GRY
 
 

Sztuczki ze sztuką– warsztaty plastyczne

6,13,20,27.07.2012r., godz. 18:00–19:00 KALIMBA Kofifi zaprasza dzieci 4 –8 lat na warsztaty plastyczne.

kalimba
Ubrać rzeźbę ,,Dawida” Michała Anioła w spodenki w muchomory - proszę bardzo!
A może wymyślimy fantazyjny kapelusz dla ,,Mony Lizy” Leonarda da Vinci.
Wykleić ,,Słoneczniki”  Van Gogha z gazety - to naprawdę potrafi każdy!
Narysować prywatną wieżę Babel - To jest coś! Szczególnie, jeżeli z wieży Babel, powstanie wieża Bąbel.
Wędrować będziemy przez arcyciekawy świat sztuki. Posłuchacie historyjek o wielkich artystach, które brzmią jak najlepsza bajka.  Poznacie ich wielkie dzieła rysując, malując, wydzierając…. a przede wszystkim wspólnie - bawiąc się. Coś więcej niż zajęcia plastyczne dla wszystkich, którzy potrafią utrzymać w ręce kredkę!

6 lipca PIĄTEK godz. 18:00
 ,,Koń jaki jest, każdy widzi”, czyli – Juliusz Kossak
Dziś zajęcia dla wielbicieli tych przepięknych zwierząt. Zanalizujemy jak są zbudowane. Dowiecie się, czym różni się kłus od galopu. Nauczymy się je rysować w różnych sytuacjach: jak pasą się na łące i jak wyglądają w galopie. Poznacie polskiego malarz, który specjalizował się w malowaniu koni - Juliusza Kossaka.
 
13 lipca PIĄTEK godz. 18:00
,,Portret z warzyw” czyli – Giuseppe Arcimboldo
Martwa natura czy portret? Patrzysz na obraz i wydaje ci się, że to portret mężczyzny. Dopiero, kiedy przyjrzysz się dziełu, zobaczysz z czego jest zbudowany: marchewki, dynie i sałaty. Dziś analizujemy malarstwo Arcimbolda i uruchamiamy naszą wyobraźnię. Sami stworzymy ,,warzywny” portret.
 
20 lipca PIĄTEK godz. 18:00
,,Dzieci z trójkątów i  kwadratów’’ – Tadeusz Makowski i kubizm
Dzisiaj dzieci rysują - …..dzieci. Na przykładzie malarstwa Tadeusza Makowskiego, poznamy nurt w sztuce, który świat realny zamieniał w kompozycje kształtów i brył geometrycznych. Tematem prac T. Makowskiego, często były dzieci w wiejskiej, teatralnej lub  maskaradowej scenerii.
 
27 lipca PIĄTEK godz. 18:00
"Co to jest typografia”
Czy można zbudować literki z czegoś innego niż kreski pionowe, poziome i kropki! Tak. Dziś zagłębimy się w świat różnych krojów pisma. Pokażę Wam jak buduje się literki z kwiatów, kwadracików a nawet z sylwet ludzi. Wytłumaczę co znaczy z włoska brzmiąca nazwa ,,itallic’’. Pokażę kompozycje, których bohaterem jest właśnie litera. Świat liter jest arcyciekawy a rzadko przez nas odwiedzany.

koszt: 35zł
zapisy: kofifi@kalimba.pl lub tel. (22) 839 75 60, 501 183 953
 
KALIMBA Kofifi
ul. Mierosławskiego 19
Warszawa Żoliborz
tel. 22 839 75 60, 501 183 953
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj