GRY
 
 

Sztuczki ze sztuką– warsztaty plastyczne

7,14,21,28.09.2012r., Kalimba zaprasza dzieci w wieku 4 –8 lat na warsztaty.

kalimba
PIĄTEK godz. 18:00 – 19:00
koszt: 35zł
zapisy: kofifi@kalimba.pl lub tel. (22) 839 75 60, 501 183 953
 
Ubrać rzeźbę ,,Dawida” Michała Anioła w spodenki w muchomory - proszę bardzo!
A może wymyślimy fantazyjny kapelusz dla ,,Mony Lizy” Leonarda da Vinci.
Wykleić ,,Słoneczniki”  Van Gogha z gazety - to naprawdę potrafi każdy!
Narysować prywatną wieżę Babel - To jest coś! Szczególnie, jeżeli z wieży Babel, powstanie wieża Bąbel. Wędrować będziemy przez arcyciekawy świat sztuki. Posłuchacie historyjek o wielkich artystach, które brzmią jak najlepsza bajka.  Poznacie ich wielkie dzieła rysując, malując, wydzierając…. a przede wszystkim wspólnie - bawiąc się. Coś więcej niż zajęcia plastyczne dla wszystkich, którzy potrafią utrzymać w ręce kredkę!

7 września PIĄTEK godz. 18:00
Zaraz po wernisażu wystawy  ,,Ogrody nocą’’- malarstwa Gabryieli Mierzejewskiej zapraszamy na niezwykłe warsztaty plastyczne dla dzieci.
Jak oglądać ogród nocą?
Najpierw trzeba zamknąć oczy! Trzeba przyzwyczaić się do zmroku - do świata bez słonecznego światła. Tylko wtedy odkryjemy czar ,,ogrodów nocą”. Musimy zapomnieć, o tym wszystkim, co przeżyliśmy tego dnia. Musimy pomyśleć sobie: ,,wchodzę w zaczarowaną krainę pełną tajemniczych zapachów i wyciszonych kolorów. Nie będzie tu jaskrawych czerwieni i oślepiających żółci. Nie będzie energetycznych zieleni i błękitów’’. Zagłębimy się w świat szarości, rozpinający się od głębokiej czerni do bieli. W świat równie bogaty w doznania jak tęcza na niebie! Dziś niepowtarzalna okazja! Możemy porównać nasze wizje ,,ogrodów nocą,, z dziełami malarki Gabryieli Mierzejewskiej.
Zapraszam na ,,zmierzenie się’’ z prawdziwą artystką!
Wyjątkowo wstęp: WOLNY
 
14 września PIĄTEK godz. 18:00
,,Magia obłoków’’ -  jak artyści interpretowali niebo
Skupiamy się najczęściej na tym, co w zasięgu naszego wzroku.
Rzadko spoglądamy w górę. No może czasami, na wakacjach, leżąc na łące.
Może wtedy, kiedy trzeba podjąć decyzję, czy zabrać parasol wychodząc z domu czy nie? A przecież niebo to nieustający film rozgrywający się gdzieś nad naszymi głowami. Dziś zobaczymy jak różni artyści interpretowali niebo w grafice i malarstwie i jak za pomocą obłoków pomagali sobie w budowaniu perspektywy swojego obrazu.
 
21 września PIĄTEK godz. 18:00
,,Babie lato’’ -  Józef Chełmiński
Co to jest właściwie to,,babie lato’’ jako zjawisko w przyrodzie?
Spróbujemy je opisać i nazwać, czym się charakteryzuje.
Obejrzymy obrazy Józefa Chełmońskiego i innych twórców, których pasjonował ten temat. Poznamy technikę suchej pasteli idealnie nadającą się do tego tematu. Dziś ,,zanurzamy się’’ w klimat ,,babiego lata’’ z daleka od miejskiego zgiełku!
 
28 września PIĄTEK godz. 18:00

,,Żywioły’’-  witraż Stanisława Wyspiańskiego
Jak powstaje witraż?. Bardzo ciekawa i trudna technologia. Opowiem wam o niej. Obejrzymy najpiękniejsze witraże Stanisława Wyspiańskiego, tworzącego w okresie Młodej Polski w Krakowie. Pokaże wam, niestety tylko na zdjęciach, parę największych witraży średniowiecznych katedr. Witraży, które wpuszczały kolorowe światło do ich przepięknych, pełnych powagi wnętrz.
Sami, za pomocą czarnego kartonu, nożyczek, kleju i kolorowej bibuły, zrobimy swój własny mały witraż.
 
KALIMBA Kofifi
ul. Mierosławskiego 19
Warszawa Żoliborz
tel. 22 839 75 60, 501 183 953
kofifi@kalimba.pl
www.kalimba.pl
Redakcja poleca: Czy zapisać dziecko na piłkę nożną? – zobacz film
O karierze piłkarskiej marzy niejeden chłopak i niejedna dziewczynka. Ale aby taką karierę zrobić, trzeba zacząć trenować od małego. Zresztą na treningi piłki nożnej warto zapisać dziecko nie (tylko) z powodów ambicjonalnych. Dlaczego? Zobacz film z treningu Akademii Piłkarskiej Legia Warszawa.
Doładuj
Przeładuj