Szczepienia - strona 2

Czy szczepienie dziecka zwalnia z kwarantanny?
szczepienia
koronawirus

Czy szczepienie dziecka zwalnia z kwarantanny?

Czy zaszczepione dzieci podlegają kwarantannie tak samo jak ich niezaszczepieni koledzy i koleżanki? Niestety, wraz z powrotem dzieci do szkół, sanepid znów zaczął kierować uczniów kwarantannę. Sprawdź, czy szczepionka to gwarancja, że twoje dziecko może chodzić do szkoły lub przedszkola, nawet gdy jego grupa lub klasa ma zdalne lekcje z powodu kwarantanny.
Luiza Słuszniak
ordynator zmusza do szczepień
wcześniak
szczepienia
koronawirus

Antyszczepionkowcy chcą aresztowania ordynatora oddziału położniczego

Do prokuratury w Świdnicy wpłynęło doniesienie, że ordynator Pododdziału Położnictwa i Neonatologii Wałbrzyskiego szpitala „zmusza” rodziców wcześniaków do przyjmowania szczepionki na COVID.
redakcja mamotoja.pl
skutki uboczne szczepienia na covid u dzieci
szczepienia
koronawirus

Skutki uboczne szczepienia na COVID u dzieci – lista NOP po szczepionce Pfizera

Skutki uboczne szczepienia dzieci na COVID są mniej nasilone niż u dorosłych – podaje Agencja Żywności i Leków, która w USA dopuściła szczepionkę Pfizera do stosowania u dzieci od 5. roku życia. Sprawdź, jakie skutki uboczne tego preparatu występują u dzieci najczęściej.
Ewa Janczak-Cwil
kiedy szczepienia na COVID dla pięciolatków?
szczepienia
koronawirus

Szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat na COVID. Skierowania już dostępne!

16 grudnia ruszają szczepienia przeciwko COVID-19 u dzieci 5-11 lat. Sprawdź, czy twoje dziecko ma już skierowanie.
Dominika Bielas
zaszczepione dzieci dostaną więcej punktów w rekrutacji do przedszkola
przedszkole
dziecko
szczepienia

Zaszczepione dzieci będą mogły dostać więcej punktów w rekrutacji do przedszkola

W Częstochowie już od kilku lat trwał spór o to, czy zaszczepione dzieci będą miały większą szansę, by dostać się do przedszkola. Teraz został rozstrzygnięty.
Joanna Biegaj
ciężarne 4 razy bardziej narażone na powikłania
szczepienia
koronawirus

„Są w ciężkim stanie, a ich dzieci – w bardzo ciężkim”. To skutek unikania szczepień na COVID w ciąży

W Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi wszystkie ciężarne chore na COVID są niezaszczepione. Niektóre są w tak ciężkim stanie, że trzeba robić cesarskie cięcie, aby nie ryzykować życia i matki i dziecka – bo życie matki już jest zagrożone.
Ewa Janczak-Cwil
Szczepienia w ciąży
szczepienia
szczepienia zalecane

Szczepienia w ciąży – jakie szczepienia zaleca się ciężarnym?

To nieprawda, że ciężarne nie mogą się zaszczepić. Niektóre szczepienia są wręcz zalecane w ciąży. Dotyczy to szczepionek, które są bezpieczne dla przyszłych mam i chronią przed chorobami mogącymi zagrozić ciężarnej i jej dziecku. Oczywiście, najlepiej wszystkie niezbędne szczepienia wykonać jeszcze na etapie planowania ciąży. Ale ponieważ nie zawsze się to udaje, czasem decyzję trzeba podjąć właśnie w ciągu 9 miesięcy oczekiwania na dziecko.
Dominika Bielas Ewa Janczak-Cwil
szczepienie covid ciąża
ciąża
szczepienia
koronawirus

Szczepienie na COVID w ciąży – aktualne zalecenia

Szczepienia przeciwko COVID są bezpieczne dla kobiet w ciąży. Co więcej, eksperci wręcz zalecają to szczepienie ciężarnym. Opierają się na badaniach, które nie wykazały powikłań po szczepieniu ani u kobiet, ani u ich dzieci.
Ewa Janczak-Cwil
coraz więcej dzieci choruje na COVID
szczepienia
koronawirus

COVID coraz groźniejszy dla dzieci. Te fakty mówią same za siebie

W komentarzach pod naszymi postami dotyczącymi COVID i szczepionek przeciwko tej chorobie pojawia się mnóstwo sceptycznych komentarzy osób, które kwestionują pandemię i twierdzą, że na koronawirusa nie chorują dzieci. Ale wiesz co? Jednym z lepiej klikających się materiałów w naszym serwisie jest tekst o objawach COVID u dzieci. Inne fakty i dane też mówią same za siebie.
Ewa Janczak-Cwil
ciężarna zmarła na COVID
ciąża
szczepienia
koronawirus

Śmierć ciężarnej w warszawskim szpitalu. Dziecko udało się uratować

W Szpitalu Bielańskim w Warszawie zmarła kobieta, która w 8 miesiącu ciąży zakaziła się koronawirusem. Dziecko uratowano, matce nie udało pomóc.
Ewa Janczak-Cwil
Co trzecia osoba na OIOM-ie to kobiet w ciąży lub w połogu
szczepienia
koronawirus

„Co trzecia osoba pod ECMO to kobieta w ciąży lub po porodzie”. Lekarz ostrzega: to, czy przeżyją, to „loteria”

Każdego dnia przybywa chorych na COVID-19 – jednak tzw. koronasceptyków nie ubywa. System ochrony zdrowia staje się niewydolny, a znaczną część łóżek na oddziałach intensywnej terapii zajmują młode matki i kobiety w ciąży. Głównie niezaszczepione. Jak tłumaczy lekarz – to, czy przeżyją, zależy od tego, ile będą miały szczęścia.
Hanna Szczesiak
Mama Ginekolog: „Nie bójcie się szczepień, bójcie się powikłań”
szczepienia
ginekolog radzi

Mama Ginekolog: „Nie bójcie się szczepień, bójcie się powikłań”

Nicole Sochacki-Wójcicka, znana jako Mama Ginekolog, gorąco zachęca kobiety do szczepień przeciw COVID-19. „Jeżeli planujecie ciążę – szczepcie się, jeżeli jesteście w ciąży – szczepcie się”.
Luiza Słuszniak
dzieci dostały złą szczepionkę
szczepienia

Dzieci dostały złą szczepionkę, bo farmaceuta podmienił preparaty!

Do skandalicznej sytuacji doszło w amerykańskim stanie Wirginia: farmaceuta specjalnie podmieniał szczepionki i podawał dzieciom preparat dla dorosłych. Tłumaczył, że... brakowało mu szczepionek dla dzieci.
Magdalena Drab
szczepienia rodziców chronią dzieci
szczepienia
koronawirus

„Chcecie umierać? Proszę bardzo. Ale nie narażajcie na to dzieci” – mówi lekarz. Apeluje, by się szczepić

Lekarz ze szpitala Zdroje w Szczecinie apeluje do rodziców – szczepienie to jedyny sposób, aby ochronić swoje dzieci. Nie zaszczepisz się, a dziecko zachoruje? Miej świadomość, że przyłożyłeś do tego rękę.
Ewa Janczak-Cwil
Nowy Jork szczepi dzieci na covid
szczepienia
koronawirus

Szczepią młodsze dzieci na potęgę. W USA zaczyna brakować szczepionki przeciw COVID-19

Kolejki do punktów szczepień ustawiały się już od 6 rano. Niektórzy rodzice stali w nich z dziećmi po to, by usłyszeć, że preparatu dla ich pociech zabrakło. Tak wyglądał poniedziałek w Nowym Jorku.
Ewa Janczak-Cwil
Spór o szczepienie dziecka
dziecko
szczepienia
koronawirus

Spór rodziców o szczepienie dziecka przeciwko COVID-19. Zaskakująca decyzja sądu

Rodzice mieli odmienne zdanie w kwestii  szczepienia swojego dziecka przeciwko COVID-19. 2 listopada Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej wydał wyrok w tej sprawie. Stanął on po stronie rodzica, który nie chciał zgodzić się na szczepienie. Jest to pierwsze takie orzeczenie w kraju.
Joanna Biegaj
Szczepionka na grypę dla dzieci
grypa
zdrowie dziecka
szczepienia

Szczepionka na grypę dla dzieci: od jakiego wieku można szczepić na grypę?

Szczepionka na grypę dla dzieci może być podawana domięśniowo lub donosowo. Szczepić można dzieci od 6. miesiąca życia. Dr n. med. Paweł Grzesiowski wyjaśnia, dlaczego szczepienie warto powtarzać przed każdym sezonem grypowym.
Joanna Biegaj
szczepienie noworodka odmowa zaszczepienia w szpitalu
szczepienia
kalendarz szczepień
szczepienia obowiązkowe

Szczepienie noworodka: odmowa szczepienia w szpitalu. Czy można nie szczepić noworodka?

Szczepienie noworodka to dla wielu rodziców kontrowersyjny temat. Niektórzy zastanawiają się nawet, jak uniknąć szczepienia w pierwszej dobie. W Polsce dziecko po urodzeniu w szpitalu dostaje szczepienie przeciw żółtaczce typu B i przeciw gruźlicy. W innych krajach dzieci dostają te szczepionki później. Czy można nie szczepić noworodka i przełożyć szczepienie na później?
Magdalena Drab
Polio na Ukrainie. Groźny wirus może atakować również polskie dzieci
dziecko
szczepienia
polio

Polio na Ukrainie. Prof. Anna Piekarska: „To też nas czeka, bo coraz więcej rodziców rezygnuje z obowiązkowych szczepień”

Na Ukrainie odnotowano już 5 przypadków zachorowań na polio u niezaszczepionych dzieci. „To bardzo zła wiadomość, bo już lata temu zdążyliśmy ogłosić sukces w walce z tą ciężką chorobą. A to, że ona wraca, oznacza, że właśnie załamał się system szczepień na Ukrainie” – mówi prof. Anna Piekarska na łamach „Wysokich Obcasów”. Ekspertka dodaje, że wcale jej to nie dziwi: na Ukrainie nie ma szczepień obowiązkowych, a gdy rodzicom potrzebne jest zaświadczenie o szczepieniu... po prostu je kupują.
Luiza Słuszniak
Grypa u dzieci
przeziębienie
grypa
szczepienia

Grypa u dzieci – objawy, przebieg, leczenie. Ile trwa grypa u dzieci? Kiedy do lekarza?

Grypa u dzieci może skutkować groźnymi powikłaniami. Bywa mylona z przeziębieniem i bagatelizowana, a jej szybki postęp może prowadzić do zagrożenia życia dziecka. Zwykle leczy się objawy grypy, ale w niektórych wypadkach choroba wymaga leczenia specjalistycznego – wyjaśnia znakomity pediatra kardiolog dziecięcy dr Piotr Łapa.
Magdalena Drab
Rotawirusy
rotawirusy
szczepienia
wymioty u dziecka

Rotawirus u dzieci: objawy, przebieg i leczenie. Kiedy do szpitala?

Rotawirus u dzieci to jedna z najczęstszych przyczyn biegunki. Zakażenie jest szczególnie groźne dla niemowląt. Wyjaśniamy, jakie są objawy infekcji rotawirusowej, jak przebiega choroba i jak powinno wyglądać leczenie. Sprawdź, kiedy trzeba szybko jechać z dzieckiem do szpitala.
Małgorzata Wódz
grypa w ciąży
grypa
zdrowie w ciąży
szczepienia

Grypa w ciąży: objawy, leczenie, domowe sposoby. Czy grypa w ciąży jest groźna?

Grypa w ciąży to choroba, którą zwykle przechodzi się ciężko i po której często dochodzi do powikłań. U kobiet w ciąży choroba ta może mieć silniejsze objawy, a także trwać dłużej, bo system odpornościowy jest wtedy w naturalny sposób osłabiony. Istnieją domowe sposoby na grypę w ciąży, ale ponieważ to groźna choroba i jej wpływ na płód może być poważny, zawsze trzeba skonsultować leczenie z lekarzem.
Magdalena Drab
Segregacja dzieci w przedszkolu. Najpierw będą przyjmowane zaszczepione maluchy?
przedszkole
szczepienia
szczepienia obowiązkowe

Segregacja dzieci w przedszkolu: najpierw będą przyjmowane zaszczepione maluchy?

Możliwe, że już wkrótce zaszczepione dzieci będą miały większą szansę dostać się do przedszkola i żłobka. Jeśli plan wejdzie w życie, w trakcie rekrutacji będzie wymagane zaświadczenie o szczepieniu.
Sylwia Arlak
szczepienia w szkołach
szczepienia
koronawirus

Jak będą wyglądały szczepienia przeciw COVID-19 w szkołach?

Szczepienia dzieci będą prowadzone na terenie szkół lub w populacyjnych punktach szczepień. Wszystko zależy od tego, ile deklaracji złożono w każdej ze szkół. Jeśli było ich wystarczająco dużo, punkt szczepień będzie zorganizowany na terenie szkoły.
Ewa Janczak-Cwil
szczepienia dzieci w szkołach
szczepienia
koronawirus

Szczepienia dzieci w szkołach na COVID – kiedy i jak będą zorganizowane?

We wrześniu w szkołach rozpoczyna się akcja szczepień dzieci na COVID. Ministerstwo Edukacji i Nauki zachęca do przyjęcia szczepionki dzieci i młodzież w wieku 12-18 lat, które miały wcześniej taką możliwość, ale z niej nie skorzystały. Podajemy harmonogram szczepień i szczegóły z nim związane.
Małgorzata Wódz
szczepienie syna Agnieszki Włodarczyk
mama
dziecko
szczepienia

Zestresowana Agnieszka Włodarczyk nie mogła patrzeć na szczepienie synka

Agnieszka Włodarczyk na swoim InstaStory zrelacjonowała szczepienie swojego synka. Świeżo upieczona mama była wyraźnie zaniepokojona.
Joanna Biegaj
Antyszczepionkowcy wdarli się do domu dziecka. Chcieli powstrzymać szczepienie
szczepienia
dom dziecka
koronawirus

Antyszczepionkowcy wdarli się do domu dziecka. Chcieli powstrzymać szczepienie

Osoby przeciwne szczepieniu dzieci przeciwko koronawirusowi weszły do aleksandrowskiego domu dziecka. Próbowały zmusić dyrektorkę, by zrezygnowała z zaszczepienia jej podopiecznych, biologicznych synów jednego z protestujących.
Sylwia Arlak
Stanisław Rozenek zaszczepiony przeciw COVID-19
syn
zdrowie
szczepienia

Syn Małgorzaty Rozenek-Majdan zaszczepił się przeciw COVID-19. W sieci burza!

Syn Małgorzaty Rozenek-Majdan pochwalił się, że ma już za sobą szczepienie przeciw COVID-19. W sieci wywołało to istną burzę! Niektórzy internauci zarzucają nawet chłopcu, że zrobił to... dla sławy.
Joanna Biegaj
od lipca rusza loteria dla zaszczepionych
pieniądze
szczepienia
koronawirus

Od 1 lipca rusza loteria dla zaszczepionych. Można wygrać GIGANTYCZNE PIENIĄDZE!

Już od 1 lipca każda pełnoletnia osoba, która przyjmie szczepionkę przeciw COVID-19 będzie mieć szansę na wygranie ogromnych pieniędzy. Sprawdź, co dokładnie jest do wygrania oraz jak wziąć udział w losowaniach.
Joanna Biegaj
szczepienia 12latków
zdrowie
szczepienia
koronawirus

Szczepienia 12-latków właśnie się rozpoczęły!

Ruszyły szczepienia 12-latków i pozostałych dzieci poniżej 15. roku życia. Proces szczepienia będzie przebiegał tak samo, jak w przypadku osób dorosłych. Dzieci w wieku 12-15 lat zostaną zaszczepione podwójną dawką szczepionki firmy Pfizer.
Joanna Biegaj