mama dala 2-letniemu dziecku alkohol do pocia
fot. Adobe Stock

2-latek pijący wino – gdzie jest w tym czasie jego mama?

To nagranie zbulwersowało internautów. Jeszcze bardziej szokujące jest to, jak do tego doszło.
Agnieszka Majchrzak
mama dala 2-letniemu dziecku alkohol do pocia
fot. Adobe Stock
Scena jest tak niewiarygodna, że zaczęły się pojawiać nawet komentarze, że to musi być głupi żart. Ale z tego typu rzeczy nie powinno się żartować...

Matka napoiła dziecko alkoholem!

Film nakręcono latem, ale dopiero teraz pojawił się w mediach społecznościowych. Na materiale widać kobietę, młodą brunetkę i malutkie dziecko. W pewnym momencie kobieta wyciąga w kierunku kilkulatka butelkę podobną do tych, w których sprzedaje się wino. Daje dziecku napić się.
  [content:0_20776,0_22615,1_1484,2_1196:PsychologicalTest]

Jak ustalił "MailOnline" kobieta pochodzi ze szkockiego Lanarkshire, a film prawdopobnie umieściła na swoim profilu w aplikacji Snapchat. Osoba, która upubliczniła wideo, twierdzi, że kobieta jest matką dziecka.
Redakcja poleca: Pasta z fluorem: czy jest szkodliwa dla dzieci? [WIDEO]
Pasta z fluorem stosowana w odpowiedniej ilości jest bezpieczna. Dr hab. Dorota Olczak-Kowalczyk z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego podkreśla, że najważniejsze jest to, by stosować taką pastę w odpowiednich ilościach. Dla małego dziecka wystarczy odrobina.

Internauci: ukarać matkę

Zachowanie kobiety spotkało się z wielkim oburzeniem. Internauci uznali je za absolutnie nieodpowiedzialne. Domagali się odnalezienia matki i jej ukarania. Chociaż pojawiły się także komentarze, że w butelce mogło nie być alkoholu. Film mógł być formą dowcipu, a kobieta mogła wlać do środka butelki sok. Zaznaczają jednak przy tym, że z tego typu rzeczy nie powinno się żartować, a tym bardziej publikować tego typu filmów w mediach społecznościowych.
Nie wiemy nic więcej o tej mamie, jednak to, co widać na nagraniu pokazuje skrajną jej nieodpowiedzialność i brak wyobraźni. Być może kobieta nie dorosła jeszcze do roli mamy. Ważne, że dzięki zamieszaniu wokół nagrania powstała możliwość nagłośnienia sprawy, tak aby być może odpowiednie instytucje zajęły się kobietą i jej dzieckiem.    

Podawanie dziecku alkoholu jest rzeczą absolutnie wzbronioną. Napiszcie w komentarzach, czy spotkałyście się z podobną sytuacją? 

Zapraszamy do internetowej szkoły rodzenia: 
 

Źródło: onet

Zobacz też:
 
Oceń artykuł

Ocena 4 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy