tabliczka mnożenia do druku
fot. Adobe Stock

Tabliczka mnożenia do druku: kolorowe plansze, które ułatwią dzieciom naukę!

Gdy twoje dziecko zaczyna naukę tabliczki mnożenia – warto skorzystać z odpowiednich pomocy naukowych. Przygotowaliśmy pięć plansz z tabliczką mnożenia dla dzieci do druku. Ułatwią one maluchowi naukę tej nowej umiejętności!
Joanna  Biegaj
tabliczka mnożenia do druku
fot. Adobe Stock
Nauka tabliczki mnożenie niektórym dzieciom przychodzi z dużą łatwością, dla innych jednak jest ogromnym utrapieniem. Jak pomóc maluchom, które mają problem, by nauczyć się mnożyć? Przydać mogą się kolorowe plansze z tabliczką mnożenia dla dzieci do druku. Nauka stanie się wtedy zabawą, a nie przykrym obowiązkiem. Sprawdź także nasze inne sposoby na to, jak nauczyć dziecko tabliczki mnożenia

Plansze z tabliczką mnożenia do wydrukowania

Kolorową plansze z tabliczką mnożenia dla dzieci do druku możecie przywiesić na ścianie: nad łóżkiem lub biurkiem dziecka – wtedy w każdej chwili będzie mogło na nią zerknąć, by ćwiczyć mnożenie. Warto również przykleić ją na końcu zeszytu do matematyki – wtedy maluch będzie miał taką pomoc naukową zawsze pod ręką i bez problemu skorzysta z niej, gdy zawiedzie pamięć. Poniżej przedstawiamy pięć plansz – spodobają się zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. 

1. Plansza z magicznymi kołami

Ta plansza przedstawia „magiczne koła”. Dlaczego są takie niezwykłe? Ponieważ sprawiają, że nauka tabliczki mnożenia staje się bardzo prosta! Cyfrę w czerwonym kółeczku należy pomnożyć przez cyfrę, która znajduje się najbliżej niej. Cyfra na zewnętrznej osi koła pokazuje wynik mnożenia.

Kliknij w miniaturę obrazka, żeby wydrukować lub zapisać go w oryginalnym rozmiarze.


tabliczka mnożenia do druku - plansza 1
Redakcja poleca: Ciąża donoszona – który to tydzień? [WIDEO]
Ciąża donoszona trwa 40 tygodni, czyli mniej więcej 280 dni. Pamiętaj, że lekarze nigdy nie liczą ciąży w miesiącach – liczy się zawsze skończone tygodnie. Aby sprawdzić, czy ciąża jest donoszona, trzeba obliczyć wiek ciąży, licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, a nie od zapłodnienia.

Coś dla miłośników kosmosu

To idealna plansza z tabliczką mnożenia dla dzieci, które fascynują się kosmosem. Z pewnością chętnie sięgną po pomoc naukową, która jest ozdobiona kosmonautami, planetami i gwiazdami!

Kliknij w miniaturę obrazka, żeby wydrukować lub zapisać go w oryginalnym rozmiarze.

tabliczka mnożenia do druku - plansza 2

Plansza ze zwierzątkami

Wydrukowana plansza z tabliczką mnożenia dla dzieci przyda się także do zabawy. Możecie powycinać osobno każdy pasek z daną liczbą i następnie bawić się w losowanie. Niech maluch każdego dnia wylosuje jeden pasek i właśnie tego dnia ćwiczcie mnożenie tej liczby. Możecie to robić podczas jazdy autobusem do szkoły, spaceru lub w trakcie przygotowywania kolacji. Połączcie miłe z pożytecznym!

Kliknij w miniaturę obrazka, żeby go wydrukować lub zapisać w oryginalnym rozmiarze.

tabliczka mnożenia do druku - plansza 3

Klasyczna plansza z tabliczką mnożenia

To najprostsza i najbardziej czytelna plansza z tabliczką mnożenia do wydrukowania. Idealnie sprawdzi się więc jako „ściągawka” na końcu zeszytu. Obrazek możecie też lekko zmodyfikować, np. naklejając oddzielnie miniplanszę z daną liczbą na poszczególnych kartkach zeszytu. Poniżej będzie dużo miejsca do ćwiczenia takich obliczeń!

Kliknij w miniaturę obrazka, aby wydrukować planszę lub zapisać ją w oryginalnym rozmiarze.

tabliczka mnożenia do druku - plansza 4

Tabliczka mnożenia do wydruku – kolorowe cyferki

Korzystanie z tej planszy również jest bardzo proste, jednak najpierw musisz dziecku wytłumaczyć, jak należy się nią posługiwać. Cyfra po lewej stronie pomnożona przez górną cyferkę da wynik, który znajduje się równo między jedną a drugą cyfrą.

Kliknij w miniaturę obrazka, żeby go wydrukować lub zapisać w oryginalnym rozmiarze.

tabliczka mnożenia do druku - plansza 5
Zobacz także
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy