Alergia - strona 3

Dieta bezglutenowa może być niebezpieczna
alergia
celiakia
gluten

Korzyści diety bezglutenowej to mit? Uważaj, możesz zaszkodzić dziecku!

Rodzice coraz częściej decydują się na wyeliminowanie z diety dziecka glutenu, nawet wtedy, gdy maluch nie cierpi na celiakię czy alergię na gluten. Wprowadzenie diety bezglutenowej bez konsultacji medycznej może zaszkodzić!
Hanna Szczesiak
Chłopiec używa inhalatora
alergia
astma
alergia wziewna

Lek przeciw astmie i alergii wycofany ze sprzedaży. Sprawdź, czy nie masz go w domu!

Twoje dziecko ma astmę lub alergię i używa inhalatora? Sprawdź, czy nie masz w domu wycofanego ze sprzedaży roztworu!
Hanna Szczesiak
alergia u dziecka
alergia
katar alergiczny
alergik

5 sposobów, które pomogą przetrwać alergikowi wiosnę

Katar, kaszel, łzawiące i zaczerwienione oczy – brzmi znajomo? Na pewno, jeśli jesteś mamą małego alergika lub sama masz alergię. Wiosna to szczególnie trudny czas dla uczuleniowców. Jak złagodzić objawy alergii u dziecka? Polecamy 5 sprawdzonych sposobów.
Partner
alergia
alergia
alergik
alergia wziewna

Poznaj 3 niebezpiecznych wrogów, którzy z pewnością mieszkają w Twoim domu

Pyłki roślin, kurz i sierść zwierząt – to one najczęściej powodują alergię wziewną u dzieci. Niestety niełatwo się przed nimi uchronić – są obecne w każdym domu, również w Twoim. Co więc zrobić, by przynieść ulgę zarówno małym, jak i dużym alergikom?
Partner
alergia
alergia
katar alergiczny
astma

Co trzecie dziecko w Polsce ma alergię! Twoje też? Sprawdź!

Dziecko ma katar, choć na dworze słońce i ciepło? Sprawdź, czy to nie uczulenie: co trzecie dziecko w Polsce ma objawy alergicznego kataru. Dzieci często latami są leczone antybiotykami z powodu niewykrytej alergii. Trwa Światowy Tydzień Alergii.
Katarzyna Pinkosz
Prof. Piotr Kuna
alergia
astma
zdrowie dziecka

Najgorsze, co mogą zrobić rodzice, to nie leczyć alergii - mówi prof. Piotr Kuna

Czy przyjmowanie przez wiele lat leków na alergię jest bezpieczne i czy sterydy nie spowodują otyłości? Czy homaopatia działa i co ze sportem u alergika - tłumaczy prof. Piotr Kuna, jeden z najbardziej znanych alergologów w Polsce. U niego alergię wykryto dopiero, gdy był dorosły, choć chorował już od dziecka.
Katarzyna Pinkosz
Prof. Piotr Kuna
alergia
uczulenie
probiotyki

Prof. Kuna: Alergia u dzieci jest coraz częstsza!

Katar, wysypka, kaszel alergiczny po wypiciu mleka, kontakcie z kotem, a nawet po spacerze na dworze lub po wstaniu z łóżka - coraz więcej dzieci ma alergię. Choć trudno jej zapobiec, prof. Piotr Kuna ma też... bardzo dobrą wiadomość dla rodziców alergików!
Katarzyna Pinkosz
alergia
alergia pokarmowa
alergia kontaktowa

Kwiecień w Babyonline: miesiąc wiedzy o alergii - pokarmowej, wziewnej, kontaktowej

Alergia to pomyłka układu immunologicznego. Traktuje on jak niebezpiecznego wroga substancję całkowicie obojętną i nieszkodliwą, jak białko mleka, sierść kota, czy pyłek trawy. Leczenie jest konieczne, ale jakie leki są skuteczne? Czy pomaga homeopatia, czy trzeba stosować leki antyhistaminowe i sterydy? A co z odczulaniem: czy warto przez kilka lat podawać dziecku szczepionki, a jeśli tak, to czy w zastrzykach, czy podjęzykowe? O tym wszystkim mówią najlepsi specjaliści alergolodzy: prof. Piotr Kuna, prof. Maciej Kaczmarski, prof. Alicja Chmielewska-Szewczyk, prof. Zbigniew Bartuzi, dr Leszek Olchowik. Możesz też sprawdzić, czy twoje dziecko ma alergię, zobaczyć kalendarz pylenia w Polsce i dowiedzieć się, co co jest alergia krzyżowa.
Katarzyna Pinkosz
alergia
alergia
katar alergiczny
alergia u dzieci

Przez alergię masz problemy z koncentracją? Wypróbuj lek Hitaxa Fast

Alergia to nie tylko katar i łzawienie oczu, lecz także obniżone samopoczucie i problemy z koncentracją. Jest na to jednak sposób - lek Hitaxa Fast, który nie powoduje senności.
materiał PR
ciężarna i bagietki
alergia
ciąża
celiakia

Celiakia po ciąży? To możliwe!

Czasami celiakia może ujawnić się dopiero po ciąży. Żeby zrozumieć, dlaczego właśnie ciąża potrafi być "punktem zapalnym" celiakii, trzeba poznać naturę tej choroby. Przeczytaj, dlaczego celiakia u niektórych kobiet ujawnia się po ciąży.
Adela Prochyra
Zbigniew Bartuzi, alergolog
alergia
wstrząs anafilaktyczny
alergia pokarmowa

Alergia pokarmowa jest groźniejsza, niż się wydaje – mówi prof. Zbigniew Bartuzi

Alergia pokarmowa może objawiać się nie tylko wysypką czy biegunką, ale czasem może nawet zagrażać życiu! W ciągu ostatnich 10 lat liczba ciężkich reakcji alergicznych wzrosła 7-krotnie – mówi szef Polskiego Towarzystwa Alergicznego, prof. Zbigniew Bartuzi. Czytaj wywiad z ekspertem!
Sylwia Niemczyk
alergia
wysypka

Ludzka znieczulica nie ma granic! Przeczytaj, co spotkało tego chłopca

"Ludzie, którzy nie czują smutku, nie rozumieją" – powiedział 7-letni Giovanni po tym, co spotkało jego rodzinę. Po wystąpieniu ostrej reakcji alergicznej, poproszono jego rodziców, aby opuścili pokład samolotu. 
Hanna Szczesiak
alergia
cukrzyca
dziedziczenie

Jakie problemy ze zdrowiem dziedziczy się po rodzicach? Wyjaśnia prof. Ewa Bartnik, genetyk - film

Połowa genów dziecka pochodzi od matki, a połowa od ojca. Czy to oznacza, że jeśli jedno z rodziców na coś choruje, dziecko także będzie chore? Zapytaliśmy o to genetyka, prof. Ewę Bartnik z Instytutu Genetyki i Biotechnologii Uniwersytetu Warszawskiego.
Beata Turska
dziecko pije mleko z butelki
alergia
alergia pokarmowa
alergia u dzieci

Uwaga rodzice alergików: biały Nutramigen od 1 marca bez refundacji

Od 1 marca rodzice dzieci ze stwierdzoną alergią na białka mleka krowiego nie będą mogli kupić Nutramigenu 1 i 2 w refundacji. Co zamiast tego?
Karolina Stępniewska
Stop Alergii
alergia
zdrowie dziecka
alergia kontaktowa

Twoje dziecko jest alergikiem? Powiedz: Stop Alergii

Jak sobie poradzić z alergią u dziecka? Jak łagodzić jej objawy? Przyjdź 5 marca na PGE Narodowy i dowiedz się, jak pokonać alergię.
materiały partnera
Komu szkodzi gluten
alergia
alergia pokarmowa
celiakia

Komu tak naprawdę szkodzi gluten?

Mody na jedzenie lub niejedzenie różnych produktów przychodzą i odchodzą. Od jakiegoś czasu sporo się mówi o diecie bezglutenowej. Czy gluten naprawdę jest szkodliwy? Dla niektórych rzeczywiście tak.
Aleksandra Sobieraj
Philips oczyszczacz
alergia
nawilżacz powietrza
alergia wziewna

Jak oczyszczać i nawilżać powietrze w domu?

Wzrost zanieczyszczenia środowiska sprawia, że nawet we własnym domu nie możemy już cieszyć się czystym powietrzem. Z tego powodu najbardziej cierpią alergicy. Czy możemy coś na to poradzić?
Partner
alergia czy nietolerancja pokarmowa
alergia
alergia pokarmowa

To alergia czy nietolerancja pokarmowa?

