kilkudniowe niemowlę w oknie życia
fot. Adobe Stock

6-dniowy noworodek pozostawiony w oknie życia. Był przy nim list od matki

W poniedziałek w oknie życia w Kutnie pozostawiono niemowlę. Wezwane zostało do niego pogotowie, a następnie chłopczyk został przewieziony do szpitala. Stan dziecka jest stabilny.
Joanna  Biegaj
kilkudniowe niemowlę w oknie życia
fot. Adobe Stock
Dziecko, które było pozostawione w oknie życia w domu parafialnym prowadzonym przez siostry pasjonistki św. Pawła od Krzyża, miało sześć dni. Z nieoficjalnych informacji wiadomo również, że matka zostawiła przy dziecku list, w którym wyjaśniła swoją decyzję.

„Chłopiec ma 6 dni. Nie mamy oddziału pediatrycznego, więc przyjęliśmy go na oddział noworodków. Stan jest stabilny, nic złego nie powinno się wydarzyć” - powiedział prezes kutnowskiego szpitala Artur Gur.

Okno życia 

Okno życia jest specjalnym miejscem, gdzie matka może anonimowo pozostawić swoje nowo narodzone dziecko. Nie naraża w ten sposób jego zdrowia i życia, a sama nie ponosi żadnych konsekwencji.

Okno życia w kutnie w Domu Parafialnym przy ul. Jana Pawła II działa od 13 lat. Był to drugi przypadek, gdy ktoś zostawił w nim dziecko. Wcześniej, w 2019 roku, również był to chłopiec. 

Źródło: wiadomosci.onet.pl

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Rozwój niemowlęcia w 1. miesiącu życia - film
Zobacz, co potrafi miesięczne dziecko.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy