GRY
 
 

Szkoła na opak w Teatrze Arlekin

23.09.2012r., Teatr Arlekin w Łodzi zaprasza dzieci na premierę.

Teatr Lalek Arlekin
Szkoła na opak
według Aleksandra Fredry ("Paweł i Gaweł" ,"Koguty", "Sowa" "Bajeczka o osiołku"), Jana Brzechwy ("Żaba" i "Sum" ), Jerzego Ficowskiego ("Drzewa jednosylabowe" i "Rozmowa ze ślimakiem" ), oraz Ignacego Krasickiego ( "Pan i pies", "Dwa żółwie" i "Wilczki")

Reżyseria i scenografia: Sabina Wacławczyk
Muzyka: Tomasz Walczak
Obsada: Agata Butwiłowska, Katarzyna Stanisz, Jerzy Dowgiałło, Kamil Witaszak
 
Aleksander Fredro nie bał się nazwać osła osłem, Józef Ignacy Krasicki piętnował bicie psów, Jan Brzechwa przestrzegał przed nadmiernym przesuszeniem organizmu, Jerzy Ficowski odrzucał głupie kulinarne propozycje. Czy takie osobowości poetyckie mogły spotkać się w jednym miejscu? Dzięki ich wierszom spotkały się w Szkole na Opak. Tak opacznej, że dzieje się w niej wszystko odwrotnie, niż powinno. Od pierwszego do ostatniego dzwonka szkolny świat stoi na głowie. Niejeden Dorosły chciałby zamknięcia tak nieedukacyjnej placówki. Postaci Dorosłych z Arlekinowego przedstawienia muszą jednak stawić czoła wszystkim dziwnym zdarzeniom- w klasach, na korytarzu, w stołówce i stawić czoła jedenastu utworom poetyckim polskich mistrzów pióra. Dzieci natomiast podczas spektaklu będą mogły odnaleźć w świecie swoich marzeń pragnienie, by choć jeden dzień w roku szkolnym przebiegł według niezwykłych prawideł: bez noszenia mundurków, z odpytywaniem nauczyciela i wstawianiem mu dwói, z brojeniem na przerwie ile wlezie. Rodzicom i Pedagogom o słabych nerwach odradzamy wizytę w teatrze.

Dzieci, które już muszą chodzić do szkoły, serdecznie zapraszamy.

TEATR LALEK ARLEKIN
90-718 Łódź, ul.1 Maja 2; tel/fax: +48 42 633 08 94
Redakcja poleca: Dlaczego nasza redakcja angażuje się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?
Nie tylko wrzucamy pieniądze do puszek, ale same z tymi puszkami chodzimy. Czasem my, a czasem nasze dzieci. Poznaj powody, dla których redakcja mamotoja.pl wspiera WOŚP.
Doładuj
Przeładuj