Dzieci mogą nie wrócić do szkół we wrześniu
fot. AdobeStock

Szkoły we wrześniu będą jednak ZAMKNIĘTE? Nauczyciele planują strajk?

Wielu nauczycieli w obawie przed ryzykiem, jakie, ich zdaniem, wiąże się z powrotem do nauczania stacjonarnego, przygotowuje się do strajku. Ma on się rozpocząć jeszcze przed 1 września.
Milena Oszczepalińska
Dzieci mogą nie wrócić do szkół we wrześniu
fot. AdobeStock
Przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz zapowiedział, że Związek będzie wspierał nauczycieli, którzy obawiają się powrotu do pracy w szkołach w związku z trwającą pandemią.

Nauczyciele szykują strajk, by nie wrócić do szkół we wrześniu?

24 sierpnia ma odbyć się spotkanie nauczycieli ze wszystkich regionów Polski, którzy są związkowcami. Tematem spotkania będzie decyzja MEN-u o powrocie do nauczania stacjonarnego już od 1 września. Wielu pedagogów nie czuje się bezpiecznie. Niewykluczone, że zaczną strajk tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego, aby uniknąć powrotu do pracy w warunkach, które, ich zdaniem, są zbyt ryzykowne.
Redakcja poleca: SIDS, czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej u niemowląt: jak zapobiegać?
SIDS to zespół nagłej śmierci łóżeczkowej, który dotyka niemowląt. Dzieci są pozornie zdrowe, ale pewnego dnia nie budzą się już ze snu. Jednak rodzice nie są bez szans! Można zmniejszyć ryzyko SIDS i skutecznie zapobiegać nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt. Sprawdź, co to za choroba, i które dzieci są szczególnie zagrożone SIDS.

Żądania ZNP dla pedagogów

„Chcemy, by kadra nauczycielska była poddawana obowiązkowym testom na obecność koronawirusa. Nauczyciele muszą również zostać wyposażeni w niezbędną ilość środków ochrony osobistej” – powiedział w rozmowie z portalem money.pl Sławomir Broniarz. Jego zdaniem rząd jak dotąd nie zadbał dostatecznie o kadrę pedagogiczną.

Zobacz także: Koronawirus: zabraknie nauczycieli w szkołach? „Starsi się boją, zostaniemy bez pracowników!”

Związkowiec podkreślił też, że część nauczycieli to osoby w wieku 60 plus, dla których kontakt z koronawirusem jest szczególnie niebezpieczny. Dlatego domaga się, by uczniowie mający lekcje z nauczycielami z tej grupy wiekowej obowiązkowo zasłaniali na zajęciach usta i nos. „Rządzenie Polską jest wielkim zaszczytem, ale też odpowiedzialnością. Minister edukacji skupił się tylko na rządzeniu, a odpowiedzialności żadnej ponosić za swoje decyzje już nie chce” – dodał przewodniczący.

Na Twitterze pojawił się też jego dość mocny wpis: „2.5 mln nowych ławek, 2 mln testów dla nauczycieli,11 mln masek dziennie dla szkół. Tyle że we Włoszech! A co u nas panie ministrze? To nie może być zadanie dyrektorów szkół? To chodzi o zdrowie i życie uczniów, nauczycieli i pracowników szkół” – grzmiał Sławomir Broniarz.
Źródło: money.pl, otopress.pl

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 5 głosy

Zobacz także

Popularne tematy