football academy, piłka nożna
fot. fot. Football Academy

Wakacje w mieście - Football Academy - szkółki piłkarskie w całym kraju

Zapraszamy dzieci do szkółek piłkarskich na terenie całego kraju.
football academy, piłka nożna
fot. fot. Football Academy
POMYSŁ NA WAKACJE W MIEŚCIE

Choć wakacje już prawie na półmetku, przed dziećmi wciąż jeszcze miesiąc wolnego. Rodzice, którzy już zakończyli urlopy i musieli wrócić do pracy, mają niemały kłopot. Co zrobić z dziećmi przez resztę lata, zwłaszcza gdy mieszkamy w mieście?

Sierpień to miesiąc, w którym już nie tylko szkoły, ale również większość przedszkoli zamykana jest z powodu wakacyjnej przerwy. Gdy rodzice muszą wrócić do codziennych obowiązków, często pomocni okazują się dziadkowie albo rodzina mieszkająca na wsi. Nie zawsze jednak mamy możliwość skorzystania z takich rozwiązań. Jak zatem wykorzystać ostatni miesiąc wakacji, by nasze dzieci nie musiały spędzać czasu przed telewizorem czy komputerem?

Piłkarskie lato w mieście

Okazuje się, że lato w mieście wcale nie musi być nudne. Jest wiele pomysłów na to, jak spędzić czas atrakcyjnie, bezpiecznie i przede wszystkim aktywnie! Jeśli nasze dziecko jest energiczne, lubi się ruszać na świeżym powietrzu, biegać, grać w piłkę z kolegami, idealnym rozwiązaniem może być także zapisanie pociechy np. do szkółki piłkarskiej. Tam, pod okiem profesjonalnego trenera i w grupie rówieśników, dziecko może się doskonale bawić, a przy tym uczyć gry w piłkę nożną oraz zdrowo rozwijać. – W naszych szkółkach w całej Polsce trenują dzieci - zarówno chłopcy, jak i dziewczynki - już od 4 roku życia. Podstawą każdego treningu, prowadzonego na bezpiecznym i dostosowanym boisku oraz sprzęcie, jest przede wszystkim dobra zabawa, poprzez którą uczymy i rozwijamy umiejętności piłkarskie naszych podopiecznych – mówi Radosław Soperczak, prezes fundacji Football Academy Group zrzeszającej sieć szkółek piłkarskich dla dzieci.

Aktywnie nie tylko latem

O zdrowym ruchu, zwłaszcza małych dzieci, trzeba pamiętać przez cały rok, nie tylko w wakacje. Zarówno w przedszkolach, jak i w pierwszych klasach szkolnych, brakuje bowiem odpowiednich zajęć ogólnorozwojowych podnoszących sprawność fizyczną maluchów. Zatem, gdy zacznie się nowy rok szkolny, warto zapisać dziecko na stałe, dodatkowe zajęcia sportowe, a szczególnie te piłkarskie. Dlaczego? – Treningi piłkarskie dla najmłodszych nastawione są m.in. na rozwój ich kondycji i koordynacyjnych zdolności motorycznych. Umiejętnie dobrane ćwiczenia wykorzystują naturalny potencjał dzieci, które mają niespożytą energię i ciągle chcą się bawić. Dzięki zabawom z piłką, rozwijają się ich zmysły i spostrzegawczość, podnosi się koncentracja. Maluchy uczą się ponadto podejmowania wyzwań, ale także zdrowej rywalizacji – tłumaczy Radosław Soperczak. Skąd mieć jednak pewność, czy dziecko sobie poradzi, czy spodobają mu się zajęcia piłkarskie i atmosfera panująca na treningach? – Dzieciom i rodzicom proponujemy wzięcie udziału w dwóch pierwszych, bezpłatnych treningach. Takie spotkania dają dziecku możliwość spróbowania swoich sił, zapoznania się z grupą, trenerem, całym otoczeniem. Rodzice mogą natomiast porozmawiać z innymi rodzicami, trenerem, menadżerem, którzy z pewnością rozwieją wszelkie wątpliwości i pomogą w podjęciu decyzji – tłumaczy Radosław Soperczak.
Redakcja poleca: Czy zapisać dziecko na piłkę nożną? – zobacz film
O karierze piłkarskiej marzy niejeden chłopak i niejedna dziewczynka. Ale aby taką karierę zrobić, trzeba zacząć trenować od małego. Zresztą na treningi piłki nożnej warto zapisać dziecko nie (tylko) z powodów ambicjonalnych. Dlaczego? Zobacz film z treningu Akademii Piłkarskiej Legia Warszawa.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy