Rozwój płodu - strona 3

kobieta, ciąża, leżeć, łóżko
ciąża
rozwój płodu

Jesz obiad? A co w tym czasie czuje twoje dziecko?

Prowadzi uregulowany tryb życia jak mnich. Kocha muzykę, zdrowo się odżywia, codziennie ćwiczy. Gdzie jest ten ideał? Pod twoim sercem. Sprawdź, jak swoim zachowaniem podczas ciąży wpływasz na to, co czuje dziecko, które mieszka w twoim brzuchu.
Bożena Czerwińska
ciąża, żywienie
rozwój płodu
pierwszy trymestr
dieta w ciąży

Ono jest z tego, co ty jesz! Jak się rozwija płód i czego potrzebuje?

Pępowiną, jak na taśmie w supermarkecie, cały czas płyną odżywcze składniki. Musisz teraz jeść bardzo zdrowo, żeby dziecku nie brakowało tego, czego potrzebuje dla rozwoju.
Agata Teleżyńska
O_foetus2.jpg
łożysko
rozwój płodu
wody płodowe

Rozwój płodu w brzuchu - fakty i ciekawostki

Czy wiesz, że pępowina chłopców jest o 5 cm dłuższa niż dziewczynek, a powierzchnia łożyska zajmuje tyle miejsca, co jest pod dużym samochodem? Worek płodowy, wody płodowe, pępowina czy łożysko, to komfortowe i superbezpieczne mieszkanie, skrojone na miarę indywidualnych potrzeb twojego dziecka.
Bożena Czerwińska
rozwój płodu
ćwiczenia w ciąży
dieta w ciąży

Jak rośnie superdziecko

W ciąży nie palisz, unikasz alkoholu, dbasz o dietę... Powiemy ci, co jeszcze możesz zrobić dla dziecka, które w tobie rośnie.
Bożena Czerwińska
Małowodzie w ciąży
rozwój płodu
wody płodowe

Mało wód płodowych. Czy to powód do zmartwień?

Jakie są przyczyny małowodzia? Wyjaśniamy, dlaczego pod koniec ciąży wód płodowych może być za mało i kiedy ten stan zagraża dziecku.
Małgorzata Wódz
Dziecko w 41 tygodniu ciąży
ciąża
płód
rozwój płodu

Tak wyglądam, mamo!

Twarz dziecka, które rozwija się w twoim brzuchu, zarysowuje się stopniowo. Maluch przypomina najpierw prehistorycznego stwora niż człowieka. Ale już u 16-tygodniowego płodu można zobaczyć delikatne brwi.
Bożena Mucha
mama, tata, rodzice, brzuszek, ciąża
ruchy dziecka
rozwój płodu
rozwój ciąży

Zabawa pępowiną i inne rozrywki dziecka w brzuchu

Zanim ty pierwszy raz poczułaś jego ruchy, ono już fikało koziołki od wielu tygodni. Dziecko w brzuchu mamy się nie nudzi, co więcej - może się dobrze bawić, np. pępowiną i robić inne niezwykłe rzeczy.
Natalia Przybylska
19146120.jpg
ciąża
płód
zdrowie dziecka

Brzuch mamy to dziecięcy plac zabaw

Twoje dziecko, podobnie jak ty, również odczuwa różne emocje. Gdy ty jesteś zadowolona, ono również. Sprawdź, co możesz zrobić, by dziecko w twoim brzuchu czuło się dobrze.
Marta Fidecka
płod, zapłodnienie, ciąża, dziecko
ciąża
płód
rozwój płodu

Ciąża od zapłodnienia do zmysłów

Mówi się, że narodziny to cud. Ale prawdziwe cuda dzieją się wiele miesięcy wcześniej, jeszcze w łonie matki. Dowiedz się, jak rozwija się twoje dziecko w twoim łonie.
Edipresse
kobieta, mama, ciąża, maskotka, uśmiech
ciąża
rozwój dziecka
rozwój płodu

Czekolada i 20 innych rzeczy, które poprawią nastrój dziecka w brzuchu

Czy można opiekować się maluszkiem, który jest jeszcze w brzuszku. Oczywiście, co więcej – to nie tylko proste, ale i bardzo przyjemne.
Natalia Przybylska
ciąża, ciało w ciąży
ciąża
zdrowie dziecka
rozwój płodu

Czynniki wpływające na zdrowie nienarodzonego dziecka

Zwlekałaś ze zrobieniem testu ciążowego, a zdarzyło Ci się w tym czasie wypić wino na imprezie lub wziąć leki? Co teraz?
Aleksandra Sokalska
kobieta, mama, ciąża, brzuszek, lekarz, komputer
ciąża
ruchy dziecka
rozwój płodu

Ruchy dziecka: wszystko, co powinnaś o nich wiedzieć

Początkowo możesz mieć trudności z właściwym odczytaniem sygnałów, które wysyła z brzucha twoje dziecko. Szczególnie, jeśli jesteś w ciąży po raz pierwszy. Jednak wkrótce nie będziesz już miała żadnych wątpliwości, że to, co czujesz, to jego ruchy.
Edipresse
19 tydzień ciąży, zdjęcia ciąży, zdjęcia płodu
pępowina
ruchy dziecka
płód

Płetwy, kacze łapki - jak powstają rączki i nóżki dziecka

Delikatnie zaciskające się na twoim palcu małe paluszki, słodkie dołeczki w łokciach, pulchne stópki niemowlaka... – czy znasz coś bardziej rozczulającego? Sprawdź, jak powstają. To prawdziwy majstersztyk natury!
Bożena Mucha
Kiedy USG w ciąży?
ciąża
płód
rozwój płodu

Jak powstaje szkielet człowieka?

Już 15 dni od zapłodnienia zaczyna się proces tworzenia kręgosłupa, klatki piersiowej, głowy i kończyn twojego dziecka. Ale całkowitemu skostnieniu jego kręgosłup ulegnie dopiero za... ćwierć wieku.
Dorota Kornacka