Uczeń - strona 4

Kiedy dziecko może samo wracać ze szkoły
szkoła
uczeń

Kiedy dziecko może samo wracać ze szkoły?

Według prawa dziecko może samo poruszać się po drodze, dopiero gdy skończy 7 lat. Jednak nawet w przypadku, kiedy dziecko samo wraca ze szkoły – musisz zadbać o jego bezpieczeństwo.
Joanna Biegaj
lekcje w szkołach skrócone do 30 minut
szkoła
uczeń
koronawirus

Lekcje w szkołach skrócone do 30 minut? MEN: to możliwe!

Godzina lekcyjna w uzasadnionych przypadkach może być skrócona z 45 do 30 minut. Była minister edukacji apeluje, żeby jak najszybciej wdrożyć w życie ten pomysł. Odniósł się do tego Dariusz Piontkowski - jest to możliwe!
Joanna Biegaj
Dzieci wrócą do szkoły
szkoła
uczeń

Dzieci wrócą do szkoły? Są pierwsze wytyczne!

Co czeka dzieci po powrocie do szkoły? GIS przygotowuje już pierwsze wytyczne. Nie trzeba będzie chodzić w maseczkach, za to dzieciaki czeka częste mycie rąk i regularne wietrzenie sal, w których będą się odbywać lekcje.
Joanna Biegaj
piórnik
uczeń
wyprawka szkolna

Piórnik – jaki kupić? Miniporadnik i 10 propozycji

Wybór piórnika, powiedzmy to sobie szczerze, to nie jest wielki problem. Wystarczy dobrać go do wieku dziecka, a więc tego, co musi w nim nosić. Oto nasz miniporadnik.
Ewa Janczak-Cwil
pierwszoklasista, uczeń, szkoła
uczeń
pierwszoklasista
szkoła podstawowa

Co zrobić, żeby dziecko polubiło szkołę?

Dla pierwszoklasisty wszystko się zmienia: miejsce, otoczenie, organizacja czasu, zakres obowiązków. Nikt nie lubi tylu zmian naraz. W przypadku ucznia za nimi wszystkimi stoi szkoła. I jak tu dziecko ma ją polubić? Z tobą będzie mu łatwiej.
Aleksandra Sokalska
szkoła podstawowa, świetlica szkolna, uczniowie
nauka
uczeń
edukacja dziecka

Czy posyłać dziecko do świetlicy?

Jedni twierdzą, że to przechowalnia dla dzieci, których nie ma kto odebrać zaraz po lekcjach. Inni, że to miejsce, gdzie dziecko ma szansę na rozwijanie swoich zdolności. No cóż, ile rodziców, tyle zdań na ten temat. Przekonaj się, które z nich są prawdziwe.
Aleksandra Sokalska
uczeń, pierwszoklasista, szkoła
szkoła
uczeń
pierwszoklasista

Pytania rodziców pierwszoklasisty

Przed twoim pierwszoklasistą wielkie zmiany. Przed tobą także. Chcesz się do nich dobrze przygotować, by twoje dziecko dobrze czuło się w szkole? Pomożemy ci w tym.
Aleksandra Sokalska
dziecko, zajęcia plastyczne, przedszkolak, przedszkole
przedszkole
przedszkolak
szkoła

Czy dziecko jest gotowe do szkoły - 10 pytań do rodziców 6-latka

Jeżeli nie jesteście pewni, czy posłać dziecko do szkoły, czy przedszkola, odpowiedź na poniższe pytania pomoże wam podjąć właściwą decyzję.
Redakcja Babyonline.pl
uczeń, szkoła, pisanie, dziewczynka, ołówek
przedszkole
przedszkolak
uczeń

Jak przygotować dziecko do szkoły? - 7 sposobów, które na pewno pomogą

Dzieci są coraz mądrzejsze, szybciej się uczą, wcześniej są w stanie zdobywać pewne umiejętności. Poznaj wskazówki, jak pomóc im przygotować się do szkolnych wyzwań.
Aleksandra Radość
uczeń

Pomoc dla ucznia i studenta

By zapewnić dziecku odpowiednie wykształcenie, zainteresuj się możliwościami dofinansowania nauki, jakie oferuje państwo. Dotyczą one zarówno uczniów, jak i studentów.
Alicja Hass