Prawdziwa historia - strona 3

Porzuciłem niepełnosprawne dziecko
niepełnosprawne dziecko
prawdziwa historia
niepełnosprawność

„Porzuciłem niepełnosprawną córkę. Żona własnymi siłami opiekowała się chorym dzieckiem, kiedy ja hulałem za granicą”

Zagłuszałem sumienie słanymi regularnie, co miesiąc, alimentami, i… tyle. Żyłem tak, jakbym chciał wyrzucić z pamięci niepełnosprawne dziecko i kobietę, którą z nim zostawiłem.
redakcja mamotoja.pl
Babcia przekarmia wnuki
babcia
prawdziwa historia
dziadkowie i wnuki

„Mama tuczy moje dzieci i podważa mój autorytet. Nie dość, że ciągle daje im słodycze, to jeszcze wiecznie je przekarmia”

Kiedy zauważyłam, ile niedawno nałożyła wnuczce na obiad ziemniaków, zamarłam. Tyle to mógłby zjeść górnik po nocnej zmianie, a nie siedmioletnia dziewczynka...
redakcja mamotoja.pl
Nie wiedziałam, że mam wnuczkę
babcia
prawdziwa historia
dziadkowie i wnuki

„Straciłam męża i syna, nie miałam po co żyć. Nie wiedziałam, że gdzieś po świecie chodzi moja wnuczka…”

Odsunęłam magazyn i… zamarłam z wrażenia. Przede mną stał, czy też raczej stała, bo była to dziewczynka, sobowtór mojego Olka! Jasne kręcone włoski, zgrabny, zadarty nosek i nawet pieprzyk pod lewym okiem...
redakcja mamotoja.pl
Mąż wmawia dziecku, że rozwód to moja wina
rozwód
rozwód rodziców
prawdziwa historia

„Rozwiodłam się z mężem, bo mnie zdradził. Mści się na mnie, wmawiając dziecku, że to ja jestem winna rozstania!”

Po rozwodzie moja córka woli mieszkać z ojcem, który wmówił jej, że to ja jestem winna rozpadu małżeństwa. Ale to jego wina. Nie wiem, czy powiedzieć córce prawdę...
redakcja mamotoja.pl
Nie chcę mieć kontaktu z synem
wychowanie
ojciec
psychologia wychowania

„Porzuciłem syna wkrótce po narodzinach. Po latach zapragnąłem go poznać. To, co z niego wyrosło, mnie zszokowało”

Żeby wszystko było jasne: nie byłem skończonym sukinsynem i przez te lata płaciłem alimenty, ale korespondencję z kraju wyrzucałem do kosza. Może to, kim stał się Grzesiek, to wina braku ojca w domu?
redakcja mamotoja.pl
Zaszłam w ciążę żeby uregulować hormony
menopauza
aborcja
prawdziwa historia

„Zaszłam w ciążę, żeby uniknąć wczesnej menopauzy. Usunęłam ją bez żalu, ale dziś myślę, że miałabym 18-letnie dziecko...”

Mój pracodawca naciska, abym poszła na wcześniejszą emeryturę. Czy o to mi chodziło 20 lat temu? Czy tak sobie wyobrażałam moją starość? No i komu ja zostawię mieszkanie, samochód, działkę z domkiem nad morzem…
redakcja mamotoja.pl
Zostałam rodziną zastępczą
święta
rodzina zastępcza
święta z dzieckiem

„Nie mam dzieci, święta spędzałam sama. Postanowiłam zostać rodziną zastępczą. W końcu mam dla kogo przygotowywać Wigilię”

Chciałabym wszystkim życzyć takich przeżyć. Teraz wiem, co jest lekarstwem na samotność – drugi człowiek. Zwłaszcza taki samotny i potrzebujący pomocy.
redakcja mamotoja.pl
Moja mama miała depresję poporodową
depresja poporodowa
depresja po porodzie
prawdziwa historia

„Mama miała depresję poporodową, nie wiedziała, że to się leczy. Nie wytrzymała, porzuciła nas, kiedy miałam 3 miesiące”

Dzisiaj pewnie by mnie leczyli na depresję, wtedy myślałam o sobie „potwór nie – matka!”, bo bałam się ciebie, nie chciałam cię dotykać, brzydziłam się pieluch, nawet chciałam, żebyś umarła. Nie mogłam się zmusić do kochania…
redakcja mamotoja.pl
Po narodzinach dziecka mieliśmy dosyć siebie i malucha
narodziny
prawdziwa historia

„Latami bezskutecznie staraliśmy się o ciążę. Kiedy już się udało... nie mogliśmy wytrzymać ze sobą i z dzieckiem”

Córeczka darła się całymi dniami. Nie mogliśmy tego wytrzymać. Były momenty, kiedy żałowałem tej naszej obsesji na punkcie ciąży. Wszystko mogło zostać po staremu... Teraz jestem wrakiem człowieka, zawalam pracę, a moje małżeństwo wisi na włosku.
redakcja mamotoja.pl
Koleżanka wystawiała córkę w konkursach miss
akt urodzenia
prawdziwa historia

„Wystawiała 6-latkę w konkursach miss. Mała chodziła w pełnym makijażu, nie mogła jeść pizzy, słodyczy ani bawić się z innymi dziećmi”

– Może mieć na początku podrażnienia od makijażu – przyznała Agata. – Ale to minie. I pamiętaj o kremie nawilżającym. Taka mała rada od trzeciej wicemiss... Oktawia, złaź z tej huśtawki! Nabijesz sobie siniaka, nawet podkład go nie przykryje!
redakcja mamotoja.pl
Matka biła dziecko w miejscu publicznym
przemoc wobec dzieci
przemoc fizyczna
prawdziwa historia

„Matka biła, szarpała i krzyczała na swoje dziecko w miejscu publicznym. Tylko ja zareagowałam. Dlaczego tak jest?”

– I tak nic takiej nie zrobią – rzuciła starsza pani z tyłu. – Żeby jeździć autem, trzeba zdać na prawo jazdy, dziecko może mieć byle kto! – Że niby ja jestem „byle kto”, paniusiu? – oburzyła się matka Kewina.
redakcja mamotoja.pl
Dzieci są niechciane w przestrzeni publicznej
prawdziwa historia
dziecko w restauracji

„Obrzydliwe baby! Powiedziały mojemu dziecku, że nie chcą bachorów w swojej przestrzeni. Kawiarnia to nie jest ich przestrzeń!”

– Co? Nudzi się w domu z dzieciakiem siedzieć? Nie trzeba było w ciążę zachodzić – podchwyciła wredna baba. – Wszędzie te bachory włóczą. A może ja nie mam ochoty słuchać czyjegoś dzieciaka? Ciężko pracuję i należy mi się trochę odpoczynku!
redakcja mamotoja.pl
Moja 16-letnia córka zaszła w ciążę
nastoletnie mamy
prawdziwa historia

„Moja 16-letnia córka zaszła w ciążę. Chciała ją usunąć, nawet nie znała ojca. Dzisiaj jest absolutnie zakochana w maluchu”

– Mamuś, dziękuję, że nie pozwoliłaś mi się jej pozbyć. To byłby największy błąd mojego życia. Przytuliłam ją mocno. Wiedziałam, że nie jest jej łatwo, ale cieszyłam się, że potrafiła docenić cud, jaki jej się przytrafił.
redakcja mamotoja.pl
Chłopiec dokuczał innym dzieciom dla zabawy
agresja u dzieci
prawdziwa historia

„Maks wszystko niszczył, rozrabiał i dokuczał dla zabawy. Jego matka, zamiast wychować syna, groziła wszystkim dookoła sądem”

– Maks rozrabiał, odkąd go pani tutaj zostawiła... – A państwo po czyjej są stronie? Myślałam, że jesteśmy u was gośćmi. Tak się gości traktuje?! – Trzeba się też umieć w gościach zachować – odgryzła się jej moja żona.
redakcja mamotoja.pl
Moja siostra mocno się maluje i pije, rodzice nie reagują
prawdziwa historia

„Moja 13-letnia siostra spotyka się ze starszymi facetami, ostro maluje i pije na imprezach. Rodzice to olewają, a ja się o nią boję”

Czuję się odpowiedzialna za siostrę i boję się, że ona wpakuje się w jakieś kłopoty. Zajdzie w ciążę, zacznie pić, brać narkotyki, nie skończy szkoły, wyląduje na dnie…
redakcja mamotoja.pl
Zmusił mnie do usunięcia ciąży, okłamałam go
aborcja
prawdziwa historia

„Zmusił mnie do aborcji, bo ciąża przeszkadzała mu w zabawie. Okłamałam go, że usunęłam ciążę, a potem… pozwałam o alimenty”

Nigdy, ani przez jedną sekundę, nie żałowałam tamtej decyzji, kiedy wyrzuciłam tabletkę przez otwarte okno. Macierzyństwo jest dla mnie najpiękniejszą podróżą, a moja córeczka – najlepszym kompanem.
redakcja mamotoja.pl
Jeden chłopiec terrozyzuje całą klasę
przemoc fizyczna
prawdziwa historia

„Leon nękał wszystkie dzieci w klasie. Jego rodzice nic nie robili sobie z uwag i spotkań z nauczycielką. Wychowują małego potwora!”

– A po co policja? – wysapał tata Leona, gdy puścił drugiego ojca. – Biorę syna i spadamy! – O, nie, nic z tego. Nie dam panu dziecka po tym, co pan zrobił! - zaparła się dyrektorka.
redakcja mamotoja.pl
Mąż poszedł na urlop wychowawczy
tata
urlop wychowawczy
tata i niemowlę

„Teściowie uważają, że >>baba musi się zajmować domem<<. Obrazili się, że to mój mąż poszedł na urlop wychowawczy”

Michał wychował się w bardzo tradycyjnej rodzinie. Jego ojciec nigdy nie zajmował się domem ani dziećmi i był z tego… bardzo dumny. Przy każdej okazji powtarzał, że to są babskie sprawy i faceci powinni się trzymać od nich z daleka.
redakcja mamotoja.pl
Koledzy znęcali się nad moim dzieckiem
przemoc fizyczna
prawdziwa historia

„Koledzy ze szkoły znęcają się nad naszym synkiem. Ukrywał to, bo tata kazał mu >>sobie radzić<< i się nie mazgaić”

Okazało się, że Mikołaj jest w klasie szykanowany. Dzieciaki się z niego wyśmiewają, poszturchują go na przerwach, wyzywają od konusów. Nikt nie chce siedzieć z nim w ławce, bawić się na przerwach.
redakcja mamotoja.pl
Byłem dla córki bankomatem
rozwód
pieniądze
rozwód rodziców

„Czułem się winny rozwodu i chciałem wynagrodzić córce cierpienie. Rozpuściłem ją, stałem się jej bankomatem”

Sam nauczyłem ją rozrzutności i traktowania ojca jako dodatku do portfela. Agata miała rację, kiedy mnie ostrzegała. Nie chciałem jej słuchać, chciałem być kochanym tatusiem. No i mam problem.
redakcja mamotoja.pl
Rodzice założyli nowe rodziny i mnie zostawili
prawdziwa historia

„Rodzice się rozwiedli i założyli nowe rodziny, a ja stałam się problemem. Nikt mnie nie chciał, nie było dla mnie miejsca”

Kiedy na Boże Narodzenie mąż matki zabrał całą rodzinę w góry, nikt nie pomyślał o mnie, o tym, że zostaję sama. Ojciec zadzwonił złożyć mi życzenia, ale też nie zapraszał. Spędziłam święta samotnie.
redakcja mamotoja.pl
Rodzice wywierali na dziecku presję w szkole
nauka
prawdziwa historia

„Marysia wygrywała wszystkie konkursy, ale ona musiała to robić. Powiedziała, że mama wpadłaby w szał, gdyby nie wygrała”

Ona nawet nie chciała wygrywać. Ona musiała to robić. Tego oczekiwali od niej rodzice. Inaczej okazaliby jej swoje rozczarowanie, może nawet odrzucenie.
redakcja mamotoja.pl
Porwane dziecko
prawdziwa historia
porwanie
porwania dzieci

„Ojciec porwał dziecko z przedszkola. Nie wiedział, że syn  jest chory i w każdej chwili może umrzeć”

– Poważnie chory? – Poważnie. To rzadkie schorzenie. Jeśli w ciągu trzech dni nie dostanie leku, może umrzeć albo zapaść w śpiączkę… – ukryła twarz w dłoniach.
redakcja mamotoja.pl
Chciałem zostawić żonę w ciąży
prawdziwa historia

„Kiedy żona powiedziała mi, że znowu jest w ciąży, uciekłem. Jako samotna matka poradzi sobie lepiej, państwo jej pomoże”

Może Irka beze mnie będzie miała nawet lepiej, kiedy zostanie z dziećmi sama? Bo zawsze znalazłoby się miejsce w żłobku czy przedszkolu i dodatkowe zapomogi…
redakcja mamotoja.pl
Musiałam usunąć ciążę, aby walczyć z rakiem
aborcja
prawdziwa historia

„Usunęłam ciążę, żeby leczyć raka. Nie chciałam osierocić dwóch synków. Sąsiedzi wyzywali mnie od morderczyń”

Miałam już dwoje dzieci, nie chciałam, żeby wychowywały się bez matki. Wiedziałam, że nie mam wyboru, ale nie mogłam sobie wybaczyć tej aborcji. Przeżywałam żałobę, a sąsiedzi i znajomi prześladowali całą naszą rodzinę. To był koszmar.
redakcja mamotoja.pl
Usunęła ciążę za moimi plecami
aborcja
prawdziwa historia

„Powiedziała, że jedzie do koleżanki. Była w Czechach i usunęła moje dziecko, o którym nawet mi nie powiedziała”

Byłem w niej naprawdę zakochany, myślałem, że to miłość na całe życie. Nie zauważyłem, że mam do czynienia z kobietą, dla której kariera i pieniądze były ważniejsze niż nasze nienarodzone dziecko...
redakcja mamotoja.pl
Mama wmawia mi, że faworyzuję jedno dziecko
rodzeństwo
zazdrość o rodzeństwo
młodsze rodzeństwo

„Matka zarzuca mi, że faworyzuję syna. Nastawiła córkę przeciwko mnie i chce, żeby z nią zamieszkała”

– Staszek zawsze chciał mieć syna. Pamiętam, jaki był zawiedziony, kiedy dowiedział się, że urodziłaś Patrycję – mama często wspomina o tym z wyrzutem, a ja nie mam siły odpowiadać.
redakcja mamotoja.pl
Musimy powiedzieć córce, że jest adoptowana
adopcja dziecka
prawdziwa historia

„Przez lata baliśmy się powiedzieć córce, że jest adoptowana. Teraz musimy, bo od tego zależy życie innego dziecka…”

„Jesteśmy z mężem przerażeni. Czeka nas najtrudniejsza rozmowa w życiu. Powiemy naszej córce, że jest adoptowana. Chcieliśmy zachować to w tajemnicy, ale nie możemy”.
redakcja mamotoja.pl
Chciałam adoptować dziewczynkę po przejściach
adopcja dziecka
prawdziwa historia

„Chciałam adoptować Maję i stworzyć jej dom. Kiedy dostała spadek po babci, odnalazł się jej biologiczny tatuś”

Maja miała w życiu wystarczająco ciężko. Chciałam, żeby miała w swoim dzieciństwie chociaż trochę szczęścia. Wtedy pojawił się zapity troglodyta, który nawet nie ukrywał, że chodzi mu tylko o pieniądze...
redakcja mamotoja.pl
Oddałam dziecko do okna życia
prawdziwa historia
utrata dziecka
okno życia

„Oddałam dziecko do okna życia, ale nie mogłam z tym żyć. Musiałam ją odzyskać”

Rodziłam w pokoju, w samotności, z ręcznikiem wciśniętym w zęby, żeby nie krzyczeć. Nie mogłam tak od razu jej odnieść. Było jeszcze jasno, a ja strasznie osłabiona. Nakarmiłam ją więc, by nie płakała i czekałam na zmrok.
redakcja mamotoja.pl