Szkoła - strona 10

Maseczka w wyprawce szkolnej
szkoła
bezpieczeństwo dziecka
epidemia

Rodzice odmawiają przestrzegania procedur przez ich dzieci. Dyrektorzy bezradni

Do szkół spływają oświadczenia, w których rodzice, powołując się na konstytucję, informują, że ich dzieci nie będą przestrzegały procedur takich jak mierzenie temperatury, noszenie maseczek i dezynfekcja rąk. Dyrektorzy z kolei nie mają podstawy prawnej, aby wprowadzić taki obowiązek.
Aleksandra Zaborowska
koronawirus oświadczenie o ryzyku zgonu dla rodziców w szkołach
szkoła

Koronawirus w szkołach: szokujące oświadczenia o ryzyku zgonu dziecka. Czy trzeba podpisywać?

Dzieci w całej Polsce poszły do szkół i przedszkoli, a rodzice alarmują: w niektórych placówkach wymaga się podpisywania oświadczeń o bardzo kontrowersyjnej treści. Chodzi o zaakceptowanie ryzyka nieodwracalnego uszkodzenia płuc i zgonu dziecka.
Magdalena Drab
wytyczne dla rodziców uczniów
szkoła

Wskazówki MEN dla rodziców, czyli bezpieczny powrót do szkoły

Ministerstwo Edukacji Narodowej publikuje 10 rad dla rodziców, które mają sprawić, że mimo epidemii dzieci będą w szkole bezpieczne. Maseczki? Dezynfekcja rąk? Nic z tych rzeczy!
Ewa Janczak-Cwil
koronawirus w szkole zalecenia GIS
szkoła
choroby zakaźne
wirus

Co będzie się działo, jeśli w szkole pojawi się koronawirus? GIS opracował wytyczne

Jeśli w szkole pojawią się przypadki COVID-19, inspektor sanitarny może wdrożyć jeden z 5 schematów postępowania, poinformował na ostatniej konferencji MEN minister edukacji Dariusz Piontkowski. O tym, który schemat wybierze sanepid, decydować będzie liczba zakażonych, rodzaj szkoły, a nawet jej architektura.
Małgorzata Wódz
maseczki w szkole
szkoła
choroby zakaźne
wirus

Maseczki w szkole – jest decyzja MEN i zalecenia WHO

Ministerstwo Edukacji Narodowej nie wprowadza od 1 września obowiązku noszenia przez dzieci maseczek w szkole – poinformował dziś minister edukacji Dariusz Piontkowski. O tym, czy maseczki będą potrzebne zdecydują dyrektorzy szkół.
Małgorzata Wódz
Szkoły odwołują zajęcia
szkoła

Koronawirus: szkoły JUŻ odwołują zajęcia! Czy dzieci zostaną w domach?

W Zakopanem odwołano stacjonarne zajęcia lekcyjne jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego, a uczniowie pojawią się w szkołach dopiero pod koniec września. Z kolei w dwóch szkołach podstawowych w Sławnie dzieci będą miały wolne przez kilka pierwszych dni września z powodu zagrożenia epidemiologicznego.
Magdalena Drab
Smyk
szkoła
Smyk

Jesienna szafa dziecka – niebanalne stylizacje (nie tylko) do szkoły czy przedszkola.

Ubrania w szafie każdego malucha powinny być wykonane z dobrej jakości tkanin, zapewniać wygodę i swobodę ruchu, a także cechować się stylem odpowiadającym maluchowi. Podpowiadamy, jak uzupełnić garderobę dziecka przed nadchodzącymi chłodniejszymi dniami, by idealnie sprawdzała się zarówno w szkole czy przedszkolu, jak i poza nimi.
Partner
Zasady w szkole w czasie pandemii
szkoła

Koronawirus w szkołach: MEN podało 10 OBOWIĄZKOWYCH zasad dla dzieci

Dzieci pojawią się w szkołach już 1 września, MEN przygotowało więc listę najważniejszych zasad, do jakich muszą stosować się uczniowie. Niektóre z nich będzie bardzo trudno egzekwować!
Magdalena Drab
koronawirus u nauczycieli
szkoła

Koronawirus: Rok szkolny jeszcze się nie zaczął, a nauczyciele już chorują!

Do rozpoczęcia roku szkolnego pozostał równo tydzień i jeden dzień, a już odnotowywane są przypadki koronawirusa w szkołach. Co czeka nas po pierwszym września?
Małgorzata Wódz
Pierwsze skutki otwarcia szkół w Niemczech – zakażeni uczniowie i nauczyciele
szkoła
wirus
rok szkolny

Pierwsze skutki otwarcia szkół w Niemczech – zakażeni uczniowie i nauczyciele!

W Niemczech rok szkolny rozpoczął się w niektórych landach 3 sierpnia, a już teraz przypadki zakażenia koronawirusem są w aż 37 szkołach. Doszło do tego, mimo że obowiązuje tam większy rygor sanitarny, niż jest to przewidywane w Polsce.
Joanna Biegaj
Jeśli nie poślesz dziecka do szkoły – możesz otrzymać 10 tys grzywny!
dziecko
szkoła
kara

Jeśli nie poślesz dziecka do szkoły – możesz otrzymać 10 tys. grzywny!

Jeśli rodzic nie pośle dziecka do szkoły 1 września, obawiając się zakażenia koronawirusem - choć nie ma żadnych podstaw zdrowotnych ku temu - będzie to naruszenie obowiązku szkolnego.
Joanna Biegaj
co ze szkołami w czerwonej strefie
szkoła

Szkoły w czerwonej strefie będą zamknięte? Apel ZNP

Dyrektorzy szkół toną w gąszczu przepisów. Do tej pory nie wiadomo, co zrobić z funkcjonowaniem szkół w strefach z szerszymi obostrzeniami epidemicznymi.
Ewa Janczak-Cwil
Przez pandemię w szkołach może zabraknąć nauczycieli
szkoła

Koronawirus: zabraknie nauczycieli w szkołach? „Starsi się boją, zostaniemy bez pracowników!”

Starsi nauczyciele obawiają się zachorowania na koronawirusa. Mimo że rząd zapowiada powrót dzieci do szkół we wrześniu, to już teraz wiadomo, że wielu nauczycieli nie pojawi się w placówkach na początku roku szkolnego.
Magdalena Drab
RPO krytykuje MEN
szkoła

RPO krytykuje zdalne nauczanie

Ministerstwo Edukacji Narodowej w raporcie chwali się, że udało się stworzyć „elastyczny system kształcenia na odległość dostosowany do potrzeb prawie 5 mln uczniów z ok. 24,5 tys. szkół.’’ Rzecznik Praw Obywatelskich w liście do ministra edukacji narodowej poddaje tę tezę w wątpliwość.
Ewa Janczak-Cwil
Dzieci wrócą do szkoły
szkoła
uczeń

Dzieci wrócą do szkoły? Są pierwsze wytyczne!

Co czeka dzieci po powrocie do szkoły? GIS przygotowuje już pierwsze wytyczne. Nie trzeba będzie chodzić w maseczkach, za to dzieciaki czeka częste mycie rąk i regularne wietrzenie sal, w których będą się odbywać lekcje.
Joanna Biegaj
dziecko, tablet
szkoła

Tablety dla dzieci w ramach programu Zdalna szkoła. Minister: pierwszeństwo dla rodzin wielodzietnych

15 maja rusza kolejna odsłona programu Zdalna szkoła+. Dofinansowanie do sprzętu komputerowego dla uczniów otrzymają wszystkie gminy, które złożą wnioski, ale pomoc powinna trafić w pierwszej kolejności do rodzin wielodzietnych.
Magdalena Drab
dziecko, nauka zdalna
szkoła

Otwarte przedszkola, a co ze szkołami? Piontkowski: dzieci z klas 1-3 na razie zostają w domach

Najmłodsze dzieci mogą od 6 maja chodzić do żłobków i przedszkoli, o ile te spełniły wytyczne GIS i decyzją samorządów oraz dyrekcji zostały otwarte. Uczniowie klas 1-3 wciąż uczą się zdalnie, a minister edukacji zapowiada, że być może wrócą do szkół później, razem ze starszymi dziećmi.
Magdalena Drab
zdalne nauczanie, pusta szkoła, zamknięta szkoła
szkoła

Kiedy dzieci wrócą do szkoły? Być może nie w 2020!

Czy od września dzieci wrócą do szkoły? Rodzice nadal nie znają odpowiedzi na to pytanie. Nauka przez internet to wyzwanie dla uczniów, rodziców i nauczycieli i niestety nie w każdym domu zdaje egzamin. Minister edukacji zapowiada, że na powrót dzieci do szkół być może poczekamy dłużej niż do września.
Magdalena Drab
Koronawirus i nauka z domu: zadawanie lekcji na ocenę bezprawne
szkoła
choroby zakaźne

Koronawirus i nauka: nauczyciele nie mają prawa zadawać do domu

Zdawanie dzieciom lekcji do domu na czas i wystawianie za to ocen nie jest zgodne z prawem - mówi kurator. Zobacz, co można, a czego nie i jakie masz prawa!
Agnieszka Majchrzak
zamkniete szkoły w Polsce koronawirus
szkoła

Koronawirus: MEN zamyka przedszkola, żłobki i szkoły w całej Polsce

Stało się. Jutro bez lekcji i edukacji, ale opieka jeszcze do końca tygodnia będzie zapewniona w szczególnych wypadkach (dla najmłodszych dzieci). Od poniedziałku dzieci w całej Polsce nie pójdą do żłobków, przedszkoli i szkół. Wszystko przez zagrożenie koronawirusem. Wszystkie placówki pozostaną zamknięte do 25 marca włącznie. Dlaczego podjęto taką decyzję, co to oznacza dla pracujących rodziców? Wyjaśniamy.
Karolina Stępniewska
Rozporządzenie MEN: Legitymacje i świadectwa dzieci niepełnoletnich
szkoła

Rodzicu, odbierz za dziecko legitymację szkolną, jemu nie wolno!

Nowy przepis MEN nie pozwala uczniom samodzielnie odebrać ani legitymacji, ani świadectwa. Rodziców czeka spore utrudnienie.
Milena Oszczepalińska
podpaski
szkoła

Ćwicz #JakDziewczyna z polskimi mistrzyniami sportu!

12 października w Poznaniu odbyły się wyjątkowe zajęcia wychowania fizycznego dla dziewcząt, z udziałem polskich mistrzyń sportu. Spotkanie było częścią ogólnopolskiej kampanii „Mistrzynie w Szkołach”, zorganizowanej przez Fundację Otylii Jędrzejczak. Partnerem projektu jest Always #JakDziewczyna.
Partner
list minister edukacji do przedszkoli i szkół w sprawie szczepień
szkoła
szczepienia
przedszkola

W przedszkolach i szkołach boją się reakcji rodziców w sprawie szczepień

Boją się mieszać w to, czy rodzic szczepi, czy nie szczepi dziecko. Ale nie mają wyjścia. Dostali nakaz. Z samej góry.
Agnieszka Majchrzak
pierwszy dzień w przedszkolu i szkole
szkoła
pierwszy dzień w przedszkolu

Jak ubrać dziecko na pierwszy dzień przedszkola i szkoły?

Wakacje właśnie dobiegają końca. W poniedziałek, 3 września setki tysiące dzieci rozpoczną nowy etap w swoim życiu – pójdą do przedszkola i szkoły. Jak na taką okoliczność ubrać się? Czy są jakieś wymagania co do stroju dziecka w taki dzień?
Agnieszka Majchrzak
chore dziecko
przedszkole
szkoła
lekarstwa

Przychodzi chore dziecko do przedszkola i co dalej?

Mama nawet nie wchodzi do środka, tylko w drzwiach podaje kaszlącemu dziecku lek, który pani przedszkolanka ma podawać w ciągu dnia - opowiada kolega z pracy, którego żona opiekuje się dziećmi w przedszkolu. Ministerstwo zdrowia chce to uregulować, ale czy to ma sens?
Agnieszka Majchrzak
Kacper powiesił się, bo był prześladowany w szkole
szkoła
przemoc wobec dzieci

Miał 14 lat. Wolał się zabić, niż iść do szkoły

14-letni Kacper z Gorczyna koło Łodzi powiesił się, bo miesiącami był zaszczuwany przez kolegów z klasy. Był gejem, a przecież polska młodzież pewnych rzeczy nie wybacza.
Sylwia Niemczyk
Pusta klasa w szkole
szkoła
edukacja dziecka
dziecko w szkole

"Domowe getto" dla chorych dzieci? MEN chce wprowadzić kolejne zmiany

Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło projekt zmian w sposobie kształcenia indywidualnego. Chore dzieci mają stracić możliwość nauki w szkołach. Dowiedz się więcej!
Hanna Szczesiak
Czego będą się uczyć dzieci po reformie edukacji
szkoła
przygotowania do szkoły
szkoła podstawowa

Czego będzie się uczyć w szkole twoje dziecko? Sprawdź!

Jakie lekcje przewiduje nowy program nauczania w 8-letnich szkołach podstawowych? Sprawdź, czego będzie się uczyć twoje dziecko!
Hanna Szczesiak
roszczeniowi rodzice
wychowanie
szkoła
dobre wychowanie

Współcześni rodzice są roszczeniowi i agresywni – zgadzacie się z taką opinią?

Dlaczego rodzice są postrzegani w ten sposób? Koniecznie przeczytajcie i wypowiedzcie się!
Ewa Podleśna-Ślusarczyk
dziecko wypadek na drodze
szkoła
opieka nad dzieckiem
nauka angielskiego

Czy znajdzie się w końcu winny śmierci Julki?

Trudno uwierzyć, że ani ani nauczycielka, ani szkoła nie poczuwają się do winy, a mało precyzyjne przepisy im to ułatwiają!
Ewa Podleśna-Ślusarczyk