Sześcioraczki
fot. Instagram

Jak radzą sobie „nasze" sześcioraczki? Po urodzeniu ważyły tylko 1 kg. „Każde ma trudności”

Słynne sześcioraczki z Tylmanowej rosną jak na drożdżach! Oglądając ich urocze zdjęcia mało kto z internautów pamięta, że urodziły się jako wcześniaki. Niestety poród przed terminem pozostawił ślad.
Magdalena Drab
Sześcioraczki
fot. Instagram
Sześcioraczki z Tylmanowej budzą ogromne zainteresowanie internautów i mediów. Na szczęście mama często dzieli się zdjęciami dzieci na Instagramie, dzięki czemu wszyscy chętni mogą podziwiać, jak sześcioraczki rosną i się rozwijają. Z okazji Światowego Dnia Wcześniaka mama sześcioraczków opublikowała nowe zdjęcie z poruszającym opisem.

Sześcioraczki z Tylmanowej: mali wojownicy

Gdy ponad rok temu w Tylmanowej przyszły na świat sześcioraczki, rodzice drżeli o ich zdrowie: dzieci urodziły się bowiem w niespełna 29. tygodniu ciąży, a każde z nich ważyło ok. 1 kg. Teraz mama sześcioraczków przypomniała, że poród przed terminem to często poważne konsekwencje na przyszłość.

„Chociaż wszystkie dzieciaczki są z jednej ciąży - każde z nich rozwija się inaczej, napotyka na swojej drodze mniejsze lub niestety większe trudności. Jedno jest pewne - każdy wcześniak to mały wojownik” − napisała na Instagramie Klaudia Marzec, mama sześcioraczków.

Nie wiadomo dokładnie, z jakimi problemami zdrowotnymi borykają się sześcioraczki z Tylmanowej. Bywa jednak, że wcześniaki, czyli dzieci urodzone przed 37. tygodniem ciąży, wymagają długiej i intensywnej rehabilitacji. Najczęstsze powikłania wcześniactwa to:
  • zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego
  • zaburzenia narządu wzroku
  • zespół zaburzeń oddychania
  • dysplazja oskrzelowo-płucna
  • uszkodzenia narządów słuchu
  • częste infekcje

Zobacz też:
Redakcja poleca: Wcześniaki to zwycięstwo medycyny - film
Kilka lat temu udało się uratować słynne pięcioraczki kieleckie, które dziś prowadzą swój blog. Wiktoria, która urodziła się z wagą 600 g w wieku 5 lat napisała własnoręcznie do profesora kartkę świąteczną. Od czego zależy prawidłowy rozwój wcześniaka - tłumaczy prof. Lauterbach.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy