GRY
 
 

Sztuczki ze sztuką– warsztaty plastyczne

12, 19, 26.10.2012r., Kalimba zaprasza dzieci 4 –8 lat na zajęcia

kalimba
PIĄTEK godz. 18:00 – 19:00
koszt: 35zł
zapisy: kofifi@kalimba.pl lub tel. (22) 839 75 60, 501 183 953
 
Ubrać rzeźbę ,,Dawida” Michała Anioła w spodenki w muchomory - proszę bardzo!
A może wymyślimy fantazyjny kapelusz dla ,,Mony Lizy” Leonarda da Vinci.
Wykleić ,,Słoneczniki”  Van Gogha z gazety - to naprawdę potrafi każdy!
Narysować prywatną wieżę Babel - To jest coś! Szczególnie, jeżeli z wieży Babel, powstanie wieża Bąbel. Wędrować będziemy przez arcyciekawy świat sztuki. Posłuchacie historyjek o wielkich artystach, które brzmią jak najlepsza bajka.  Poznacie ich wielkie dzieła rysując, malując, wydzierając…. a przede wszystkim wspólnie - bawiąc się. Coś więcej niż zajęcia plastyczne dla wszystkich, którzy potrafią utrzymać w ręce kredkę!

12 października PIĄTEK godz. 18:00
,, Lekcja Tańca ” - Edgar Degas
Tematem dzisiejszych zajęć jest balet. Poznamy podstawowe słownictwo związane z tą dyscypliną sztuki. Poznając obraz Edgara Degas - dowiemy się, co to znaczy ,,kadrowanie”. Pracujemy białą, szarą i różową pastelą na czarnej kartce.
 
19 października PIĄTEK godz. 18:00
Weneckie pejzaże
Przyjrzymy się dzisiaj dziwnemu miastu na wodzie – Wenecji. Poznamy malarzy, którzy zafascynowani urodą tego miasta, poświęcili mu wiele swoich prac. Pomyślcie sobie – dawniej turysta, na pamiątkę swego pobytu w Wenecji, kupował sobie nie kartkę pocztową a obraz!
 
26 października PIĄTEK godz. 18:00
Studium konia
Studium- to uważna obserwacja tego, co widzimy. Tu nie ma miejsca na fantazjowanie. Staramy się uważnie przenieść na kartkę to, co zaobserwowaliśmy. Dziś patrzymy na najpiękniejsze zwierze – konia. Zobaczymy jak różni artyści zmierzyli się z tym tematem.
 
KALIMBA Kofifi
ul. Mierosławskiego 19
Warszawa Żoliborz
tel. 22 839 75 60, 501 183 953
Redakcja poleca: Czy zapisać dziecko na piłkę nożną? – zobacz film
O karierze piłkarskiej marzy niejeden chłopak i niejedna dziewczynka. Ale aby taką karierę zrobić, trzeba zacząć trenować od małego. Zresztą na treningi piłki nożnej warto zapisać dziecko nie (tylko) z powodów ambicjonalnych. Dlaczego? Zobacz film z treningu Akademii Piłkarskiej Legia Warszawa.
Doładuj
Przeładuj