GRY
 
 

Sztuczki ze sztuką– warsztaty plastyczne dla dzieci 4 –8 lat

1,8,15,29.06.2012r., godz.18:00 Ubrać rzeźbę ,,Dawida” Michała Anioła w spodenki w muchomory - proszę bardzo! A może wymyślimy fantazyjny kapelusz dla ,,Mony Lizy” Leonarda da Vinci.

kalimba
Wykleić ,,Słoneczniki”  Van Gogha z gazety - to naprawdę potrafi każdy!
Narysować prywatną wieżę Babel - To jest coś! Szczególnie, jeżeli z wieży Babel, powstanie wieża Bąbel.
Wędrować będziemy przez arcyciekawy świat sztuki. Posłuchacie historyjek o wielkich artystach, które brzmią jak najlepsza bajka.  Poznacie ich wielkie dzieła rysując, malując, wydzierając…. a przede wszystkim wspólnie - bawiąc się. Coś więcej niż zajęcia plastyczne dla wszystkich, którzy potrafią utrzymać w ręce kredkę!

1 czerwca godz. 18:00
,,Świat natury”, czyli – o Zielniku St. Wyspiańskego.
Dzisiaj poznamy karty z  ,,Zielnika,, wielkiego polskiego malarza i pisarza Stanisława Wyspiańskiego.
Zobaczymy, jakim był świetnym obserwatorem roślin i jak potrafił obserwacje te pięknie zanotować w postaci rysunku. Poznamy też technikę, którą często się posługiwał – suchą pastelę. Sami narysujemy swojego pastelowego Irysa, a może stworzymy stronę z zielnika?
 
8 czerwca godz. 18:00
,
,Wióry, tektura, gazeta i piasek” – czyli obraz malowany różnymi materiami. Georges Braque i jego collage. Nie tylko farba czy pastela może być narzędziem do stworzenia obrazu. Braque w swoich ,,martwych naturach,, używał bardzo różnych materii. Taka forma obrazu nazywa się collage. Słowo pochodzi od francuskiego ,,kleić’’. Tak, dzisiaj będziemy bardzo dużo, bardzo różnych materii ze sobą sklejać.

15 czerwwca godz. 18:00
,,Świat wiruje” czyli – o złudzeniach optycznych. Vasarely
Paski, kwadraty, trójkąty. Op-art – to sztuka geometryczna. Sztuka udawania przestrzeni na płaskiej kartce. Znalazła tez swoje miejsce w modzie. Spróbujemy zaprojektować sukienkę w geometryczne wzory i pobawimy się ruchomymi obrazami artysty o nazwisku Vasarely.

22 czerwwca godz. 18:00
niestety zajęcia się nie odbędą

29 czerwwca godz. 18:00
,,Falujący, rozedrgany świat”, czyli – secesja. Gustaw Klimt
Secesja to taki kierunek w sztuce, który ma samych wielbicieli! Pełen płynnych form, ornamentów i magicznej urody. Zobaczymy czy Wam też się spodoba. Poznamy prace Gustawa Klimta. Stworzymy secesyjną kreację dla Damy i wykleimy charakterystyczny roślinny ornament.


koszt: 35zł
zapisy: kofifi@kalimba.pl lub tel. (22) 839 75 60, 501 183 953

KALIMBA Kofifi
ul. Mierosławskiego 19
Warszawa Żoliborz
tel. 22 839 75 60, 501 183 953
kofifi@kalimba.pl
www.kalimba.pl
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj