Odra - strona 2

WHO zaleca szczepienia dzieci przeciwko odrze
szczepienia
odra
MMR

WHO ostrzega przed epidemią odry i namawia do szczepień. Polska będzie następna?!

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega przed epidemią odry w Europie. Według WHO liczba zachorowań rośnie, bo rodzice nie szczepią dzieci. Czy mamy się czego bać?
Hanna Szczesiak
Dziecko
szczepienia
kalendarz szczepień
odra

17 dzieci zmarło z powodu odry. Czy Polsce grozi epidemia?

Już 17 dzieci zmarło z powodu odry - poinformowało Ministerstwo Zdrowia Rumunii. Wszystkie były nieszczepione. Powodem jest wzrost siły działania ruchów antyszczepionkowych. Czy w Polsce też może dojść do epidemii?
Katarzyna Pinkosz
różyczka wysypka infografika
choroby zakaźne
różyczka
ospa wietrzna

Jak wygląda wysypka różyczki?

Różyczkę u dziecka dość łatwo jest rozpoznać – to bladoróżowe plamki. Jakiej wielkości? Gdzie się pojawiają i kiedy? Polecamy naszą infografikę: sprawdź, jak wygląda wysypka różyczki.
Katarzyna Imiołek
szczepienia
kalendarz szczepień
odra

Polsce grozi epidemia odry: ostrzega ekspert

Na 1000 dzieci, które zachorują na odrę, 1 umrze. 1 dziecko na 2000 dzieci, które zachorują, będzie miało ostre zapalenie mózgu. O tych powikłaniach nie mówią ruchy antyszczepionkowe - mówi dr Paweł Grzesiowski, pediatra i wakcynolog.
Katarzyna Pinkosz
pogotowie
szczepienia
odra
epidemia

Chora na odrę dziewczynka z Wrocławia zaraziła się w Niemczech. Nie była zaszczepiona

Chora na odrę dziewięciolatka, która leczy się we wrocławskim szpitalu, czuje się już lepiej, choć musi walczyć z typowym dla odry powikłaniem: zapaleniem płuc.
Beata Turska
dziecko, zdrowie dziecka, choroba, łóżko, maskotka
szczepienia
odra
odra u dziecka

Gwałtowny wzrost zachorowań na odrę w Europie to skutek rezygnowania ze szczepień!

Coraz więcej Europejczyków choruje na odrę. - Nie ma wątpliwości: to dlatego, że nie wszyscy rodzice szczepią dzieci – informuje Państwowy Zakład Higieny. Dlaczego szczepienia są takie ważne? Jakie powikłania może powodować odra? Jak wygląda sytuacja w Polsce? Co jeszcze musisz wiedzieć o tej chorobie?
Beata Turska
szczepienia
szczepienia
kalendarz szczepień
odra

Ważna ankieta przed szczepieniem dziecka przeciw odrze

Specjalną ankietę przed szczepieniem przeciw odrze, śwince, różyczce zaleca dr Paweł Grzesiowski, pediatra i ekspert ds szczepień. Ankieta nie diagnozuje autyzmu, jeśli jednak wypadnie niepomyślnie, warto odroczyć szczepienie przeciw odrze.
Katarzyna Pinkosz
dziecko, lekarz, badanie
choroby zakaźne
szczepienia
szkarlatyna

Katalog chorób zakaźnych wieku dziecięcego

Wcześniej czy później twoje dziecko na pewno na nie zachoruje. Nieprzypadkowo różyczkę, świnkę czy szkarlatynę nazywa się chorobami zakaźnymi wieku dziecięcego. Bądź więc czujna i przygotowana!
Diana Ożarowska-Sady/"Przyjaciółka"