Kiedy wysłać CV

Wysyłasz CV? Sprawdź, dlaczego warto to zrobić w poniedziałek

Wracasz do pracy i zastanawiasz się, co zrobić, żeby twoje CV nie przepadło w stosie innych aplikacji? Wiemy, jak zwiększyć szanse na zaproszenie na rozmowę o pracę.
Karolina Stępniewska
Kiedy wysłać CV
Poszukiwanie pracy po urlopie wychowawczym (ale też w każdym innym momencie) oznacza potrzebę uzbrojenia się w cierpliwość. Najpierw musisz przygotować dobre CV, przejrzeć ogłoszenia o pracę, wybrać te, które najbardziej ci odpowiadają, wysłać swoją aplikację, a potem.... czekać.  Szukając pracy po urlopie wychowawczym, musisz być przygotowana na to, że telefon nie rozdzwoni się natychmiast po pierwszym wysłanym CV. Czasami musi upłynąć nawet kilka miesięcy zanim dostaniesz odpowiedź na wysłane CV.  Statystyki mówią, że zaproszenie na rozmowę o pracę przychodzi około setnej wysłanej aplikacji.

Kiedy najlepiej wysłać CV?

Po pewnym czasie poszukiwanie pracy przestaje ekscytować, a zaczyna nużyć. Spędzasz całe godziny, dni i tygodnie na przeglądaniu i odświeżaniu stron internetowych z ogłoszeniami o pracę. Po pewnym czasie tracisz nadzieję, że ktoś w ogóle się odezwie. To nie jest dobry okres w życiu. Czytasz rady, jak przygotować dobre CV, osiągasz w tym mistrzostwo, a telefon nadal milczy? Być może dzieje się tak dlatego, że wysyłasz swoją aplikację w złym dniu tygodnia! 
Redakcja poleca: Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej? [WIDEO]
Idziesz na rozmowę o pracę? O to, czego oczekują od nas pracodawcy podczas rozmowy kwalifikacyjnej zapytaliśmy Tomasza Staśkiewicza, trenera biznesu z doświadczeniem w rekrutacji i szkoleniach.

Dlaczego dzień, w którym wysyłasz CV ma znaczenie?

Portal z ogłoszeniami o pracę – Bright – przeanalizował ponad pół miliona odpowiedzi na ogłoszenia i okazało się, że szansę na odpowiedź od potencjalnego pracodawcy zwiększają się, kiedy wysyłamy CV w poniedziałek. Zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną jest w przypadku CV wysłanego w ten dzień większe niż w pozostałe dni tygodnia – otrzymuje je ponad 30 proc. kandydatów. Najgorszym dniem na aplikowanie w sprawie pracy jest niedziela – tylko 14 proc. poszukujących pracę otrzymuje odpowiedź na CV wysłane tego dnia. Zdaniem analityka Bright.com, Jacoba Bollingera, poniedziałek jest dobrym dniem, bo to początek tygodnia, a rekruter jest wtedy bardziej wypoczęty i... pracowity – czyta więc więcej przesłanych do niego aplikacji. Pod koniec tygodnia jego zapał maleje, a skrzynka pocztowa pęka w szwach. 

Dlaczego warto wysłać CV w poniedziałek?

Skoro już wiesz, dlaczego warto wysłać CV w poniedziałek, upewnij się, że twoje CV jest dobrze napisane, wysyłaj, a potem zastanów się, w co się ubrać na rozmowę o pracę!

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy