GRY
 
 

Szokujące! Połowa rodziców pozwala dzieciom pić alkohol!

Według przeprowadzonego badania, aż połowa rodziców pozwala dzieciom poniżej 14. roku życia pić alkohol. Wyniki są przerażające!

Rodzice piją alkohol w obecności przerażonych dzieci
fot. Fotolia
W badaniu przeprowadzonym przez brytyjskie towarzystwo ubezpieczeniowe wzięło udział ponad 1000 rodziców. Aż połowa z nich przyznała, że pozwala dzieciom poniżej 14 roku życia pić alkohol. 34% z nich używa alkoholu jako łapówki, żeby wymóc na dzieciach dobre zachowanie. 

Tylko łyczek

Anne Atkins, mama 5 dzieci i autorka poradników dla rodziców, nie widzi nic złego w podawaniu dzieciom alkoholu. Przyznaje, że odkąd jej dzieci skończyły 8 lat, mogą wypić czasem odrobinę wina. W rozmowie z dziennikarzami przyznała: Oczywiście, to niepokojące, że rodzice dają dzieciom alkohol, żeby je przekupić. Ale to może oznaczać różne rzeczy, na przykład "Zdałeś egzamin, otwórzmy butelkę Prosecco, żeby to uczcić". Bezalkoholowe dzieciństwo jest w porządku, ale alkohol jest dobry, jeśli umiejętnie się go pije. Atkins dodaje, że każdy rodzic wie, co jest najlepsze dla jego dziecka i powinien postępować zgodnie z własnym sumieniem.

Dr Martin Scurr, internista z 40-letnim stażem, przyznał, że pozwalał swoim dzieciom wypić łyk alkoholu, jednak teraz tego żałuje i ostrzega innych rodziców. To kluczowy moment w rozwoju dziecka i musimy być ostrożni. Pozwalając dziecku pić alkohol, możemy zaburzyć prawidłowe funkcjonowanie mózgu. Substancje psychoaktywne zmieniają jego działanie – mówi Scurr. 
Redakcja poleca: Jak reagować, gdy kobieta w ciąży pije piwo lub wino? - film
Niedawno w USA kelner odmówił podania wina kobiecie w ciąży. Nie ma bezpiecznej dawki: nawet lampka wina i szklanka piwa może zaszkodzić dziecku. Ale co robić, gdy widzimy, że kobieta w ciąży sięga po alkohol - mówi Jolanta Terlikowska z PARPA.

Nie podawaj dziecku alkoholu!

Dla nas, wyniki badania są przerażające.  Podawanie dziecku alkoholu świadczy wyłącznie o nieodpowiedzialności i braku wyobraźni rodziców. Uczczenie sukcesu dziecka nie wymaga podawania mu alkoholu! Tłumaczenia rodziców, że dali maluchowi tylko łyczek, "na spróbowanie", są nie na miejscu. Jeśli alkohol negatywnie wpływa na funkcjonowanie mózgu dorosłego człowieka, jak bardzo musi szkodzić dziecku?

Jeśli rodzic nie ma oporów przed podaniem dziecku łyka piwa czy wina, czy tak samo chętnie pozwoli maluchowi zaciągnąć się papierosem? Wierzymy, że jesteście odpowiedzialnymi rodzicami i nie podajecie waszym pociechom alkoholu. Rozumiecie rodziców, którzy robią coś takiego? My nie!

Czytaj także: Chłopiec, którego nikt nie przytulał. Historia dziecka z FAS

źródło : thesun.co.uk
Doładuj
Przeładuj