Sześciolatek zawisł na 5 piętrze – jego głowa utknęła między szczebelkami!
fot. ABC News screen

Sześciolatek zawisł na 5 piętrze - jego głowa utknęła między szczeblami balustrady!

Głowa dziecka przypadkowo utknęła między metalowymi prętami okna na 5 piętrze. Do akcji ratunkowej wkroczyło aż 12 strażaków!
Joanna  Biegaj
Sześciolatek zawisł na 5 piętrze – jego głowa utknęła między szczebelkami!
fot. ABC News screen
W sobotę w Chinach w prowincji Szandong doszło do dramatu z udziałem małego dziecka. Mały chłopiec zaklinował się i zawisł między metalowymi prętami balustrady okna na piątym piętrze. Sytuacja była bardzo niebezpieczna, lecz skończyła się szczęśliwie – na miejsce przybyli strażacy i uratowali dziecko. Do tej pory nie ustalono przyczyn tego zdarzenia. Musimy pamiętać, że na dzieci czeka, niestety, wiele niebezpieczeństw w domu

Akcja ratunkowa

Akcję ratunkową przeprowadziło 12 strażaków z Juxian, którzy byli podzieleni na dwie grupy. Jedna grupa zajęła tym, żeby wejść do mieszkania i zabezpieczyć chłopca. Pozostali strażacy rozłożyli drabinę i od zewnętrznej strony dostali się do okna. Strażacy, którzy byli w budynku razem z dzieckiem, przy pomocy elektronarzędzi przecięli pręty i uwolnili chłopczyka.

Szczęśliwe zakończenie

Całe zdarzenie mimo ogromnego niebezpieczeństwa skończyło się szczęśliwie, dziecku nic się nie stało, ma ono jedynie drobne otarcia. Od strażaków dziecko odebrał tata malucha – to właśnie on wezwał pomoc.

Źródło: ABC News

Zobacz także
Redakcja poleca: Jak wspierać rozwój mowy sześciolatka? - film
Jak wspierać rozwój mowy dziecka, które idzie do szkoły? Jakie kompetencje językowe powinien posiadać uczeń pierwszej klasy?
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy