Sześcioraczki z Tylmanowej
fot. screen Instagram/@szescioraczki_pl_sextuplets

Mama pokazała trójkę z szóstki rodzeństwa. Miała dobry powód ku temu!

Kilka miesięcy temu usłyszała o nich cała Polska. Teraz każdy może sprawdzić, co u nich słychać na Instagramie.
Dominika Bielas
Sześcioraczki z Tylmanowej
fot. screen Instagram/@szescioraczki_pl_sextuplets
Nela, Kaja, Malwina, Zosia, Tymon i Filip przyszli na świat w maju, ale w komplecie w domu znalazły się dopiero we wrześniu tego roku. Klaudia Marzec, mama maluszków dokumentuje, co słychać u tych niezwykłych niemowlaków. Zazwyczaj fotografuje wszystkie dzieci w komplecie. Jednak ostatnio na zdjęciu pojawiła się trójka...

Leniwe popołudnie? Nic z tego- kiedy cześć ekipy ładuje baterie pozostali tryskają energią ♀️ A jak u Was?” napisała pani Klaudia pod zdjęciem trzech córeczek. Każda mama przyzna, że usypianie maleństwa nie zawsze bywa łatwe, a co, gdy dzieci jest więcej? W komentarzach mamy wieloraczków, przyznały, że to niełatwe zadanie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Klaudia Marzec (@szescioraczki_pl_sextuplets)

Rodzice, którzy zdają sobie sprawę z wyzwań, jakie niesie opieka nad malutkim dzieckiem, są bardzo ciekawi, jak radzi sobie rodzina, która ma aż tyle maluszków: jak radzą sobie z przewijaniem, kolkami, czy nocnym snem. Na razie jednak mama nie odpowiada na komentarze i zdradza tylko tyle, ile widać na fotografiach. A tu widzimy trzy dziewczynki, w słodkich pastelowych ubrankach ze ślicznymi kocykami minky.

Pierwsze polskie sześcioraczki

Sześcioraczki urodziły się w poniedziałek 20 maja 2019 roku przed południem w szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Cztery dziewczynki i dwóch chłopców. Początkowo lekarze byli przekonani, że na świat przyjdą pięcioraczki. Dzieci urodziły się jako wcześniaki i ważyły około 1 kg, dlatego musiały zostać pod obserwacją lekarzy. Według statystyk sześcioraczki rodzą się bardzo rzadko – raz na 4,7 mld ciąż na świecie. Taką ciążę trudno też doprowadzić do szczęśliwego finału. Para ma jeszcze 2,5 rocznego Oliwiera, a dzieci nie tylko mają się świetnie, ale i rosną jak na drożdżach!

Zobacz także:
Redakcja poleca: Wyprawka: sen noworodka – unboxing, recenzja mamy i taty
Jak wybrać łóżeczko dla noworodka? Poznaj dwa różne spojrzenia na produkty do snu noworodka najczęściej kupowane przy gromadzeniu wyprawki. Sprawdź, na co zwrócić uwagę wybierając łóżeczko czy uspokajające zabawki dla noworodka.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy