Wszystko dla Klary - okładka
fot. materiały prasowe

Książka, która nauczy twoje dziecko przedsiębiorczości

Dwójka przyjaciół, przypadkowe odkrycie i niełatwy cel do zrealizowania. O tym wszystkim przeczytacie w książce "Wszystko dla Klary, czyli historia pewnego pomysłu".
Wszystko dla Klary - okładka
fot. materiały prasowe
Dwójka przyjaciół, przypadkowe odkrycie i niełatwy cel do zrealizowania. Okazuje się jednak, że jeśli się czegoś bardzo pragnie, to wszystko jest możliwe – i to bez czarodziejskiej różdżki. Przekonamy się o tym w książce Ewy Świerżewskiej i Łukasza Świerżewskiego "Wszystko dla Klary czyli historia pewnego pomysłu".

Pomaganie jest w cenie

Pewnego dnia Baśka i Kuba przez przypadek odkrywają, że poruszająca się na wózku inwalidzkim Klara z 5c ma szansę, by zacząć chodzić. Na przeszkodzie stoją jednak ogromne koszty operacji, których rodzice dziewczynki nie są w stanie pokryć. W głowach przyjaciół rodzi się pomysł, jak włączyć się w zbiórkę pieniędzy. Mimo wielu wątpliwości, wynikających często z braku wiedzy i doświadczenia, dzieci układają plan, który następnie, krok po kroku, realizują. Do działania włącza się coraz więcej osób – uczniowie, nauczyciele i rodzice. Dzięki determinacji, konsekwencji i pomocnym dłoniom, Baśce i Kubie udaje się osiągnąć wyznaczony cel.
Redakcja poleca: Czytasz dziecku? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów
Wszystko można robić lepiej lub gorzej. Z chwilą, gdy stajemy się rodzicami, warto jednak podciągnąć się w sztuce głośnego czytania. Po co? Po to, aby dzieci chciały nas słuchać i w przyszłości same chętnie sięgały po książki.

Książka, która uczy empatii

"Zależało nam na tym, by pokazać, że dzieci też mają moc sprawczą. A jeśli wyznaczą sobie cel i będą konsekwentnie dążyć do jego realizacji, nie zniechęcając się pojawiającymi się trudnościami; jeśli po drodze zarażą innych pomysłem i pozyskają sprzymierzeńców, to wszystko jest możliwe" – mówi Ewa Świerżewska, współautorka książki. – "Chcieliśmy stworzyć książkę promującą postawy prospołeczne i przedsiębiorcze, ukazującą sens działania dla innych, a także korzyści płynące z podejmowania różnych aktywności" – dodaje.

"Przedsiębiorczość rozumiemy tu jako cechę tych ludzi, którzy mają dużo pomysłów na rozwiązywanie problemów lub tworzenie nowych rzeczy i nie boją się wprowadzać ich w życie" – wyjaśnia Łukasz Świerżewski, współautor książki. – "Warto, by młodzi czytelnicy rozwijali ją w sobie!"

Na książkę składają się dwa elementy poprzeplatane w dziesięciu rozdziałach – tekst literacki, przedstawiający historię pewnego pomysłu, który dwójka przyjaciół postanawia wcielić w życie oraz zbiór pojęć i mechanizmów związanych z przedsiębiorczością i działalnością społeczną, stanowiący skarbnicę wiedzy dla młodego czytelnika. A wszystko to uzupełniają ilustracje Agaty Matraś – nie tylko przedstawiają wydarzenia, ale też stanowią humorystyczny komentarz do tekstu. Podsumowaniem każdego rozdziału jest zadanie dla czytelnika, zachęcające do wykorzystania zdobytej wiedzy i własnych pomysłów.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 4 głosy

Zobacz także

Popularne tematy