Szukasz niani na własną rękę? Rób to tylko pod jednym warunkiem! [WIDEO]

Agencja niań na pewno zaoszczędzi ci masę czasu - radzi Joanna Jakubiak, właścicielka agencji niań i autorka poradnika "Zaufana niania". Zobacz film, z którego dowiesz się, czy warto skorzystać z profesjonalnej pomocy szukając opiekunki do dziecka.

Zobacz inne z serii: zaufana niania (14)

W tym odcinku cyklu mamotoja.pl pt. "Zaufana niania", w którym Joanna Jakubiak, właścicielka agencji niań i autorka poradnika "Zaufana niania" udziela rad, jak znaleźć dobrą opiekunkę do dziecka zapytałyśmy o to, czy nianię lepiej szukać na własną rękę, czy też poprzez agencję niań. 

Zacznij sama, ale z polecenia

"Można zacząć samemu" - podpowiada Jakubiak. Ale - jak zastrzega - tylko szukając wśród pań proponowanych z polecenia przyjaciół, znajomych. Będziemy mieć wtedy gwarancję, że jest to ktoś sprawdzony. Ale - uwaga! Weźmy też pod uwagę, czy znajomi od których bierzemy opiekunkę są osobami do nas podobnymi. W przeciwnym razie niania przez nich rekomendowana niekoniecznie może nam pasować. "Niestety często okazuje się, że ktoś kto był super u naszych przyjaciół, może u nas nie sprawdzić się" - przestrzega właścicielka agencji niań. 

Jeżeli nie mamy niani z polecenia, Jakubiak odradza dalsze szukanie na własną rękę. "Lepiej w tej sytuacji zwrócić się do agencji niań, zapłacić prowizję za to, że ktoś wykona za nas całą robotę, w tym oceni kandydatkę na nianię pod kątem psychologicznym" - radzi niania.

Agencja sprawdza 70-80 pań tygodniowo

"Pracowałam przez lata jako niania, znam ten świat od podszewki i wiem o co dziewczyny pytać. I tak samo wyszkoliłam do tego moich pracowników"- zdradza. Podkreśla, że na agecji spoczywa ogromna odpowiedzialność, w końcu decyduje o wysłaniu obcej osoby do opieki nad dzieckiem klienta. 

Znajdź idealną nianię dla dziecka na niania.pl

"Klient dostaje od nas pełen profil osobościowy takiej niani. Wie wszystko na jej temat i to jeszcze zanim zanim niania pojawi sie w jego domu" - podkreśla. W jej ocenie rodzic nie jest w stanie sam wykonać takiej pracy. "Widujemy tygodniowo 70 - 80 niań. Z czego, jeżeli pod koniec tygodnia mamy trzy panie, które bardzo dobrze oceniamy, to uważamy to za dobry wynik" - tłumaczy. Żaden rodzic nie ma czasu, aby przyjrzeć tyle kandydatek na nianie. 

Joanna Jakubiak jest nianią z wieloletnim doświadczeniem i właścicielką agencji niań "Zaufana niania". We współpracy z wydawnictwem Edipresse wydała książkę poradnik "Zaufana niania", w której w bardzo przystępny i dowcipny sposób pokazuje jak skutecznie znaleźć nianię dla naszego dziecka.

A wy, w jaki sposób szukałyście niani dla dziecka? Podzielcie się swoim doświadczeniem w komentarzach.

Zobacz też:  
 
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy