GRY
 
 

Szybka reakcja tego mężczyzny uratowała życie noworodka!

To, co zrobił ten pracownik szpitala, jest niewiarygodne – zobaczcie film!

mężczyzna uratował noworodka
fot. screen z youtube.com Update News Network
Ten  film to dowód na to, że czasem wystarczy chwila nieuwagi by doszło do nieszczęścia!

Świeżo upieczony tata poszedł do rejestracji, by odebrać wypis ze szpitala. W prawej dłoni niósł fotelik samochodowy, w którym umieszczony był noworodek. Niestety tata zapomniał o tym, by przypiąć maluszka! Gdy chciał postawić fotelik na kontuarze, by mieć obie ręce wolne do wypełnienia dokumentów, fotelik nie wiedzieć czemu przechylił się, a dziecko zaczęło spadać na ziemię. 

To był prawdziwy cud, że mężczyzna obsługujący pacjentów w rejestracji, zareagował tak błyskawicznie i jedną ręką złapał noworodka! Szybkość jego reakcji, a także to, że dziecku nic się nie stało, jest nieprawdopodobne!Pracownik szpitala po złapaniu dziecka przytulił je mocno do siebie i poczekał, aż ojciec maluszka dojdzie do siebie. Nietrudno zrozumieć co musiał czuć w takiej chwili świeżo upieczony tata, który przez własną bezmyślność, naraził swoje ukochane maleństwo na tak poważne zagrożenie.

Strach pomyśleć, co mogłoby się stać z tak maleńką istotką, gdyby spadła z lady z wysokości zapewne 2-3 metrów na podłogę. Siła uderzenia mogłaby okazać się dla niego nawet śmiertelna! Ktoś musiał postawić tego mężczyznę na drodze tej rodziny.

Pamiętajmy o tym, by przypinać dziecko w foteliku bez względu na jego wiek. Rozumiemy, że tacie mogło się zdawać, że noworodek nie rusza się na tyle, by wypaść z dość głębokiego przecież fotelika, ale zawsze pozostaje kwestia potknięcia się, przewrócenia, czy popchnięcia przez kogoś. Pasy w fotelikach to podstawa i nie można o tym zapominać!

Pamiętacie o zapianiu pasów, gdy przenosicie dziecko w foteliku?

Foteliki dla niemowląt - opinie, ranking
Jak przewozić dziecko w samochodzie  - test bezpieczeństwa

źródło: essentialbaby
Redakcja poleca: Dlaczego nasza redakcja angażuje się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?
Nie tylko wrzucamy pieniądze do puszek, ale same z tymi puszkami chodzimy. Czasem my, a czasem nasze dzieci. Poznaj powody, dla których redakcja mamotoja.pl wspiera WOŚP.
Doładuj
Przeładuj