jaka płeć dziecka
fot. Fotolia

Ta kobieta miała już 3 córki. Przy czwartej ciąży nie chciała znać płci dziecka ;-)

Każdy poród to niespodzianka. Zwłaszcza, gdy rodzice nie chcą wcześniej wiedzieć, co im się urodzi. Zobacz filmik z porodówki!
Ewa Podleśna-Ślusarczyk
jaka płeć dziecka
fot. Fotolia
W obecnych czasach naprawdę mało kto decyduje się na taką niespodziankę. Ciąża od pierwszych tygodni prowadzona jest przez lekarza, który stale monitoruje wszelkie parametry płodu. Badanie ultrasonograficzne przeprowadza się kilkukrotnie, tak by mieć pewność, że dzieciątko rozwija się prawidłowo.

Córeczka czy syn?

Płeć dziecka zazwyczaj może być określona około 20 tyg., choć zdarza się, że lekarze potrafią dostrzec to wcześniej. Czasem dzidziuś tak dobrze bawi się w brzuszku mamy, że nie sposób podejrzeć co ma między nóżkami. Oczywiście zdarzają się także przypadki pomyłek, kiedy to lekarz przez całą ciążę twierdził, że będzie chłopak, a urodziła się dziewczynka.

Niektórzy rodzice decydują się pozostać w niepewności, aż do rozwiązania. Nie jest to łatwe z kilku powodów: bezustanne odpowiadanie wszystkim ciekawskim – „nie wiem”, problemy ze skompletowaniem wyprawki dla dziecka w odpowiednim kolorze, czy trudności z urządzeniem pokoju. Z tym można sobie jednak łatwo poradzić malując pokój na kolor uniwersalny, decydując się na kolorowe śpioszki, odpowiednie dla każdego dzieciaczka i wykazując się ogromną cierpliwością, tłumacząc każdemu dlaczego nie chcemy znać płci maleństwa.
Redakcja poleca: Czy warto zapisać się do szkoły rodzenia – film
Jeśli wciąż masz wątpliwości czy szkoła rodzenia jest ci potrzebna, ten film jest dla ciebie. O za i przeciw mówi nasz psycholog Adriana Klos.

Do czterech razy sztuka?

To małżeństwo miało już 3. córeczki w domu. Gdy dowiedzieli się, że po raz czwarty zostaną rodzicami, zdecydowali, że poczekają aż do porodu, by poznać płeć nowego członka rodziny. W porodzie uczestniczyło kilka osób. Gdy na świat przyszedł synek, widać ogromną radość wszystkich. Wiwatujące ciotki, dumnego tatę, oraz lekko zaskoczoną mamę, która jak sama potem przyznała, spodziewała się jednak dziewczynki.Kiedy na świat przychodzi pierwsze dziecko, płeć nie ma aż takiego znaczenia. Drugie dziecko to już zdecydowanie większe ciśnienie, by była to wymarzona płeć, choć wiadomo, że najważniejsze jest to, by dziecko było po prostu zdrowe. Są tacy, którzy próbują do skutku, by mieć np. upragnionego syna. Warto pamiętać,  że poród to zawsze niespodzianka, bez względu na to, czy znamy płeć dziecka czy też nie.

Zobacz także: Czy kształt brzucha w ciąży może świadczyć o płci dziecka?- zobacz film
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy