Asertywność

asertywność
inteligencja emocjonalna
Dorota Zawadzka

Po co dziecku inteligencja emocjonalna? Pytamy Dorotę Zawadzką [WIDEO]

Inteligencja emocjonalna to znajomość swoich emocji i umiejętność sterowania nimi - tłumaczy psycholożka Dorota Zawadzka. Ułatwia relacje z innymi ludźmi, czyni nas czulszymi, bardziej empatycznymi. Zobacz nasz film i posłuchaj, dlaczego jest tak ważna właśnie dla twojego dziecka.
Współpraca reklamowa
Asertywność u dziecka
rozwój emocjonalny
asertywność
inteligencja emocjonalna

Lekcja nr 2, starszaki: Asertywność u dziecka

Chcesz, żeby twoje dziecko umiało wyrażać emocje i szczerze mówić o swoich uczuciach? Oto ćwiczenia, które pomogą mu nauczyć się asertywności.
Hanna Szczesiak
Empatia i asertywność
rozwój emocjonalny dziecka
asertywność
inteligencja emocjonalna

Lekcja nr 9: Empatia i asertywność

Naucz dziecko empatii i asertywności, żeby mogło myśleć o sobie i o innych oraz prawidłowo funkcjonować w społeczeństwie.
Hanna Szczesiak
inteligencja emocjonalna - dzieci uczą się dzielić
nauka dzielenia
rodzicielstwo bliskości
asertywność

Na kogo wyrośnie mały samolub? Odpowiedź cię ucieszy!

Każde dziecko powinno czasem wpadać w złość, mówić „nie” czy odmawiać dzielenia się – mówią psychologowie. Niepokojące byłoby, gdyby tak nigdy nie zrobiło. Ale jak ma to przetrwać mama małego sobka? Czy to nie brak inteligencji emocjonalnej? I... czy ten etap rozwoju na pewno minie?
Katarzyna Imiołek
asertywność
porozumienie bez przemocy

Co nam daje Porozumienie bez Przemocy. Niezwykłe korzyści dla kobiet!

Stosowanie modelu komunikacji Porozumienie bez Przemocy nie jest łatwe – przyznaje to sam autor Marshall B. Rosenberg. Ale może przynieść niespodziewane korzyści – zwłaszcza kobietom. Zobacz, dlaczego warto spróbować rozmawiać ze sobą bez przemocy!
Adela Prochyra
stop dobrym radom
opieka nad niemowlakiem
asertywność

Jak dać odpór dobrym radom?

Ilu ludzi, tyle opinii na jeden temat. I tyle samo dobrych rad. Jak nabrać pewności siebie i grzecznie, ale po mistrzowsku i stanowczo odrzucać niechciane rady? Są na to sposoby – radzi psycholożka Julita Wojciechowska.
Danuta Marcinkowska