GRY
 
 

Sztuka Szuka Malucha - Glina

1,2.12.2011r., najmłodsi widzowie będą mogli zobaczyć spektakl niemieckiego teatru HELIOS pt. Glina.

wydarzenia
fot. Centrum Sztuki Dziecka
Każdy spektakl dla widzów najnajmłodszych to niezwykłe spotkanie artysty z dzieckiem - sztuki z czystymi emocjami. Każde takie spotkanie jest wyjątkowe i niezapomniane. Dzieci, w towarzystwie rodziców, odkrywają nowe światy. W przedstawieniach dla najnajmłodszych odnaleźć można emocje, kolory i dźwięki, a wszystko po to, by w łagodny sposób zaprosić dzieci do magicznej przestrzeni teatru.

Glina taka właśnie jest,
zaprasza najmłodszych widzów, od drugiego roku życia, na niezwykłe, sensualne, pełne dźwięków, kolorów, zapachów, przeżycie. Dziecko podczas takiego spektaklu dobrze się bawi, a przy tym rozwija. To wielka zaleta teatru inicjacyjnego, w którego nurt wpisuje się Glina.

Materiałem tego spektaklu jest glina właśnie, potraktowana dosłownie jako plastyczna, szara substancja. Aktorka kreuje na oczach widzów niekształtne figury, które z czasem nabierają wyrazu i na końcu stają się wyszukanymi rzeźbami ludzkich postaci, małymi dziełami sztuki. Podobny proces odbywa się w warstwie muzycznej widowiska. Artysta-muzyk czerpiąc z dźwięków  wydawanych przez ludzkie ciało (np. serce, usta) tworzy z nich oryginalną kompozycję.

Małe dzieci i ich opiekunowie zapraszani są do uczestniczenia w różnych sposobach poznawania otaczającego nas świata. Biorąc czynny udział, włączając się całkowicie, w pełni angażując swoje zmysły mają szansę sami stać się artystami po spektaklu.

Reżyseria: Barbara Kölling
Muzyka: Manuel Loos
Scenografia: Michale Lurse
Występują: Katja Wiefel i Manuel Loos

Glina HELIOS (Niemcy), Malarnia Teatru Polskiego
1 grudnia, godz. 17.00,  2 grudnia, godz. 10.00 i 12.00

Spektakl dla dzieci od 2 lat.

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu
ul. Św. Marcin 80/82
61-809 Poznań

więcej »
Redakcja poleca: Czy łatwo jest powrócić do pracy po ciąży? [SONDA ULICZNA]
Zapytaliśmy przechodniów, czy powrót do pracy po ciąży jest łatwy. Jesteście ciekawi odpowiedzi? Zobaczcie sondę!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj