GRY
 
 

Sztuka Szuka Malucha - Teatr LA BARACCA z Bolonii gościem na lipcowych pokazach

3-8.07.2012r., Sztuka Szuka Malucha to prezentacje wydarzeń artystycznych przygotowanych specjalnie dla najnajmłodszych widzów – w wieku od kilku miesięcy do pięciu lat.

wydarzenia
fot. Centrum Sztuki Dziecka
To unikatowe spotkania dzieci ze sztuką. Najbliższa odsłona wieloletniego projektu Centrum Sztuki Dziecka będzie doskonałą okazją, aby poznać Roberto Frabettiego – dyrektora teatru La Baracca z Bolonii, aktora i reżysera, a przede wszystkim prekursora teatru inicjacyjnego dla najmłodszych.

Po raz pierwszy projekt Sztuka Szuka Malucha pojawił się na Malta Festiwal w 2009 roku. Jednak Centrum Sztuki Dziecka już kilka lat wcześniej, bo w 2006 roku, rozpoczęło upowszechnianie wydarzeń teatralnych dla „najnajmłodszych”. Na zaproszenie naszej instytucji przyjechał wówczas do Poznania legendarny teatr La Baracca z Bolonii, w którym, wiele lat wcześniej, narodził się nurt teatru dla najmłodszych widzów. W tym roku historia zatoczy koło – włoscy artyści przyjadą ponownie. Będzie okazja do obejrzenia ich najnowszej produkcji oraz rozmowy z Roberto Frabettim – dyrektorem teatru La Baracca, który opowie o swej wyjątkowej misji.

W programie znajdą się również polskie przedstawienia, które zaprezentują: Teatr Atofri oraz Teatr Baj i Teatr Małego Widza z Warszawy.
Program tegorocznej odsłony projektu koncentruje się wokół trzech słów: NOC, ŚWIATŁO i DŹWIĘK.
Historię o zasypianiu („Śpij”) w otoczeniu niezwykłej scenografii, opowie Teatr Baj – najstarszy teatr dla dzieci w Polsce. Łagodnymi dźwiękami do snu ukołysze najmłodszych poznański spektakl „Lulajka”. Ze świata nocy wyprowadzi wszystkich boloński „Spot”, który na oczach dzieci będzie czarował światłem, podobnie jak performens muzyczny „Kulu-lu-lu”. A ponieważ dźwięki to ważna część tegorocznego projektu, nie zabraknie ich w tanecznym spektaklu „Julka i kulka” oraz wspomnianej, „Lulajce”.
Dopełnieniem programu będą warsztaty dla rodziców, podczas których psychologowie z Fundacji ZERO-PIĘĆ podpowiedzą jak dbać o zdrowie psychiczne dziecka.

Każde z prezentowanych wydarzeń będzie niezwykłym i cennym doświadczeniem, zarówno dla maluchów, jak i ich rodziców.
Pełny program wydarzeń znajdą Państwo na stronie internetowej Centrum Sztuki Dziecka:
http://www.csdpoznan.pl/aktualnosci/sztuka-szuka-malucha-podczas-festiwalu-malta
 
Data: 3-8 lipca 2012
Godzina: 10.00, 12.00, 17.00
Czas trwania: 30 min, dodatkowo po niektórych wydarzeniach 15 min. zabawy
Miejsce: pawilon Nowa Gazownia, ul. Ewangelicka 1
Wiek uczestnika: 0-5 lat
Bilety: przedsprzedaż od 1-24 czerwca – 15 zł dla każdego uczestnika (przez eventim.pl oraz w punktach sprzedaży Eventim)
Bilety warsztaty: 30 zł
Kurator: Barbara Małecka / Konsultacja merytoryczna: Zbigniew Rudziński / Producent: Wojciech Nowak
Redakcja poleca: 10 przyczyn złego zachowania [WIDEO]
Wbrew pozorom coś, co dla ciebie jest błahostką, może wpływać na dziecko i jego zachowanie.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj