wydarzenia
fot. Centrum Sztuki Dziecka

Sztuka Szuka Malucha

05 - 09.07.2011r. Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu zaprasza na kolejną odsłonę projektu Sztuka Szuka Malucha. Wydarzenie odbędzie się w parku na Cytadeli.
wydarzenia
fot. Centrum Sztuki Dziecka
W programie przedstawienia oraz seanse filmowe dla dzieci „najnajmłodszych”, czyli w wieku od 0-5 lat. Będzie można zobaczyć przedstawienia poznańskie: „Ty i Ja” i „Książeczka Bajeczka” Studia Teatralnego BLUM), „Pan Satie” i „Słoń Trąbibombi” Teatru Atofri oraz spektakl „Pokolorowani” Teatru Lalki i Aktora PINOKIO z Łodzi. Bilety można już nabyć w Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu (CK Zamek, III piętro).
 
5-9 lipca 2011
PARK NA CYTADELI

 
Każdy spektakl z cyklu SZTUKA SZUKA MALUCHA to niezwykłe spotkanie artysty z dzieckiem – sztuki z czystymi emocjami małych widzów. Każde takie spotkanie jest wyjątkowe i niezapomniane. Dzieci, w towarzystwie rodziców, odkrywają nowe światy. W przedstawieniach dla najmłodszych odnaleźć można emocje, kolory i dźwięki, a wszystko po to, by w łagodny sposób zaprosić dzieci do magicznego świata teatru.
 
Dla dzieci przygotujemy przyjazną przestrzeń pełną miękkich poduszek, a dla rodziców parking dla wózków oraz strefę maluszka, w której będzie można przewinąć i nakarmić dziecko. Dodatkową atrakcją będzie możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia na koniku! Na wszystkie wydarzenia zapraszamy do Pawilonu w parku na Cytadeli (okolice Amfiteatru).
 
Bilety w cenie 10 zł będzie można nabyć od 20 czerwca w sekretariacie Centrum Sztuki Dziecka, CK Zamek, III piętro, pok. 303, od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-18.00. Rezerwacje: 61 646 44 70 oraz milowo: rezerwacje@csdpoznan.pl. Informacje, Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, Barbara Małecka, tel. 792 460 909 oraz www.csdpoznan.pl
i www.malta-festival.pl.
 
PROGRAM
Przedstawienia

„Ty i Ja" Studio Teatralne BLUM, Poznań
5 lipca 2011, godz. 10.00, 11.30, 17.00 - 30 min. (dla dzieci w wieku 0-4 lata)

Punktem wyjścia do powstania spektaklu jest podkreślenie znaczenia własnego „JA” w postrzeganiu świata, a zarazem ukazanie zależności pomiędzy moim „JA” a napotykanymi wokoło „JA” innych osób.  Kolorowe piłki stają się pretekstem do wspólnej zabawy,  ale także do poszukiwania związku pomiędzy na pozór sprzecznymi emocjami, stają się symbolem dopełnienia, całości i harmonii. Aktorki starając się jak najlepiej wejść w świat dziecięcej wrażliwości i czystości doznań, jakie towarzyszą dziecięcemu odkrywaniu świata, proponują teatr bardzo prosty – pełen barw, dźwięków, ruchu i radości.
 
„Pan Satie” Teatr Atofri, Poznań - 35 min. (dla dzieci w wieku 1-5 lat)
6 lipca, godz. 10.00, 11.30, 17.00

Kim jest Pan Satie? Dzwiękiem, Rytmem. Pan Satie jest Muzyką. W papierowej scenografii powstają magiczne obrazy inspirowane utworami francuskiego kompozytora  Erika Satie. Papier jest tu nie tylko materią budującą scenografię i rekwizyty, ale także instrumentem i partnerem do gry. Zabawy z dziecięcej wyobraźni, wspólne rozwiązywanie zagadek i odkrywanie tajemnic łączą się z brzmieniem preparowanego pianina.
 
„Słoń Trąbibombi”
Teatr Atofri, Poznań - 35 min. (dla dzieci w wieku 1-5 lat)
7 lipca, godz. 10.00, 11.30, 17.00

Czy żyrafa ma długą szyję? Czy krokodyle mieszkają tylko nad Nilem? – pyta tytułowy Słoń Trąbibombi, który staje się dla widzów przewodnikiem po afrykańskim świecie. Inspirowane wierszami Jana Brzechwy widowisko – wzbogacone rytmiczną, graną na żywo muzyką – pozwala dzieciom poznać mieszkańców egzotycznego lądu: żyrafę, kolorowe papugi, małpkę i węża. Po przedstawieniu wszyscy widzowie zostaną zaproszeni do wspólnej zabawy na scenie.
 
„Pokolorowani”
Teatr  Lalki i Aktora PINOKIO, Łódź - 40 min. (dla dzieci w wieku od 2 lat)
8 lipca, godz. 10.00, 12.00, 17.00

Historia przywodzi na myśl mit o stworzeniu i kolorowaniu świata przedstawiony w wersji dla najmłodszych. Na początku jest biel…  Aktorzy wraz z dziećmi zastanawiają się w jaki sposób stworzyć kolory, pokolorować  nimi świat. Jak brzmi kolor czerwony oraz jak smakuje żółty? Zabawa farbami, barwnikami, dźwiękami i przedmiotami buduje opowieść  o odkrywaniu tajemnic otoczenia. Pokolorowanki w przyjazny sposób przybliżają dzieciom sferę zmysłowego poznawania świata. W przedstawieniu nie jest najważniejsze dopasowywanie koloru, lecz poznanie go, nazwanie oraz gra skojarzeniami.
 
„Książeczka Bajeczka”
Studio Teatralne BLUM, Poznań - 30 min. (dla dzieci w wieku 0 - 3 lata)
9 lipca, godz. 10.00, 11.30, 17.00

Na scenie wielka księga pełna Bajek. Poprzez nią można dotrzeć do miejsc i światów jeszcze nie odkrytych – pełnych niespodzianek, a jednak bliskich i znajomych...
 
Kino dla Najnajmłodszego Widza
 „Bajki dla najmniejszych”
reż. Anna-Clara Tidholm, Gun Jacobson, Szwecja - 40 min. (dla dzieci w wieku 2-4 lata)
5,7,9 lipca 2011, godz. 13.30 40 min.

Po dwuletniej przerwie pragniemy zaprosić ponownie na wspaniałe filmy animowane ze Szwecji dając szansę kolejnemu pokoleniu dzieci poznania przygód skandynawskich bohaterów. W bajkową przestrzeń animacji wprowadzą małych widzów aktorzy, którzy są jednocześnie narratorami prezentowanych filmów. Maluchy znajdą się w przyjaznej przestrzeni: będą siedziały na materacach, pośród kolorowych poduszek, zabawek, przytulanek, przy świetle małych lampek. W programie pokazu krótkometrażowe filmy animowane: „Do widzenia, Małpko!”, „Kaczka Szymka”, „Długa noc”, „Wszyscy jadą z nami”.
Redakcja poleca: Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola? [WIDEO]
Aby dobrze przygotować dziecko do pójścia do przedszkola, należy umożliwić mu wcześniejszy kontakt z innymi dziećmi oraz pozwolić na poznanie przedszkola, do którego będzie uczęszczało. Warto również czytać książki o przedszkolu dla dzieci, a także – o czym często rodzice zapominają – zadbać o swoje pozytywne nastawienie, to też ma duże znaczenie!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy