Ćwiczenia relaksacyjne

Vivomixx kolka
kolka
relaks
jak się zrelaksować

Techniki relaksacyjne dla zestresowanych rodziców

W trakcie ataku kolki niemowlęcej męczy się nie tylko dziecko, ale także jego opiekunowie. Kto choć raz bezskutecznie próbował ulżyć w cierpieniu swojemu dziecku, ten doskonale zna to frustrujące uczucie bezsilności. Dobra wiadomość? To wszystko naprawdę w końcu minie!
Partner
Kanaste
relaks
jak się zrelaksować
sposoby na relaks

Jesteś zmęczona i zestresowana? Oto 5 sposobów, by się odprężyć

Bycie mamą to nie lada wyzwanie. Trzeba godzić kilka funkcji, a przy tym tryskać energią, by pod koniec dnia być może stwierdzić, że... znowu nie wszystko jest, jak by się marzyło. Przy takiej ilości obowiązków masz prawo być zmęczona i zestresowana. Podpowiadamy, jak pomóc sobie w tej sytuacji!
Partner
Trening Jacobsona
relaks
ćwiczenia w ciąży
ćwiczenia relaksacyjne

Trening Jacobsona: co to jest, efekty, metody, jak ćwiczyć

Trening Jacobsona, nazywany również relaksacją Jacobsona, to popularna technika ćwiczeń oddechowo-mięśniowych, która pozwala znacząco obniżyć poziom stresu i napięcia mięśni. Jest bardzo uniwersalny i mogą go uskuteczniać wszyscy i w każdym wieku. Przyda ci się, gdy odczuwasz napięcie w ciele i permanentne zmęczenie, żyjesz w stresie i pośpiechu.
Aleksandra Zaborowska
relaksująca się ciężarna
ciąża
relaks w ciąży
jak się zrelaksować

Relaksacja w ciąży: techniki relaksacyjne dla ciężarnych

Okres ciąży to wielka ekscytacja i oczekiwanie, ale także stres, obawy i niepewność. Nic dziwnego, że wiele przyszłych mam zmaga się w tym czasie ze wzmożonym stresem. Jak mu zaradzić? Pierwszym krokiem do wyciszenia negatywnych emocji są techniki relaksacyjne, takie jak nauka prawidłowego oddechu.
redakcja mamotoja.pl
pregnant excercise
ćwiczenia w ciąży
ćwiczenia relaksacyjne
przygotowanie do porodu

Ćwicz metodą Feldenkraisa w domu i przygotuj się do porodu

Metoda Feldenkraisa to bezwysiłkowe, łagodne ćwiczenia, które będąc w ciąży możesz robić w domu. Dowiedz się, jak wzmocnić głębokie mięśnie miednicy i zaufać swojemu ciału, bez wychodzenia z domu.
Adela Prochyra
Joanna Wrześniowska, psycholog
ćwiczenia relaksacyjne

Kompulsywne jedzenie, alkohol… – jak wyciszać nerwy?

Nasze własne nerwy są naszym największym wrogiem. To przez nie kompulsywnie wyjadamy wszystko z lodówki, budzimy się w nocy albo wydajemy pół pensji na wyprzedaże. Jak wygrać z własnymi nerwami? Mówi Joanna Wrześniowska (na zdjęciu), psycholog i trener rozwoju osobistego.
Sylwia Niemczyk
Ból głowy, kobieta
stres
ból głowy
ćwiczenia relaksacyjne

Sposób na stres, czyli ćwiczenie relaksacyjne dla mamy

Nadmiar obowiązków zaczyna ci doskwierać? Stres coraz częściej towarzyszy twoim codziennym obowiązkom? Twoje mięśnie są stale napięte? Wypróbuj sposób na stres Edwarda Jacobsona - metodę relaksacji mięśni.
Monika Karbarczyk
mama, kobieta, ciąża, brzuszek, relaks, muzyka, słuchawki
relaks w ciąży
ćwiczenia relaksacyjne

Trening relaksacyjny dla ciężarnych - naucz się oddychać za dwoje [AUDIO]

Posłuchaj relaksującej muzyki i weź udział w wyjątkowym treningu relaksacyjnym specjalnie dla kobiet w ciąży - to ćwiczenie nie tylko cię odpręży, ale i lepiej przygotuje do porodu.
Katarzyna Sempolska
dziecko, humor, smutek, mina
wychowanie dziecka
emocje dziecęce
ćwiczenia relaksacyjne

5 sprawdzonych sposobów na humory dziecka

Ty wiesz, że gorsze dni są po to, by docenić te lepsze. Ale 2-, 3-latek jest zbyt impulsywny i nie rozumie swoich emocji. Zobacz, jak pomóc mu szybko odzyskać humor. Ciebie też to rozweseli!
Marta Ramm, psycholog
jak odreagować stres
relaks
ćwiczenia relaksacyjne
sposoby na stresy

Jak w prosty sposób rozładować stres

Masz stresującą pracę? Nie wiesz, jak rozładować napięcie? Nie wiesz, jakie w prosty sposób walczyć ze stresem? Przeczytaj, co radzi Ewa Maciocha, licencjonowana psychoterapeutka.
Julia Nowak
kobieta, ciąża, mama, ćwiczenia, piłka
ćwiczenia dla ciężarnych
ból pleców w ciąży
ćwiczenia relaksacyjne

Ulżyj plecom w ciąży – to prostsze niż myślisz!

Czy wiesz, że każdy ciążowy kilogram to dodatkowe siedem kilogramów nacisku na plecy? Im bliżej porodu, tym twój kręgosłup ma trudniej. Zobacz, co możesz dla niego zrobić.
Bożena Mucha