuteczniejsze, ale i tak lepsze niż zwykłe. Szczoteczki soniczne i z obrotową końcówką renomowanych firm można kupić już za ok. 50 zł. Nie jest to więc majątek. Taką kwotę naprawdę warto zainwestować w sprzęt, który ułatwi dziecku dokładne czyszczenie zębów.

Szczoteczki elektryczne dla dzieci - ranking

1. Szczoteczka Firefly, 18 zł

Dla dzieci od 6.-7. roku życia. Jej główka nie obraca się, a wibruje, ułatwiając dokładniejsze czyszczenie zębów. Kształt spodniej części rączki pozwala ją postawić. Włosie jest mięciutkie i łagodnie masuje dziąsła dziecka. W zestawie znajduje się także bateria. Urządzenie jest lekkie i poręczne, ale nie ma wymiennej końcówki.
 
elektryczna szczoteczka dla dzieci firefly

2. Szczoteczka Oral-B Kraina Lodu, 30 zł

Szczoteczka z obrotową okrągłą główką i z aplikacją Magic Timer, w której umyte ząbki są nagradzane, a kalendarz pozwala śledzić regularność mycia i ułatwia wytworzenie nawyku mycia zębów. W czasie szczotkowania na urządzeniu pojawia się coraz wyraźniejszy obrazek. W zestawie szczoteczka i bateria. Dla dzieci od 3. roku życia.
 
szczoteczka elektryczna dla dzieci Otla-B Karina Lodu

3. Szczoteczka bajkowa Oral-B, 40 zł

Specjalna końcówka z nadrukami postaci z bajek, z dłuższym i gęstszym specjalnie rozwarstwionym włóknem. Zapewnia dokładniejsze czyszczenie zębów. Urządzenie wykonuje 9600 ruchów na minutę i ma sygnalizator czasu mycia. Do szczoteczki pasują wszystkie końcówki Oral-B. W komplecie 4 końcówki. Dla dzieci od 3. roku życia.
 
szczoteczka elektryczna dla dzieci Oral-B z nadrukiem
 

4. Szczoteczka Oral-B Genius X 20000N, 799 zł

Wrażenie robi szczoteczka Oral-B Genius X 20000N ze sztuczną inteligencją. Mogą jej używać dzieci od 3. roku życia (i oczywiście dorośli!). Zapamiętuje styl szczotkowania i dba o to, by zęby były idealnie czyste. Do tego ma piękne etui podróżne i fajne tryby do wyboru (np. do delikatnego szczotkowania, do czyszczenia języka). Okrągła główka porusza się ruchem oscylacyjno-rotacyjnym i pulsacyjnym. To zapewnia dokładne umycie zębów, bo włosie otacza ząb ze wszystkich stron – wystarczy przyłożyć szczoteczkę do każdego zęba na 3 sekundy. Jest dostępna w nietypowych kolorach, nie tylko w białym: możesz wybrać czarną lub złotą (golden rose)!
Oral-B Genius X 20000N

5. Szczoteczka soniczna Vitammy Smile, 48 zł

Sprytna, bo z pasującym do rączki ochraniaczem, dzięki czemu można ją bezpiecznie zabrać na wyjazd. Wykonana z nieporowatego plastiku, dzięki czemu nie zbiera się na niej brud (i bakterie!). W komplecie urządzenie, dwie główki czyszczące, bateria, nasadka i metalowe etui, na którym jest ten sam wzór co na szczoteczce – sympatyczny krokodyl. Dla dzieci od 3. roku życia.
 
szczoteczka elektryczna dla dzieci vitammy smile

6. Szczoteczka soniczna Meriden Kiddy, 49 zł

Szczoteczka ma podświetlaną końcówkę, specjalne miękkie włosie i wbudowany zegar. Przeznaczona dla dzieci w wieku 1-4 lata. Przyjazny antypoślizgowy uchwyt ma kształt pingwinka. Urządzenie wykonuje 16 tysięcy ruchów na minutę. W zestawie: uchwyt, dwie końcówki i bateria.
 
szczoteczka elektryczna dla dzieci meriden kiddy

7. Szczoteczka LOL Surprise, 68 zł

Nadaje się dla dzieci od 3. roku życia. W komplecie szczoteczka, zapasowa końcówka i baterie. Włosie nie jest zbyt twarde, a uchwyt dopasowany do małych rączek. Ze względu na kolor raczej dla dziewczynek, chyba że masz w domu syna, który bawi się laleczkami LOL Surprise – nic nie stoi na przeszkodzie, by mu taką sprawić.
 
szczoteczka elektryczna dla dzieci lol surprise

Zobacz także:
Redakcja poleca: Jak zrobić kotylion z papieru: łatwa instrukcja DIY
Kotylion to obowiązkowa ozdoba na Święto Niepodległości. Aby zrobić kotylion, potrzebujesz jedynie kawałka papieru, papierowej papilotki do ciastka i wydrukowanego na kartce orzełka, którego szablon znajdziesz na naszej stronie. Taki kotylion narodowy to proste zadanie. Dzięki naszej instrukcji szykowanie ozdób na 11 listopada stanie się niezłą frajdą. Podpowiadamy, jak zrobić prosty i efektowny kotylion z papieru.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy