fot. Mydawnictwo Skrzat

SZumi Mi – czyli dobra zabawa u logopedy

Chcesz uatrakcyjnić ćwiczenia logopedyczne z dzieckiem? Od lipca dostępna jest na rynku wydawniczym seria Szumi MI, którą redakcja Babyonline.pl objęła patronatem. Są to bruliony do ćwiczeń logopedycznych, które uczą, bawią i rozśmieszają.
fot. Mydawnictwo Skrzat
Książki z serii MI Mowa zawierają ćwiczenia i zabawy dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym do korzystania przez rodziców, pedagogów i logopedów.
- To pozycja, której bardzo mi brakowało na rynku wydawniczym. Ciekawy wstęp, bliski dziecku bohater oraz przyjazna, humorystyczna i jakże prosta grafika sprawiają, że ćwiczenia logopedyczne są dla wszystkich znacznie przyjemniejsze – powiedziała o brulionie Marta Baj-Lieder, logopeda wczesnej interwencji, terapeuta integracji sensorycznej.

Seria z małą Mi

„SZumi Mi, czyli brulion logopedyczny do ćwiczeń SZ praktyczny”  oraz  „SZumi Mi, czyli brulion logopedyczny do  ćwiczeń Ż/RZ praktyczny”, których autorem jest Anna Jama-Wach to książki z zabawami logopedycznymi z serii MiMowa, której bohaterem jest sympatyczna dziewczynka o imieniu Mi znana dzieciom z serwisu mimowa.pl.
Ćwiczenia z Mi oprócz treningu logopedycznego usprawniają również funkcje słuchowe, wzrokowe oraz grafomotoryczne. Materiał zawarty w książce ułożony jest metodycznie i zgodnie z zasadą stopniowania trudności. Każde zagadnienie dopełnia wierszyk i zabawa plastyczna. Bogactwo materiałów dodatkowych - karty, domino, gry planszowe, ubieranki, wycinanki - sprawia, że pozycja jest atrakcyjna również dla logopedów stale poszukujących ciekawych pomocy edukacyjnych. Bogato ilustrowana lekką kreską i z humorem książeczka pozwoli małym czytelnikom na zamianę żmudnych ćwiczeń logopedycznych w doskonałą i różnorodną zabawę.
W książce „Szumi Mi. Brulion logopedyczny do ćwiczeń Sz praktyczny” znajdziecie propozycje gier, zagadek , wierszyków, kart pracy. Czyli to wszystko, co angażuje dziecko do pracy i  nie tylko pomaga w terapii głoski „sz”, ale również usprawnia inne funkcje. Gry nadają się do pracy grupowej.
- Podoba mi się nacisk kładziony na doskonalenie motoryki małej, która ma znaczący wpływ na rozwój  mowy dziecka – dodaje Marta Baj-Lieder, logopeda.
 
 
O serii
Zeszyty ćwiczeń wraz z pomocami logopedycznymi oparte na grach z serwisu logopedycznego mimowa.pl. Seria ma za zadanie pomóc rodzicom oraz logopedom prowadzić ciekawe ćwiczenia logopedyczne, które utrwalają prawidłową wymowę, bawiąc.
Seria książek Szumi Mi wydawnictwa Skrzat w Krakowie planowo będzie zawierała 4 części: SZ, RZ/Ż, CZ (z SZCZ), DŻ. Planowane tytuły w serii MiMowa: Syczy Mi, Cicho Mi, Rymy Mi, Kapka Mi, Gamy Mi.
 
 Czytaj także: Jak mówi dwulatek? Sprawdź, czy twoje dziecko powinno pójść do logopedy
 
Redakcja poleca: Jak dziecko uczy się i rozwija przez zmysły? [WEBINAR 1.]
Za nami pierwszy z 6 bezpłatnych webinarów dla rodziców, organizowanych w ramach akcji „Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem” i prowadzonych przez Dorotę Zawadzką. Ekspertka opowiadała o tym, jak działają zmysły malucha, a ich prawidłowy rozwój wpływa na życie również w przyszłości.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 6 głosy

Zobacz także

Popularne tematy