figura po ciąży
fot. Fotolia

7 ćwiczeń, dzięki którym będziesz zgrabna po ciąży

15 minut dziennie: tyle wystarczy, żebyś miała szczupłe uda, płaski brzuch, wyprostowaną sylwetkę! Nie wierzysz? Spróbuj. Dzięki naszym ćwiczeniom po ciąży szybko wrócisz do figury... sprzed ciąży!
figura po ciąży
fot. Fotolia
Jeśli jesteś po porodzie naturalnym, pierwsze ćwiczenia możesz zacząć wykonywać już po 6 tygodniach, kiedy skończy się połóg. To, kiedy możesz zacząć ćwiczenia po cesarskim cięciu, musisz skonsultować ze swoim ginekologiem. 
Najważniejsze, by znaleźć codziennie 15 minut. Dzięki temu możesz wrócić do figury sprzed ciąży! Rób tak przez miesiąc, zobaczysz, jakie będą efekty. Masz szansę wrócić do figury sprzed ciąży.

1. Wyciąganie kręgosłupa 

Usiądź prosto ze skrzyżowanymi nogami. Pochylaj się jak najdalej do przodu, maksymalnie rozciągając kręgosłup na całej jego długości. Powtórz ćwiczenie 10 razy.

Co daje takie ćwiczenie po porodzie?  Sprawność kręgosłupa ma duży wpływ na nastrój. Ciąża jest dla kręgosłupa dużym wysiłkiem, musi podtrzymywać większy ciężar niż zazwyczaj, stąd często pojawiają się bóle kręgosłupa. Po porodzie należy bardzo o niego dbać, wzmacniać mięśnie podtrzymujące. 
Redakcja poleca: Ćwiczenia po ciąży - film
Zobacz, jak ćwiczyć po porodzie. O tym, jak często ćwiczyć po ciąży i o jakich zasadach bezpieczeństwa pamiętać, opowiada trenerka fitness.

2. Świeca

Leżąc na plecach, podnoś wysoko w górę wyprostowane nogi, tak aby jednocześnie unieść miednicę i część lędźwiową kręgosłupa. Następnie wolno powracaj do pozycji leżącej. Oddychaj powoli i głęboko, aby dotlenić mózg. Powtórz ćwiczenie 5 razy.

Co daje takie ćwiczenie po porodzie? Wzmacnia mięśnie, prostuje sylwetkę.


3. Rozciąganie kręgosłupa

Siedząc z wyprostowanymi i złączonymi nogami, pochylaj się do przodu, przesuwając wyprostowane ręce w kierunku stóp. Nie garb przy tym pleców. Wytrzymaj jak najdłużej. Nic nie szkodzi, jeżeli nie dotkniesz rękami stóp. Najważniejsze to wytrzymać choć minutę w takiej pozycji. Potwórz ćwiczenie 5 razy.

Co daje takie ćwiczenie po porodzie? Uelastycznia mięśnie, zapobiega bólom kręgosłupa.  
 

4. Oddychanie przeponą

Połóż dłonie na wysokości ostatniego żebra. Zrób głęboki wdech, wypinając do przodu klatkę piersiową. Robiąc wydech, pochylaj się powoli do przodu, najdalej jak możesz. Powtórz to ćwiczenie 10 razy.

Co daje takie ćwiczenie po porodzie? Dotlenia narządy wewnętrzne, uspokaja, dodaje energii.

Zobacz też: Brzuch po ciąży
 

5. Kołyska

Leżąc na brzuchu, chwyć oburącz stopy. Wyprostuj ramiona i nogi, odchyl mocno głowę do tyłu i wykonaj „kołyskę”.

Co daje takie ćwiczenie po porodzie? Wzmacnia i rozciąga mięśnie klatki piersiowej, ud i ramion.
 

6. Podnoszenie pupy

Leżąc na plecach, podnoś miednicę do góry, jednocześnie dotykając stopami podłoża. Rób to bardzo powoli, unosząc kręgosłup krąg po kręgu, aż do części szyjnej. Równie wolno wracaj do pozycji leżącej. Oddychaj głęboko. Powtórz ćwiczenie dwa lub trzy razy. Są to doskonałe ćwiczenia na pośladki.

Co daje takie ćwiczenie po porodzie? Wzmacnia i rozciąga mięśnie.

7. Koci grzbiet

W pozycji na czworakach zrób wydech, wygnij kręgosłup w łuk i opuść głowę. Przy wdechu pozwól kręgosłupowi luźno opaść i podnieś głowę do góry. Powtórz ćwiczenie kilka razy, wyginając i prostując kręgosłup.

Co daje takie ćwiczenie po porodzie? Znakomicie odpręża, wzmacnia mięśnie pleców, ramion i nóg, przynosi ulgę w bólach pleców, rozładowuje napięcie.

Polecamy: Odchudzanie po ciąży
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy