Szczepienia - strona 3

szczepienie dzieci na covid
zdrowie
szczepienia
koronawirus

Szczepienie dzieci na COVID-19 w toku. Trwa rejestracja dla osób powyżej 12. roku życia

Szczepienie dzieci na COVID-19 jest już możliwe. Przebiega ono w tej samej formie co szczepienia dorosłych. Młodzież otrzymuje dwie dawki szczepionki Pfizer. Sprawdź, dlaczego warto zaszczepić dziecko przeciwko koronawirusowi i jak zarejestrować je do szczepienia.
Sylwia Arlak
data szczepień dla dzieci w wieku 12-15 lat
zdrowie
szczepienia
koronawirus

Wiemy, kiedy rozpoczną się szczepienia dla dzieci w wieku 12-15 lat

Rząd podał datę rozpoczęcia szczepień dla dzieci w wieku 12-15 lat. Nastolatkowie będą mogli przyjąć szczepionkę już za kilka dni. Wiadomo także, gdzie będą odbywać się szczepienia.
Joanna Biegaj
loteria szczepionkowa
pieniądze
szczepienia
koronawirus

Loteria szczepionkowa: można wygrać ZAWROTNĄ SUMĘ PIENIĘDZY!

Loteria szczepionkowa ma na celu zachęcenie jak największej liczby osób do zaszczepienia się przeciw COVID-19. Do wygrania będą ogromne sumy pieniędzy, a także hulajnogi elektryczne i samochody hybrydowe.
Joanna Biegaj
zmiany w kalendarzu szczepień
szczepienia
kalendarz szczepień
szczepienia obowiązkowe

Zmiany w kalendarzu szczepień – jakie możliwości zyskali rodzice najmłodszych dzieci?

Z początkiem 2021 roku zaszły zmiany w Programie Szczepień Ochronnych dla dzieci. Jedną z poważniejszych jest rozszerzenie listy szczepień obowiązkowych o profilaktykę zakażeń rotawirusowych.
Współpraca reklamowa
WHO apeluje, by nie szczepić dzieci
szczepienia
WHO
koronawirus

WHO apeluje, żeby wstrzymać się ze szczepieniami dzieci przeciw COVID-19!

Wiele państw dąży do tego, by jak najszybciej zaszczepić jak największą część populacji. Szef Światowej Organizacji Zdrowia zaapelował jednak kilka dni temu, by niektóre kraje wstrzymały się na razie ze szczepieniem najmłodszych przeciwko COVID-19.
Joanna Biegaj
Polacy chcą szczepić swoje dzieci
dziecko
szczepienia
koronawirus

Większość Polaków chce zaszczepić dziecko przeciw COVID-19!

Wyniki najnowszego sondażu wskazują na to, że większość Polaków zdecydowałaby się zaszczepić swoje dziecko na COVID-19, gdyby miała taką możliwość. Jedynie 13,7 % ankietowanych sprzeciwia się takiemu rozwiązaniu.
Joanna Biegaj
szczepienie na covid a karmienie piersią
ciąża
szczepienia
koronawirus

Matki karmiące MOGĄ szczepić się na COVID-19: „Ryzyko czysto teoretyczne”

Wszystkie szczepionki, które podawane są osobom dorosłym, mogą być również podawane kobietom karmiącym piersią. Dotyczy to także szczepionki na COVID-19.
Magdalena Drab
szczepienia zalecane w dobie pandemii
dziecko
szczepienia
koronawirus

Amerykanie zaczynają szczepić przeciw COVID-19 dzieci powyżej 12. roku życia!

Na całym świecie masowo odbywają się szczepienia przeciw COVID-19. Amerykanie właśnie zrobili kolejny krok do przodu – rząd zezwolił na szczepienia dzieci powyżej 12. roku życia. Do tej pory możliwe było to jedynie w przypadku dzieci od 16. roku życia.
Joanna Biegaj
Szczepienia przeciwko koronawirusowi
leczenie
szczepienia
koronawirus

Będą przywileje dla zaszczepionych? Tak wynika z nieoficjalnych informacji

Osoby, które w pełni zaszczepiły się przeciwko COVID-19, prawdopodobnie będą mogły liczyć na pewne udogodnienia. Chodzi o uczestnictwo w imprezach okolicznościowych.
Sylwia Arlak
jak wygląda ospa
szczepienia
kalendarz szczepień
ospa wietrzna

Jak wygląda ospa – charakterystyczne objawy

Jeśli zastanawiasz się, jak wygląda ospa na poszczególnych jej etapach, dobrze trafiłaś. Podpowiadamy, jak wygląda początek ospy, jak rozpoznać, że to krosty ospy i co zrobić, żeby jak najlepiej przetrwać chorobę.
Ewa Janczak-Cwil
pneumokoki
szczepienia
szczepienia obowiązkowe

Pneumokoki – krótka droga do zakażenia. Co trzeba o nich wiedzieć?

Czym właściwie są pneumokoki? W jaki sposób dochodzi do zakażenia? Warto wiedzieć, że bakterie te, podobnie jak koronawirus SARS-CoV-2, wywołują zakażenia dróg oddechowych, które chociaż często mają łagodny przebieg, mogą wymagać także hospitalizacji i być groźne w skutkach. Dowiedz się, jak dochodzi do zakażenia!
Sonia Młodzianowska
co na ospę
wysypka
szczepienia
ospa wietrzna

Co na ospę u dziecka [co na gorączkę, na swędzenie, na gardło przy ospie]

Co na ospę u dziecka – wielu rodziców zadaje sobie to pytanie, chcąc pomóc swojemu dziecku i przynieść mu ulgę w czasie choroby. Sprawdź, co stosować na gardło, gorączkę i swędzenie przy ospie.
Beata Turska
ospa party
szczepienia
ospa wietrzna

Ospa party – niebezpieczny zwyczaj

Ospa party, wbrew rozpowszechnionej opinii, nie jest niewinnym spotkaniem towarzyskim. Ospa wietrzna nie ma opinii ciężkiej choroby. Dlatego niektórzy rodzice, zamiast szczepić dzieci, szukają okazji, aby maluchy mogły ją jak najszybciej przechorować. Niestety przyjęcie zaproszenia na domówkę z ospą wietrzną jako daniem głównym to nie jest dobry pomysł.
Małgorzata Wódz
szczepienie dzieci na COVID-19
zdrowie
szczepienia
koronawirus

Szczepienia dzieci przeciw COVID-19 już W WAKACJE? Przemysław Czarnek zabrał głos w tej sprawie!

Terminy na szczepienie przeciw COVID-19 dostają coraz młodsze roczniki, jednak do tej pory nie została wyjaśniona kwestia szczepień dzieci i młodzieży. Rąbka tajemnicy w tej sprawie uchylił minister edukacji i nauki.
Joanna Biegaj
obowiązkowe szczepienie
zdrowie
szczepienia
koronawirus

OBOWIĄZKOWE szczepienia przeciw COVID-19 w jednym z polskich miast!

Radni przyjęli uchwałę dotyczącą szczepień przeciwko COVID-19. Wynika z niej, że obowiązek przyjęcia szczepionki będą mieć wszyscy mieszkańcy miasta oraz osoby, które pracują na terenie Wałbrzycha. Podczas głosowania aż 22 radnych było za przyjęciem uchwały, jedynie 3 osoby były przeciwne.
Joanna Biegaj
trzecia dawka szczepionki
zdrowie
szczepienia
koronawirus

Szczepionka na koronawirusa nie działa na długo! Potrzebna będzie TRZECIA DAWKA

Na całym świecie trwają szczepienia przeciw koronawirusowi – są one nadzieją na „normalną przyszłość”. Według najnowszych doniesień szczepionki nie są jednak skuteczne przez długi czas. Konieczne będzie podanie trzeciej dawki, a być może także kolejnych.
Joanna Biegaj
pomysł płacenia za szczepienie na COVID-19
zdrowie
szczepienia
koronawirus

Osoby niezaszczepione będą musiały PŁACIĆ ZA LECZENIE na COVID-19? Padł taki pomysł!

Prof. Anna Piekarska, członkini Rady Medycznej przy premierze jest zdania, że osoby, które nie chcą się zaszczepić przeciw koronawirusowi, powinny płacić z własnej kieszeni za swoje ewentualne leczenie na COVID-19. Profesor ma zamiar przedstawić swój pomysł premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.
Joanna Biegaj
Eksperci chcą szczepień dzieci na COVID-19
choroba
szczepienia
koronawirus

Koronawirus: eksperci chcą szczepień dzieci na COVID-19!

Śmiertelność z powodu COVID-19 u dzieci jest znacznie mniejsza niż u dorosłych, ale to nie oznacza, że dzieci są bezpieczne – ostrzega profesor Magdalena Figlerowicz.
Sylwia Arlak
rodzice nie szczepią dzieci
szczepienia

Coraz więcej rodziców nie szczepi dzieci: uchylają się zwłaszcza od szczepienia MMR

Rośnie liczba rodziców, którzy nie szczepią dzieci: rok 2020 był pod tym względem rekordowy! Uchylanie się od szczepień to bardzo niebezpieczna tendencja, bo przybywa dzieci niezaszczepionych na groźne choroby. Rodzice obawiają się szczególnie szczepienia na odrę, świnkę i różyczkę. A przecież to właśnie szczepienia chronią nas przed kolejną epidemią!
Magdalena Drab
awaria systemu rejestrującego na szczepienia
szczepienia
koronawirus

System padł. Zapisy na szczepienia wstrzymane!

„Wysypało się kompletnie wszystko’’, informuje na FB posłanka Magdalena Filiks i oskarża rządzących o wyłączenie systemu rejestracji na szczepienia przeciwko COVID. Sprawdzamy, co się stało.
Ewa Janczak-Cwil
śpiące dziecko
sepsa
szczepienia
kalendarz szczepień

Mamo, poznaj meningokoki!

Meningokoki to groźne bakterie wywołujące inwazyjną chorobę meningokokową (IChM). Najczęściej ma ona postać sepsy i/lub zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych. Choroba rozwija się bardzo szybko i w ciągu zaledwie 24 godzin może prowadzić do stanu zagrażającego życiu. Czy wiesz, że chronią przed nią szczepienia? Powinny one zostać podane możliwie wcześnie, gdyż to właśnie najmłodsi są najbardziej narażeni na zakażenie meningokokami.
Sonia Młodzianowska
Chcą nas szczepić z samochodów!
zdrowie
szczepienia
koronawirus

Rząd zapowiada szczepienia drive-thru. Czy to na pewno bezpieczne?

Rząd zapowiada zmiany, które mają na celu szybsze zaszczepienie jak największej liczby osób. W Polsce mają być możliwe szczepienia z samochodów. Co myśli o tym dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19?
Joanna Biegaj
sepsa u dzieci
sepsa
szczepienia
infekcja meningokokowa

Sepsa u dzieci: przyczyny, objawy, leczenie

Sepsa u dzieci jest bardzo groźna – w ciągu kilku godzin może doprowadzić do poważnego zagrożenia życia, a nawet zgonu. Sepsę nazywa się też posocznicą, endotoksemią lub SIRS. Jest to gwałtowna reakcja zapalna organizmu, którą u dzieci najczęściej wywołują pneumokoki, meningokoki lub bakterie Haemophilus influenzae typu B.
Małgorzata Wódz
szczepienia zalecane
szczepienia obowiązkowe
szczepienia

Szczepienia zalecane [Wirtualne Warsztaty]

Jak ochronić dziecko przed niebezpiecznymi wirusami lub bakteriami? Czy szczepienia zalecane warto wykonać u niemowląt? Na te pytania oraz wiele innych odpowiada gość kolejnej, wiosennej edycji Wirtualnych Warsztatów Mamo, To Ja – dr n. med. Aneta Górska-Kot, pediatra. Zobacz nasz materiał!
Sonia Młodzianowska
kalendarz szczepień
niepożądane odczyny poszczepienne
szczepienia

Infekcje dróg oddechowych u maluchów [Wirtualne Warsztaty]

Jak poradzić sobie z kaszlem, katarem i podwyższoną temperaturą, do których po 3-4 dniach dołącza ból ucha i osłabienie? To może być zakażenie pneumokokowe! Jeśli chcesz wiedzieć o nim więcej, dołącz do kolejnej, wiosennej edycji Wirtualnych Warsztatów Mamo, To Ja. Już teraz zobacz materiał, w którym o pneumokokach opowiada dr n. med. Aneta Górska-Kot, pediatra.
Sonia Młodzianowska
kalendarz szczepień
niepożądane odczyny poszczepienne
szczepienia

Zmiany w kalendarzu szczepień 2021 [Wirtualne Warsztaty]

Czym jest Kalendarz Szczepień? Jakie zmiany wprowadzono w nim w poprzednich latach, a co zmieniło się w tym roku? Odpowiedzi na te pytania, a także wiele innych uzyskasz biorąc udział w kolejnej, wiosennej edycji Wirtualnych Warsztatów Mamo, To Ja. Zobacz materiał, w którym o szczepieniach opowiada dr n. med. Aneta Górska-Kot, pediatra.
Sonia Młodzianowska
szczepienia
pneumokoki
kalendarz

Pneumokoki - szczepienia tylko dla dzieci? [Wirtualne Warsztaty]

Co to jest pneumokok? Jakie choroby może wywoływać oraz czy szczepienia przeciw pneumokokom są tylko dla dzieci? Odpowiedzi na te pytania, a także wiele innych uzyskasz w kolejnej, wiosennej edycji Wirtualnych Warsztatów Mamo, To Ja. Zapraszamy na materiał, w którym o pneumokokach opowiada dr Aneta Górska-Kot, pediatra.
Sonia Młodzianowska
Powikłania u nauczycieli po szczepieniu na COVID-19
szczepienia
nauczycielka
koronawirus

Powikłania u nauczycieli po szczepieniu na COVID-19. Czy jest powód do obaw?

Ruszyła akcja szczepień nauczycieli. Niestety, coraz więcej z nich odczuwa nieprzyjemne symptomy po otrzymaniu szczepionki. Skarżą się na złe samopoczucie, dreszcze, gorączkę, bóle mięśni. Lekarze jednak uspokajają, twierdząc, że jest to naturalna reakcja organizmu.  
Joanna Biegaj
pilne szkoły
zdrowie
szczepienia
koronawirus

PILNE: Otwarte MUZEA I GALERIE HANDLOWE! Reszta obostrzeń bez zmian

Minister podkreślił, że chociaż sytuacja w Polsce wydaje się być relatywnie stabilna, nadal grożą nam nowe mutacje wirusa oraz rosnące wskaźniki zachorowań u zagranicznych sąsiadów.
Aleksandra Zaborowska
szczepionka MMR
szczepienia
MMR
autyzm u dziecka

Szczepionka MMR przeciw śwince, odrze i różyczce: kiedy szczepić, skład, powikłania

Szczepionka MMR znajduje się w kalendarzu szczepień obowiązkowych i służy do uodparniania dzieci przeciw śwince, odrze i różyczce, czyli trzem chorobom mogącym wywołać groźne powikłania. Obecnie nie ma już żadnych wątpliwości, że szczepionka MMR jest bezpieczna. A co z autyzmem, o wywoływanie którego ją podejrzewano?
Agnieszka Majchrzak