Alergia i nietolerancja pokarmowa nie są jedną i tą samą dolegliwością. Sprawdź, jak je odróżnić i jak leczyć.
Sylwia Niemczyk
mama alergika gotuje
alergia
dieta alergika

Mama alergika gotuje. Na wyjątkowe okazje - już w sprzedaży

23 kwietnia na rynku ukazała się druga książka kucharska Katarzyny Jankowskiej pt. „Mama alergika gotuje. Na wyjątkowe okazje”. Jest rozwiązaniem kolejnych kulinarnych problemów każdej mamy alergika.
Redakcja Babyonline.pl
bylica
alergia
katar alergiczny
alergia wziewna

Alergia na pyłki bylicy

Po uczuleniu na pyłek brzozy i pyłki traw, alergia na pyłek bylicy jest trzecią alergią na pyłki, która powoduje tak wiele problemów. Uczulenie na pyłki bylicy dokucza zwykle późnym latem.
Katarzyna Pinkosz
trawy
alergia
katar alergiczny
alergia wziewna

Alergia na trawy

Czerwiec i pierwsza połowa lipca - to okres szczególnie ciężki dla alergików. Pylą trawy. Alergicy mają katar, kaszel, zapalenie spojówek.
Katarzyna Pinkosz
komosa
alergia
uczulenie
alergia wziewna

Alergia na pyłki: komosa

Komosa kwitnie od końca lipca do początków października. Przez cały ten okres osoby uczulone na pyłki komosy mogą źle się czuć, mieć katar, kaszel, zapalenie spojówek, bóle głowy.
Katarzyna Pinkosz
Grzyby pleśniowe
alergia
alergia wziewna

Uczulenie na pyłki: grzyby Cladosporium

Grzyby Cladosporium to jedne z najczęściej powodujących alergię grzybów pleśniowych. Objawy uczulenia są uciążliwe, dlatego warto wiedzieć, jak pozbyć się zarodników grzybów pleśniowych z otoczenia.
Katarzyna Pinkosz
Pleśnie
alergia
alergia wziewna

Uczulenie na pyłki: grzyby Alternaria

Jest kilka gatunków grzybów powodujących alergię na zarodniki grzybów pleśniowych. Najczęściej jest to alergia na grzyby Alternaria i Cladosporium. Warto wiedzieć, kiedy pylą i co wtedy robić.
Katarzyna Pinkosz
alergia, odczulanie w domu, immunoterapia podjęzykowa, dziecko, lekarstwa, uczulenie
alergia
uczulenie

7 pytań o odczulanie dziecka bez zastrzyków

Odczulanie dziecka polega na tym, by nauczyć jego organizm tolerancji na konkretny alergen. Terapia sprowadza się do częstego odwiedzania przychodni i podawania zastrzyków. Można też przeprowadzić całe odczulanie w domu, za pomocą leku podawanego doustnie.
Joanna Karwat
8-letnia Martynka zjadła po zjedzeniu czekoladek zawierających orzeszki ziemne, na które była uczulona.
alergia
wstrząs anafilaktyczny
bezpieczna żywność

Ośmiolatka zmarła po zjedzeniu czekoladek. Jej rodzice walczą o bardziej precyzyjne znakowanie żywności

"Zjadłam, trzy czekoladki... Tato, ja umieram" – tak brzmiały ostatnie słowa 8-letniej Martynki, która zmarła na skutek wstrząsu anafilaktycznego po zjedzeniu czekoladek zawierających orzeszki ziemne. Rodzice zmarłej dziewczynki walczą o to, by żywność w Polsce była oznaczana w taki sposób, by żaden alergik nie miał wątpliwości co może, a czego nie może zjeść.
Beata Turska
Dmuchawiec, alergia, słońce, pylenie, pyłki
alergia
psychotest

Czy to alergia? Sprawdź, jakie jest u ciebie ryzyko alergii

Monika Karbarczyk
Katarzyna Jankowska, autorka książki "Mama Alergika Gotuje Tradycyjnie"
alergia
książka
dieta alergika

Mama alergika w kuchni, czyli jak gotować bez mleka, jajek czy mąki

Bez jajek, mleka, mąki, kakao czy miodu? Przygotowywanie potraw dla alergika nie jest łatwe. Może nawet przerażać. Katarzyna Jankowska, autorka książki z przepisami dla alergików, opowiada, jak wyglądały jej początki w roli gotującej mamy alergika.
Monika Karbarczyk
dziecko, mleko
alergia
alergia pokarmowa
szczepienia

Szczepionka na alergie pokarmowe – możliwe?

To ogromna szansa dla alergików uczulonych na pokarmy, którzy dziś zmuszeni są unikać uczulających ich potraw. Pierwsze podjęzykowe szczepionki odczulające ten rodzaj alergii są już na etapie badań klinicznych.
Marta Kabulska
kobiety w sklepie, zakupy, drogeria
alergia
zakupy

Świadome zakupy - na co trzeba zwracać uwagę?

Na co trzeba zwracać uwagę podczas zakupów? Jakie produkty mogą alergizować? Dlaczego podczas wyboru kosmetyków warto stosować zasadę: im mniej, tym lepiej? Polecamy nasz raport świadomego klienta.
Partner