Oktonauci - MiniMini+
fot. materiały prasowe

Oktonauci. Dzięki współpracy mogę więcej!

„Odkrywamy, ratujemy, chronimy” – tak brzmi hasło Oktonautów, drużyny składającej się z odważnych dziewczynek i chłopców. W okrzyku Oktonautów zawierają się ich podstawowe wartości – poszerzanie wiedzy, udzielanie pomocy oraz zapobieganie niebezpieczeństwom. Czy nie są to wartości bliskie również rodzicom?
Oktonauci - MiniMini+
fot. materiały prasowe
Każdy odcinek uczy dzieci wiedzy o świecie i o zaskakujących mieszkańcach mórz i oceanów, Czy wiedzieliście że w morzach żyją rurkopławy czy też niesporczaki? Z Oktonautami można odkryć wiele ciekawych zwierząt morskich. A ich skomplikowane nazwy to wspaniały trening dla buzi i języka.
 

Działania Oktonautów opierają się na współpracy i wspieraniu siebie nawzajem. Każdy ma jasno określone miejsce w drużynie – zna swoje mocne strony, czuje się ważny i przydatny. Wie również, że kiedy znajdzie się w niebezpieczeństwie, pozostali zrobią wszystko, by mu pomóc. Bohaterowie używają zwrotów grzecznościowych, chwalą siebie nawzajem, wzmacniają swoje zalety. To jest doskonały przykład dla dziecka, jak w pożądany sposób zachowywać się wśród innych. Każdy ma prawo głosu - liczy się intelekt, pomysłowość i odwaga.
 

Ważnym przesłaniem bajki jest ochrona słabszych istot. Oktonauci ratują zagrożone gatunki przed wyginięciem, pomagają im w tarapatach. Korzystają ze swoich talentów i zdolności, by wspierać potrzebujących. Uczą dzieci, że nie trzeba być najszybszym i najsilniejszym, aby odnieść sukces. Najważniejsza jest wytrwałość i wspólne działanie.

Oktonautów możecie oglądać do poniedziałku do piątku o godz. 18:30 na antenie MiniMini+.
Jeszcze więcej informacji na temat przygód nieustraszonej ekipy, oraz bezpieczne gry i zabawy dla dzieci znajdziecie na www.miniminiplus.pl.

Autorem artykułu jest Weronika Dzierżawa-Nalewajska, psycholog dziecięcy, psychoterapeutka.
Zapraszamy na stronę www.miniminiplus.pl
Oceń artykuł

Ocena 5 na 4 głosy

Zobacz także

Popularne tematy