Szczotki do włosów dla dzieci
fot. AdobeStock

Rozczesywanie włosów dziecka to droga przez mękę? Mamy na to niezawodny (i tani) sposób!

Szukanie idealnego szamponu czy odżywki (co oczywiście nie zaszkodzi) i regularne upinanie włosów to za mało. Najważniejsza jest odpowiednia szczotka!
Dominika Bielas
Szczotki do włosów dla dzieci
fot. AdobeStock
Wiele kobiet czeka na ten moment, kiedy będą mogły zaplatać warkoczyki i szczotkować włosy swoich córeczek. To częsty motyw w filmach i na fotografiach: szczęśliwa mama szczotkuje włosy uśmiechniętej dziewczynki. Tyle że rzeczywistość jest brutalna i czesanie to zazwyczaj płacz, krzyk i łzy. Jak ujarzmić czuprynę przedszkolaka? Nie jest to proste, bo czasem włosy są niesforne jak właścicielka. Sama jestem mamą dziewczynki o długich, gęstych włosach i choć lubi wymyślne fryzury to samo rozczesanie włosów nie zawsze należało do łatwych zadań. Ale znaleźliśmy na to skuteczny sposób!

Bez bólu i płaczu

Włosy dziecka są bardzo delikatne i łatwo się placzą, bez względu na to ,czy są kręcone, czy proste. Dodatkowo są dzieci, które po prostu nie lubią dotykania głowy, a wszelkie bodźce senoryczne są dla nich zbyt trudne do zniesienia. Można delikatnie myć, często szczotkować i upinać, ale bez świetnej szczotki to się po prostu nie uda. Mamy kilka genialnych propozycji, testowanych na dzieciach (dosłownie!).

Szczotka dla dziecka

Większość bajkowych szczotek, które zachwycają swoim wyglądem, jest do niczego. Wyglądają uroczo, a nie spełniają swojego zadania. A która mała królewna nie chciałaby mieć pięknej szczotki? Tangle Teezer Flower Pot to model dla najbardziej opornych maluchów. Oprócz tego, że świetnie rozczesuje włosy, to jeszcze fantastycznie wygląda. Szczotka jest dość mała i sprawdzi się u dziewczynki o krótkich i dość rzadkich włosach.
Ciekawą opcją jest szczotka Tangle Teezer Compact Styler. Z łatwością mieści się w dłoni, pozwalając chwycić ją w taki sposób, by się z niej nie wyśliznęła.
Jeśli twój przedszkolak ma gęste i długie włosy, czas na bardziej profesjonalną szczotkę. Choć próżno szukać w tym modelu dziecięcych wzorków, to kolory są odjazdowe. Każda dziecko znajdzie coś dla siebie.
W pięknych kolorach dostępna jest też troszkę większa szczotka Tangle Teezer Salon, w której zakocha się także niejedna mama.
Wolisz postawić na bardziej klasyczną szczotkę? Nie ma problemu! Są i szczotki do zadań specjalnych z rączką także w świetnych kolorach...
Nie zapominajmy o małych panach. Jeśli twój synek ma dłuższe włosy, znajdziesz także coś ciekawego dla niego.
Powodzenia!

 
Redakcja poleca: Mydlany trick, czyli jak pozbyć się zarazków z małych rączek
Nowy rok szkolny, zaczynamy od powtórki z biologii. Wiecie, że małe, dziecięce rączki mogą pomieścić nawet 150 różnych gatunków bakterii? Nie wszystkie mają złe intencje, ale sporo z nich potrafi nieźle narozrabiać. Jak się pozbyć niechcianych zarazków? Antybakteryjne naturalnie.

Ocena (1 ocena)

5.0
Doładuj
Przeładuj