ciąża, brzuch
fot. fotolia

Szokująca metoda na szybki poród! Ciężarne narażają życie dzieci!

Nie uwierzysz, do czego są zdolne młode ciężarne, by szybciej urodzić. One naprawdę to robią!
ciąża, brzuch
fot. fotolia
Naukowcy z Australii opublikowali szokujące badania. Ciężarne nastolatki palą papierosy, by urodzić mniejsze dzieci!
Z 10-letniej obserwacji naukowców wynika, że nastolatki wierzą, że małe dziecko gwarantuje łatwiejszy i lżejszy poród.

Badania wykazały, że dziewczynki w wieku ok. 16 lat z obawy, że ich młode organizmy nie poradzą sobie z porodem, starają się zrobić wszystko, by mieć mniejsze dzieci. 

Jak ostrzeżenie stało się zachętą

"Palenie podczas ciąży zmniejsza wagę urodzeniową dziecka" - to napis na paczkach papierosów, który miał przestrzegać przed szkodliwością palenia i jego wpływem na małą masę urodzeniową dziecka. Niestety stał się zachętą dla nastolatek.

- Dziewczyny czytają na opakowaniach papierosów, że palenie w ciąży może prowadzić do zmniejszenia wagi dzieci i wyciągają z tego błędne wnioski. 16 czy 17-letnie ciężarne są drobne, więc się boją. Ich zdaniem, najgorsze, co mogłoby im się przytrafić, to duże dziecko. Niektóre z przebadanych nastoletnich ciężarnych właśnie w czasie ciąży zaczęły palić, inne paliły więcej niż dotychczas. Miały nadzieję, że w ten sposób spełnią się "obietnice z pudełka". Bardzo mnie to uderzyło - mówi profesor Simone Dennis z Australijskiego Uniwersytetu Narodowego w rozmowie z "Australia Daily Telegraph", dodaje: "To szokujące, ale nastoletnie ciężarne bardziej obawiają się porodu i dużego dziecka, niż komplikacji zdrowotnych powodowanych przez papierosy, takich jak rodzenie martwego dziecka, wzmożone ryzyko zachorowań na astmę i alergii".

Palenie w ciąży jest bardzo niebezpieczne dla nienarodzonego dziecka. Wpływa nie tylko na zmniejszenie masy urodzeniowej noworodka, ale również szkodzi jego sercu, zwiększa ryzyko wad rozwojowych dziecka czy śmierci łóżeczkowej. U palącej przyszłej matki wzrasta prawdopodobieństwo odklejenia łożyska, przedwczesnego porodu, a nawet poronień.   

Zobacz też: Nie uwierzycie, co te położne wyczyniają z ciężarną! film
 
Redakcja poleca: Przyspieszenie porodu: co pomoże przyspieszyć poród? Bezpieczne i naturalne sposoby
Żeby przyspieszyć poród naturalnymi sposobami, trzeba przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie. Nie wszystkie domowe metody wywoływania porodu są polecane przez lekarzy i położne. Co stosować na przyspieszenie porodu, żeby nie wyrządzić dziecku krzywdy? Podpowiadamy.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy