GRY
 
 

Sztuczki ze sztuką– warsztaty plastyczne w Kalimbie

9,16,23,30.11.2012r., godz.18.00 Kalimba zaprasza dla dzieci 4 –8 lat na warsztaty plastyczne.

kalimba
9 listopada PIĄTEK godz. 18:00
Eksperymentujemy ze światłem Obserwując pejzaż lub Waszą ulicę, na pewno zaobserwowaliście jak zmienia się wszystko w zależności od światła. Jak długie są cienie kiedy słońce jest nisko nad horyzontem i jak inaczej wygląda Wasz pokój kiedy ginie w mroku. Będziemy obserwować jak zmieniają się przedmioty w zależności od kierunku i ilości światła i jak malarze budowali nastrój swoich obrazów w różny sposób wykorzystując światło. (Proszę, aby każde dziecko przyniosło latarkę)

16 listopada PIĄTEK godz. 18:00
Czy barwa ,,ciepła” może nas ogrzać a ,,zimna” ochłodzić ? Impresjoniści francuscy. Wielokrotnie słyszeliście określenia typu: ,,gorące rytmy”, ,,ciepły nastrój” czy ,,zimny człowiek”. Barwy też często określamy przymiotnikiem ,,ciepła” lub ,,zimna”. Przyjrzymy się wspólnie jaki nastrój emanuje z obrazu w zależności od dominującej w nim barwy - ,,ciepłej” lub ,,zimnej”. Materiałem do obserwacji będzie malarstwo francuskich impresjonistów.

23 listopada PIĄTEK godz. 18:00
Dom to coś więcej niż dach, komin i okno! No właśnie! Kiedy przychodzi nam do narysowania domu ograniczamy się właściwie do tych elementów. Chciałam Wam dzisiaj przybliżyć najbardziej fascynujące budynki i wspólnie z Wami prześledzić, dlaczego robią na nas takie wraże! Poznamy dwóch artystów których pomysły na dom - bardzo różnią się od siebie! Będzie to francuski architekt Le Corbusier i hiszpański wizjoner Antoni Gaudi.

30 listopada PIĄTEK godz. 18:00
Studium człowieka czyli rysunek natury. Wielki Leonardo i jego studia ludzkiego ciała. Dziś zajmiemy się rysunkiem z natury. Obserwować będziemy postać siedzącego modela. Wszyscy najwięksi mistrzowie zaczynali właśnie od tego zadania. Byli też i tacy, którzy właściwie nic innego nie rysowali, tylko człowieka w różnych sytuacjach i pozach. Nie jest to proste zadanie. Przede wszystkim trzeba dobrze znać anatomię ciała ludzkiego czyli: jak zbudowany jest człowiek. No, ale kiedyś trzeba zacząć - do dzieła!

Ubrać rzeźbę ,,Dawida” Michała Anioła w spodenki w muchomory - proszę bardzo! A może wymyślimy fantazyjny kapelusz dla ,,Mony Lizy” Leonarda da Vinci. Wykleić ,,Słoneczniki” Van Gogha z gazety - to naprawdę potrafi każdy! Narysować prywatną wieżę Babel - To jest coś! Szczególnie, jeżeli z wieży Babel, powstanie wieża Bąbel. Wędrować będziemy przez arcyciekawy świat sztuki. Posłuchacie historyjek o wielkich artystach, które brzmią jak najlepsza bajka. Poznacie ich wielkie dzieła rysując, malując, wydzierając…. a przede wszystkim wspólnie - bawiąc się. Coś więcej niż zajęcia plastyczne dla wszystkich, którzy potrafią utrzymać w ręce kredkę! Kasia Jarnuszkiewicz

koszt: 35zł
zapisy: kofifi@kalimba.pl lub tel. (22) 839 75 60, 501 183 953

KALIMBA Kofifi
ul. Mierosławskiego 19
Warszawa Żoliborz
tel. 22 839 75 60, 501 183 953
kofifi@kalimba.pl
www.kalimba.pl
Redakcja poleca: Warsztaty Mamo, To Ja dla rodziców dzieci 0-1 lat [WIDEO]
Relacja z Warsztatów Mamo, To Ja dla rodziców dzieci 0-1. Warszawa Wiosna 2017.
Doładuj
Przeładuj