Szczotki do włosów dla dzieci
fot. AdobeStock

Szczotki do włosów dla dzieci: rozplątują kołtuny i nie ciągną (HIT kosztuje 39 zł!)

Szczotka do włosów dla dzieci to podstawa, jeśli codziennie masz problem z rozczesaniem włosów dziecka. Najpopularniejsze są szczotki nieciągnące włosów oraz szczotki typu Tangle Teezer. Oczywiście na poplątane włosy nie zaszkodzi używanie dobrego szamponu czy odżywki i regularne upinanie, ale bez dobrej szczotki nie ma mowy o czesaniu bez bólu.
Dominika Bielas
Szczotki do włosów dla dzieci
fot. AdobeStock
Szczotka do włosów dla dzieci to często wymarzony zakup dla wielu mam. Czekamy przecież na ten moment, kiedy będzie można zaplatać warkoczyki i szczotkować włosy naszych córeczek. Tyle że rzeczywistość jest brutalna i czesanie to zazwyczaj płacz, krzyk i łzy. Jak ujarzmić czuprynę przedszkolaka? Nie jest to proste, bo czasem włosy są niesforne tak samo jak ich właścicielka. Na szczęście dobra szczotka do włosów to już połowa sukcesu. Polecamy szczotki nie ciągnące, dzięki którym czesanie wreszcie przestanie być koszmarem.

Po co dziecku szczotka do włosów?

Włosy dziecka są bardzo delikatne i łatwo się plączą. I bez względu na to, czy są kręcone, czy proste. Dodatkowo są dzieci, które po prostu nie lubią dotykania głowy, a wszelkie bodźce sensoryczne są dla nich trudne do zniesienia. Można delikatnie myć włosy, często je szczotkować i upinać, ale bez świetnej szczotki bezbolesne czesanie po prostu się nie uda. Mamy kilka genialnych propozycji, testowanych na dzieciach (dosłownie!).

Szczotka do włosów dla dzieci

Większość bajkowych szczotek, które zachwycają swoim wyglądem, jest do niczego. Wyglądają uroczo, a nie spełniają swojego zadania. A która mała królewna nie chciałaby mieć pięknej szczotki, która w dodatku nie ciągnie włosów i wyczarowuje fenomenalne fryzury?

Szczotka do włosów Tangle Teezer Flower Pot

Szczotka Tangle Teezer Flower Pot to model dla najbardziej opornych maluchów. Oprócz tego, że świetnie rozczesuje włosy, to jeszcze fantastycznie wygląda. Szczotka jest dość mała i sprawdzi się u dziewczynki o krótkich i dość rzadkich włosach.
szczotka  do włosów tangle teezer flower pot
TANGLE TEEZER SZCZOTKA DO WŁOSÓW DLA DZIECI PURPLE
ALLEGRO
39,99 zł
Redakcja poleca: Przyspieszenie porodu: jak naturalnie przyspieszyć poród?
Żeby naturalnie przyspieszyć poród, należy zrobić to w sposób bezpieczny zarówno dla ciężarnej, jak i dziecka. Wśród sprawdzonych metod na przyspieszenie porodu po terminie są m.in. spacer, masaż brodawek i piersi czy stosunek seksualny.

Szczotka do włosów Tangle Teezer

Szczotki Tangle Teezer dostępne są też w wielu innych wariantach. Wszystkie są modne i uwielbiane nie tylko przez dzieci. Ciekawą opcją dla dziewczynki jest szczotka Tangle Teezer Compact Styler. Z łatwością mieści się w dłoni, pozwalając chwycić ją w taki sposób, by się nie wyślizgnęła.

Szczotka do włosów nieciągnąca

Jeśli twój przedszkolak ma gęste i długie włosy, czas na bardziej profesjonalną szczotkę. Choć wśród tych modeli szczotek próżno szukać dziecięcych wzorków, to za to kolory są odjazdowe. Każda dziecko znajdzie coś dla siebie.
W pięknych kolorach dostępna jest też troszkę większa szczotka Tangle Teezer Salon. Zakocha się w niej nie tylko dziecko, ale i niejedna mama.

Klasyczna szczotka do włosów dla dzieci

Wolisz postawić na bardziej klasyczną szczotkę? Nie ma problemu! Możesz kupić szczotkę do włosów dla dzieci do zadań specjalnych, z rączką. Są dostępne w świetnych kolorach, a np. szczotki Wet Brush zdaniem niektórych z mam redakcji sprawdzają się na długich splątanych włosach najlepiej.

Szczotka do włosów dla chłopca

Nie zapominajmy o małych panach. Jeśli twój synek ma dłuższe włosy, jemu również warto kupić prawdziwą szczotkę do włosów. Kolor i wzór wybierzcie wspólnie.

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 3 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy