Hałas

Młodzi rodzice są zbyt zestresowani i wszystko im przeszkadza?
noworodek
hałas
młodzi rodzice

Młoda mama przegięła z roszczeniami? Sąsiadka dopiero teraz pogra jej na nerwach!

Okazuje się, że narodziny dziecka mogą naprawdę źle wpłynąć na sąsiedzkie relacje. Są osoby, które bardzo źle znoszą płacz niemowlęcia (zwłaszcza w nocy). Ale są też młodzi rodzice, którzy w trosce o spokój swego maleństwa – mają za złe sąsiadom, że zachowują się za głośno… Są również ludzie, według których młodzi rodzice mocno przesadzają, bo są zestresowani i szukają powodu do awantury, by wyładować emocje!
Luiza Słuszniak
przedszkolanki puszczały fajerwerki
hałas

Przerażone dzieci słuchały huku PETARD na placu zabaw. Strzelały przedszkolanki!

Huk fajerwerków tuż przed Sylwestrem wystraszył nie tylko dzieci, ale i dorosłych mieszkańców warszawskiego Ursynowa. Szybko okazało się, że taką formę rozrywki zafundowały przedszkolakom wychowawczynie na placu zabaw.
Magdalena Drab
Cisza a rozwój dziecka
rozwój dziecka
hałas

Rozwój dziecka, a cisza. Jak hałas wpływa na malucha?

Oczywiście wszyscy chcielibyśmy, żeby nasze dziecko miało w swoim pokoju ciszę. Nie zawsze jest to jednak możliwe, szczególnie w bloku, gdzie sąsiedzi potrafią zaplanować kilkudniowy remont lub nocną imprezę. I tu zaczyna się problem…
Materiały prasowe
zakaz hałasowania na placu zabaw
plac zabaw
zabawy dzieci
hałas

W Cieszynie hałas na placu zabaw – ZABRONIONY!

Czy dzieci na placu zabaw są tak głośne, że trzeba je uciszać? Drą się, jakby je ze skóry obdzierano - mówią niektórzy. To gdzie, jak nie tam dzieci mogą się wyszaleć - odpowiadają rodzice. Na placach zabaw zawisły tabliczki - z prośbą o ... ciszę.
Agnieszka Majchrzak
słuch
słuch dziecka
hałas

Prof. Skarżyński: Po 15 minutach przerwy w szkole dziecko ma przez 50 minut niedosłuch!

Nie tylko słuchawki, które zatykają ucho, niszczą słuch. Po 15 minutach przerwy w szkole dziecko ma niedosłuch nawet przez 50 minut. Wykazały to badania naukowców z Politechniki Gdańskiej.
Katarzyna Pinkosz
Zakneblowała dzieci, żeby byly cicho
hałas
zdjęcia dzieci na facebooku

Tak ucisza się dzieci? Chciała zażartować, teraz ma na głowie policję

Pewna kobieta miała dość hałasu, więc zakneblowała dzieci taśmą, zrobiła im zdjęcie i wrzuciła fotkę na Facebooka. Tłumaczy, że zrobiła to dla żartu. Policji i internautom nie jest do śmiechu. Dzieciom raczej też nie...
Karolina Stępniewska
złość, dziecko, krzyk, bunt
małe dziecko
hałas

Puchną ci uszy? 11 sposobów, by dziecko przestało krzyczeć

Małe dzieci krzyczą z byle powodu, ale nawet gdy opowiadają o psie sąsiada albo proszą o soczek, robią to na ogół zbyt głośno. Wiemy jak to zmienić!
Beata Turska
dziecko, lekarz, badanie, słuch
słuch
rozwój niemowlaka
hałas

Hałas chorobą cywilizacyjną

Rusza akcja edukacyjna firmy 3M „Zróbmy sobie ciszej”, której celem jest budowanie świadomości Polaków na temat ochrony słuchu i zagrożeń związanych z hałasem. Patronem akcji jest Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu.
Katarzyna Imiołek
głośne dziecko
hałas

Takie małe, takie głośne - sposoby na dziecięce wrzaski

Masz dość, bo twoje dziecko ciągle wrzeszczy? Naucz je ciszej mówić i ciszej się bawić. Zacznij... od siebie. Sprawdź, czy przypadkiem sama nie krzyczysz na nie o drobiazgi. Dzień bez telewizora i zabawa w szept - to niektóre ćwiczenia. Więcej znajdziesz w tekście.
Laryssa Kowlaczyk
mama, kobieta, ciąża, brzuszek, relaks, muzyka, słuchawki
rozwój dziecka
ruchy dziecka
hałas

Czy dziecko w brzuchu mamy coś w ogóle słyszy?

Słuch dziecka to jeden z najlepiej rozwiniętych zmysłów, z jakim dziecko przychodzi na świat. Czy zatem podczas ciąży nie należy zadbać o to, by dziecko nie było narażone na zbyt głośne dźwięki?
Natalia Przybylska