szopki bozonarodzeniowe
fot. Adobe Stock

Szopki bożonarodzeniowe gotowe i do składania [Przegląd]

Jednym z elementów dekoracji świątecznego domu powinna być szopka bożonarodzeniowa. Najlepiej udekorować ją z dzieckiem – wtedy będzie też piękną pamiątką.
Ewa Janczak-Cwil
szopki bozonarodzeniowe
fot. Adobe Stock
Szopka bożonarodzeniowa wyobraża miejsce przyjścia na świat Jezusa. Najczęściej przedstawia moment, gdy do szopki przychodzą Trzej Królowie, ale są też szopki przedstawiające tylko świętą rodzinę. Jaka wam spodoba się najbardziej?

Spis treści:
O szopkach bożonarodzeniowych
Szopki w dobrych cenach:
  1. Szopka do dekorowania, 15 zł
  2. Duża ze sklejki, 30 zł
  3. Święta rodzina, 34 zł
  4. W dziecięcym stylu, 37 zł
  5. Szopka z figurkami, 159 zł
  6. Drewniana szopka, 159 zł

O szopkach bożonarodzeniowych

Te najstrojniejsze są krakowskie. Mogą być naprawdę piękne, ale są bardzo drogie i nie pozostawiają miejsca na twórczość twoją czy dziecka. Nie mają też wiele wspólnego ze skromnymi warunkami, w jakich na świat przyszedł Jezus. Dlatego polecamy szopki z drewna. Są trwałe i można wybierać między gotowymi a takimi do samodzielnego złożenia. Niektóre z nich można też samodzielnie ozdabiać, malując je farbami, czy oklejając naturalnymi materiałami: łuskami szyszek, siankiem, liśćmi..., albo papierem kolorowym.

Polecamy szopki bożonarodzeniowe składane

Dlaczego? Bo to fajna zabawa, a przy tym niezbyt skomplikowana. Dziecko będzie miało frajdę z własnoręcznie złożonej i udekorowanej ozdoby świątecznej. Taką szopkę można przechowywać i co roku stawiać w święta w eksponowanym miejscu albo pod choinką.
Redakcja poleca: Musisz je zobaczyć - najciekawsze prezenty świąteczne dla przedszkolaka - VIDEO
Szukasz prezentu dla dziecka? Sprawdź nasze propozycje prezentów świątecznych dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Szopki bożonarodzeniowe z figurkami i bez

Zwróć uwagę, co znajduje się w komplecie. Do wielu szopek dodawane są figurki, ale część z nich ich nie ma. Można wtedy zrobić figurki samodzielnie, np. z masy solnej lub je dokupić. Oczywiście polecamy pierwszą możliwość. Figurki można dowolnie aranżować wewnątrz szopki i wokół niej, więc co roku może ona wyglądać nieco inaczej.

1. Szopka do dekorowania, 15 zł

Wykonana z drewna brzozowego. W komplecie podstawka, konstrukcja szopki oraz 2 choinki i klej z aplikatorem. Łatwo się ją składa, a po złożeniu można ją udekorować według własnego uznania – okazja do spędzenia czasu z dzieckiem! W zestawie nie ma figurek, ale można je dokupić u tego samego sprzedawcy.
 
szopki bożonarodzeniowe do dekorowania

2. Duża ze sklejki, 30 zł

Starannie wykonana (ze sklejki meblowej) przez polskiego producenta. Składa się z 30 elementów. Szczegóły wypalone na czarno – jest gotowa po złożeniu, ale można też ją dekorować wedle własnego uznania: malując lub techniką decoupage. Wymiary: 13 x 35 x 16 cm.
 
szopki bożonarodzeniowe duża drewniana

3. Święta rodzina, 34 zł

Zrobiona z syntetycznej żywicy i pomalowana ręcznie kolorowymi farbami. Ma dość prostą, ciekawą formę. W zwieńczeniu łuków wisi na metalowym oczku gwiazda betlejemska. Pod nią jest święta rodzina i dwie figurki zwierząt. Całość wygląda sympatycznie i na pewno spodoba się dzieciom.
szopki bożonarodzeniowe z żywicy

4. W dziecięcym stylu, 37 zł

Szopkę składa się samodzielnie. Wszystkie elementy wykonane z drewna o grubości 3 mm. W komplecie są 53 elementy. Wymiary po złożeniu: 20 x 8 x 11 cm. Najwyższe figurki mają 8,5 cm wysokości (królowie). Obrazki na figurkach z pewnością przypadną do gustu dzieciom.
szopki bożonarodzeniowe w dziecięcym stylu

5. Szopka z figurkami, 159 zł

Szopka wykonana z drewna, na dachu ma dekoracyjne sianko. Wewnątrz gipsowe, pomalowane figurki – najwyższa ma wysokość 10 cm. Całość podświetlana trzema diodami LED (zasilane baterią 9V), włączanymi przyciskiem z tyłu szopki. Wymiary: 50 x 20 x 30 cm. Przy zakupie paczuszka sianka gratis.
 
szopki bożonarodzeniowe z figurkami

6. Drewniana szopka, 159 zł

Starannie wykonana z naturalnego drewna. W zwieńczeniu dachu gwiazda bożonarodzeniowa. W komplecie jest 11 gipsowych pomalowanych figurek (najwyższa ma 10 cm wysokości). Całość podświetlana trzema diodami LED (zasilane baterią 9V), włączanymi przyciskiem z tyłu szopki. Wymiary: 50 x 35 x 30 cm. Przy zakupie paczuszka sianka gratis.
 
szopki bożonarodzeniowe z drewna podświetlane
Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy