Finał WOŚP 2019
fot. Marcin Michoń

WOŚP 2019: nasz sztab zebrał ponad 73 tys. zł! Zobacz, jak graliśmy!

Ależ to były emocje! To już 4. raz, kiedy w siedzibie Edipresse, na ulicy Wiejskiej w Warszawie, działał sztab WOŚP, tworzony przez ludzi mamotoja.pl i polki.pl. Co działo się w tym roku?
Karolina Stępniewska
Finał WOŚP 2019
fot. Marcin Michoń
Odkąd w 2016 roku nasze redakcje zaangażowały się w zbieranie pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, grudzień i część stycznia upływają nam najpierw na gorączkowych przygotowaniach do Finału, a potem – w 2. niedzielę stycznia – na intensywnym liczeniu pieniędzy, karmieniu i ogrzewaniu zziębniętych wolontariuszy oraz na odczuwaniu wielkiej radości, że oto uczestniczymy w czymś bardzo ważnym. Następnego dnia padaliśmy ze zmęczenia, ale w dniu Finału adrenalina nie opuszczała nas do nocy. Z naszych wyliczeń wynika, że sztab mamotoja.pl i polki.pl zebrał około 73.550 zł. Teraz czekamy na dane z banku, który przeliczy także walutę i inne zebrane precjoza.

27 Finał WOŚP w sztabie na Wiejskiej

Jak mijał ten uroczysty dzień w naszym sztabie? Najlepiej opowiedzą to zdjęcia i komentarze Aleksandry Sokalskiej, szefowej sztabu:
 Dorota Zawadzka wspierała sztab WOŚP w Edipresse
„Grała z nami Dorota Zawadzka, która 'przy okazji' kwesty odpowiadała rodzicom na pytania dotyczące wychowania"
 
zła pogoda nie odstraszyła wolontariuszy WOŚP
„Baliśmy się pogody (niemal przez cały czas padało), ale wolontariackim sercom niestraszne trudne warunki atmosferyczne – wolontariusze owijali puszki w folie, żeby nie przemakały, i zakładali kilka warstw ubrań, by było im ciepło"
 
kafeteria i partnerzy sztabu WOŚP w Edipresse
„Wolontariusze dzięki ofiarności sponsorów mogli się posilić i napić" (a dzięki WOŚP mogli oglądać, jak gra Orkiestra poza Edipresse)
Redakcja poleca: Dlaczego nasza redakcja angażuje się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?
Nie tylko wrzucamy pieniądze do puszek, ale same z tymi puszkami chodzimy. Czasem my, a czasem nasze dzieci. Poznaj powody, dla których redakcja mamotoja.pl wspiera WOŚP.

Nasi wolontariusze

68 wolontariuszy — dzieci i dorośli — wszyscy z wielkimi sercami do pomagania. „Grały też z nami dzieci i nauczyciele z Instytutu Głuchoniemych – byli wspaniali, udało im się razem zebrać prawie 10.000 zł – to ich tak zdopingowało, że już zapowiedzieli swoje uczestnictwo w naszym sztabie za rok! - opowiada szczęśliwa (i bardzo zmęczona!) Aleksandra Sokalska. Bardzo Wam wszystkim dziękujemy!
 
Marta, mała wolontariuszka wośp
Marta nie bała się deszczu i wiatru, ofiarnie zbierała pieniądze na Żoliborzu
 
Serdecznie dziękujemy też naszym redakcyjnym koleżankom i ich rodzinom za pomoc w liczeniu pieniędzy. Bez Was sztab liczyłby je nadal!
liczenie pieniędzy w sztabie WOŚP w Edipresse
Część sztabu i pomocnicy podczas pracy
 
Matylda w sztabie WOŚP w Edipresse
Najmłodsza pomagierka, Matylda, dzielnie asystowała rodzicom podczas liczenia pieniędzy.

Dostaliśmy puchar od WOŚP!

Przedstawicielki naszego sztabu – szefowa, Aleksandra Sokalska i członkini komisji, Joanna Sokołowska, gościły w telewizji podczas transmisji na żywo, a na ich ręce Jurek Owsiak przekazał puchar dla całego wydawnictwa:
 
Aleksandra Sokalska, szefowa sztabu WOŚP w Edipresse
Aleksandra Sokalska, szefowa sztabu WOŚP w Edipresse, z pucharem od Jerzego Owsiaka

Edipresse jest związane z WOŚP już od wielu lat: gramy z nimi, organizując sztab i aukcje, promujemy program Fundacji Ratujemy i Uczymy Ratować oraz chętnie relacjonujemy w naszych serwisach działania Orkiestry.

Dziękujemy partnerom naszego sztabu

Kiedy wolontariusze wracali zziębnięci do naszego sztabu, mogli ogrzać się w naszej kafeterii. Tam czekało na nich jedzenie i napoje od naszych partnerów. Firma Sante podarowała nam batoniki, Green Nero vouchery na kawę, Hortex soki owocowe, cukiernia Blikle pączki, piekarnia Putka pieczywo, pączki i drożdżówki, Hochland przygotował serki, Sokołów kabanosiki, a pan Grzesio z naszej firmowej kafeterii ugotował rozgrzewającą zupę. Bardzo Wam dziękujemy za pomoc! Podziękowania także dla studia tatuaży w Warszawie - Nanuszka Art Studio, które jeszcze w grudniu zorganizowało akcję zbierania pieniędzy dla WOŚP, przeznaczając na ten cel dochody z wykonanych tatuaży.
partnerzy sztabu WOŚP w Edipresse
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy