X-lander X-Cite
fot. materiały prasowe

Szukasz typowego miejskiego wózka? Ten będzie idealny!

Wybór pojazdu dla maluszka spędza ci sen z powiek? Chcesz, żeby był wygodny, bezpieczny, lekki, dobrze się prowadził i świetnie wyglądał? Jest model, który spełni wszystkie twoje oczekiwania – to X-Cite, dzięki któremu wspólne spacery będą czystą przyjemnością.
X-lander X-Cite
fot. materiały prasowe
Jeśli od początku wiesz, że poszukujesz wózka typowo miejskiego, który okazjonalnie sprawdzi się poza wygodnymi chodnikami, to model X_Cite 3w1 jest dla ciebie.

3w1, czyli od malucha do starszaka

Większość młodych rodziców decyduje się na rozwiązanie uniwersalne, czyli modele łączące w sobie gondolę, wózek spacerowy oraz fotelik samochodowy. X-Cite spełnia te wymogi, jednocześnie prezentując ponadprzeciętną lekkość – waży jedynie 10 kg! To zasługa aluminiowej konstrukcji oraz wysokiej technologii kół. Wózek idealnie sprawdzi się w mieście, jednak nowa, ulepszona amortyzacja tych przednich sprawia, że wózek płynnie pokonuje przeszkody. Koła wyposażone są w specjalną, odporną na przebicia gumę, której rolą dodatkowo jest niwelowanie drgań oraz łagodzenie wstrząsów. To rozwiązanie zapewni również komfort prowadzenia pojazdu po leśnych czy parkowych alejkach a także po typowo miejskich przeszkodach, czyli nierównych chodnikach!
Redakcja poleca: Czy wody płodowe mogą odejść bez skurczów, wyjaśnia ginekolog [WIDEO]
Odejście wód płodowych przed pojawieniem się skurczów porodowych to jeszcze nic niepokojącego. Gdy wody płodowe odejdą, warto jednak się pospieszyć i jechać do szpitala, nawet jeśli skurcze wciąż nie występują. Dlaczego to ważne − tłumaczy ginekolog.

Siedzisko kubełkowe – najlepszy wybór

Często słychać wątpliwości, czy siedzisko kubełkowe jest na pewno zdrowe i bezpieczne dla dziecka. Nie należy się go bać! „Kubełek” to nic innego, jak fotel ze złączonym pod stałym kątem siedziskiem i oparciem. Te dwa elementy razem z podnóżkiem stanowią całość, zabezpieczając w ten sposób maluszka. Pochylanie siedziska, do pozycji leżącej odbywa się poprzez położenie oparcia i siedziska równocześnie. Istnieje rozwiązanie, które jednak pozwala uzyskać płaską powierzchnię – jest to redukcyjna wkładka X-Rest. Na tym właśnie polega wyjątkowość wózka X-Cite – spacerówka przystosowana jest do wożenia dziecka tuż po jego urodzeniu. W momencie, w którym dziecko zaczyna samodzielnie siadać, wkładkę należy wyjąć. Na wcześniejszym etapie można więc śmiało zrezygnować z gondoli.
Dr n. med. Stanisław Faliszewski: „Spacerówka typu kubełek zapewnia odpowiedni komfort rozłożenia ciężaru ciała, a co za tym idzie, pozwala na prawidłowe ukształtowanie krzywizn kręgosłupa oraz prawidłowo wpływa na stawy biodrowe. Należy w tym miejscu nadmienić, że fizjologiczną pozycją do spania dziecka jest pozycją na plecach, w pierwszych sześciu miesiącach nie zaleca się spania na boku ze względu na stawy biodrowe”.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Wózek wyposażony jest w rozwiązania pozwalające każdemu rodzicowi spokojnie spacerować. Kubełkowe siedzisko spacerowe posiada bardzo dużą budkę, która jest w stanie osłonić dziecko prawie w całości. Wykonana została z tkaniny UV 50, zapewniającej ochronę przed promieniami słonecznymi, wiatrem czy mrozem. Tapicerkę bardzo łatwo zdjąć i wyprać.  W podnóżek wbudowana została moskitiera – to niezwykle praktyczne rozwiązanie, bowiem osłonka jest zawsze pod ręką. Dzięki temu nie trzeba obawiać się komarów i kleszczy podczas spacerów w parku czy w lesie. Siedzisko jest odwracane, dzięki czemu nawet z małym dzieckiem można spacerować, mając je na oku.
Podczas spacerów liczy się jednak nie tylko bezpieczeństwo malucha, ale i bezpieczeństwo z maluchem! Jako pierwszy na rynku X-Cite posiada wbudowany na stałe w konstrukcję ramy panel LED, który zwiększa widoczność wózka po zmierzchu. Dzięki niemu jesteście zauważalni po zmierzchu z dużo większej odległości!

Wygodnie i praktycznie

Każda mama doceni niezwykle praktyczne rozwiązania zaproponowane przez markę. Oprócz wspomnianej wcześniej moskitiery i kieszonki na smoczek, X-Cite posiada bardzo duży regulowany kosz zakupowy, który… w razie potrzeb i konieczności można powiększyć! Model dostępny jest w szerokiej gamie kolorystycznej.
To, co niewątpliwie docenią rodzice to również składanie wózka. Wybierając model z siedziskiem kubełkowym istnieje możliwość złożenia pojazdu w dwóch ruchach wraz z siedziskiem w niedużą paczkę. Z łatwością można go spakować do bagażnika nawet małego, miejskiego samochodu. Model jest również kompatybilny z większością fotelików samochodowych.
Wózek posiada certyfikat TUV potwierdzający jego jakość. Dodatkowo słynąca z niezawodności marka X-lander daje 30 miesięczną gwarancję na swoje produkty, oraz możliwość przeglądu wózka po roku jego użytkowania. Więcej informacji na x-lander.com oraz w sklepach stacjonarnych.
Udanych spacerów!
Artykuł powstał z udziałem marki X-lander
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy