Zdrowie - strona 2

COVID-19 zniszczył jej płuca. Przeszła cesarskie cięcie i przeszczep
cesarskie cięcie
zdrowie
koronawirus

Pani Izabela w czasie ciąży zachorowała na COVID-19. „Lekarz podał mi telefon, żebym zadzwoniła do domu, pożegnać się”

Lekarze przeszczepili płuca 38-letniej kobiecie, która będąc w ciąży ciężko przeszła COVID-19. Wcześniej urodziła przez cesarskie cięcie zdrową córeczkę.
Sylwia Arlak
szczepienia 12latków
zdrowie
szczepienia
koronawirus

Szczepienia 12-latków właśnie się rozpoczęły!

Ruszyły szczepienia 12-latków i pozostałych dzieci poniżej 15. roku życia. Proces szczepienia będzie przebiegał tak samo, jak w przypadku osób dorosłych. Dzieci w wieku 12-15 lat zostaną zaszczepione podwójną dawką szczepionki firmy Pfizer.
Joanna Biegaj
szczepienie dzieci na covid
zdrowie
szczepienia
koronawirus

Szczepienie dzieci na COVID-19 w toku. Trwa rejestracja dla osób powyżej 12. roku życia

Szczepienie dzieci na COVID-19 jest już możliwe. Przebiega ono w tej samej formie co szczepienia dorosłych. Młodzież otrzymuje dwie dawki szczepionki Pfizer. Sprawdź, dlaczego warto zaszczepić dziecko przeciwko koronawirusowi i jak zarejestrować je do szczepienia.
Sylwia Arlak
data szczepień dla dzieci w wieku 12-15 lat
zdrowie
szczepienia
koronawirus

Wiemy, kiedy rozpoczną się szczepienia dla dzieci w wieku 12-15 lat

Rząd podał datę rozpoczęcia szczepień dla dzieci w wieku 12-15 lat. Nastolatkowie będą mogli przyjąć szczepionkę już za kilka dni. Wiadomo także, gdzie będą odbywać się szczepienia.
Joanna Biegaj
godzina policyjna dla niezaszczepionych
zdrowie
nakazy i zakazy
koronawirus

Doradca premiera proponuje wprowadzenie GODZINY POLICYJNEJ dla niezaszczepionych!

Prof. Miłosz Parczewski, jeden z doradców premiera ds. pandemii, przekonywał na antenie Radia ZET, że osobom niezaszczepionym „nie można dać szansy na zakażanie innych”.
Joanna Biegaj
Katarzyna Bosacka o lodach Ekipa
jedzenie
zdrowie
żywność

Katarzyna Bosacka o lodach Ekipy: „Są po prostu kiepskie”

Katarzyna Bosacka skrytykowała lody od Ekipy, czyli popularnych youtuberów. Choć słodycze rozchodzą się jak ciepłe bułeczki, prowadząca „Wiem, co jem” przekonuje, że mają bardzo słabą jakość. Płacimy głównie za wodę.
Sylwia Arlak
nareszcie koniec z maseczkami!
zdrowie
maski
koronawirus

Koniec maseczek, ale uwaga! O tym musisz pamiętać, żeby nie dostać mandatu

15 maja nastąpi zniesienie obowiązku noszenia maseczek w przestrzeni otwartej. Nie oznacza to jednak, że takie zasady będą obowiązywać zawsze i wszędzie. Są pewne wyjątki, o których trzeba pamiętać, by nie odstać mandatu.
Joanna Biegaj
rodzina w maseczkach
zdrowie
koronawirus

Nareszcie koniec z maseczkami! Jest kilka warunków

Większość z nas czekała na to od dawna – już za kilka dni będziemy mogli wyjść z domu bez maseczki na twarzy! Został spełniony warunek, który postawił minister zdrowia, by możliwe było zniesienie nakazu zakrywania ust i nosa.
Joanna Biegaj
szczepienie dzieci na COVID-19
zdrowie
szczepienia
koronawirus

Szczepienia dzieci przeciw COVID-19 już W WAKACJE? Przemysław Czarnek zabrał głos w tej sprawie!

Terminy na szczepienie przeciw COVID-19 dostają coraz młodsze roczniki, jednak do tej pory nie została wyjaśniona kwestia szczepień dzieci i młodzieży. Rąbka tajemnicy w tej sprawie uchylił minister edukacji i nauki.
Joanna Biegaj
obowiązkowe szczepienie
zdrowie
szczepienia
koronawirus

OBOWIĄZKOWE szczepienia przeciw COVID-19 w jednym z polskich miast!

Radni przyjęli uchwałę dotyczącą szczepień przeciwko COVID-19. Wynika z niej, że obowiązek przyjęcia szczepionki będą mieć wszyscy mieszkańcy miasta oraz osoby, które pracują na terenie Wałbrzycha. Podczas głosowania aż 22 radnych było za przyjęciem uchwały, jedynie 3 osoby były przeciwne.
Joanna Biegaj
trzecia dawka szczepionki
zdrowie
szczepienia
koronawirus

Szczepionka na koronawirusa nie działa na długo! Potrzebna będzie TRZECIA DAWKA

Na całym świecie trwają szczepienia przeciw koronawirusowi – są one nadzieją na „normalną przyszłość”. Według najnowszych doniesień szczepionki nie są jednak skuteczne przez długi czas. Konieczne będzie podanie trzeciej dawki, a być może także kolejnych.
Joanna Biegaj
komunie 2021
zdrowie
komunia
koronawirus

Komunie 2021: WIELKI CHAOS z organizacją przyjęć! Rodzice załamują ręce

Do tej pory organizacja przyjęć komunijnych stała pod wielkim znakiem zapytania. Na konferencji, która odbyła się 28.04.2021 r., rząd podał jednak terminy luzowania obostrzeń związanych z urządzaniem imprez okolicznościowych. Wbrew pozorom spowodowało to jeszcze większy chaos wśród rodziców dzieci przystępujących do pierwszej komunii.
Joanna Biegaj
pilne szkoły
zdrowie
nakazy i zakazy
koronawirus

Rząd LUZUJE OBOSTRZENIA: nowe wytyczne na maj 2021!

Podczas środowej konferencji prasowej rząd przedstawił plan znoszenia obostrzeń na najbliższy czas. Mateusz Morawiecki poinformował, że dane o zakażeniach pozwalają na nieco bardziej optymistyczne podejście do obostrzeń. Czekają nas duże zmiany!
Joanna Biegaj
pomysł płacenia za szczepienie na COVID-19
zdrowie
szczepienia
koronawirus

Osoby niezaszczepione będą musiały PŁACIĆ ZA LECZENIE na COVID-19? Padł taki pomysł!

Prof. Anna Piekarska, członkini Rady Medycznej przy premierze jest zdania, że osoby, które nie chcą się zaszczepić przeciw koronawirusowi, powinny płacić z własnej kieszeni za swoje ewentualne leczenie na COVID-19. Profesor ma zamiar przedstawić swój pomysł premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.
Joanna Biegaj
Maseczki na dworze są bez sensu?
zdrowie
maski
koronawirus

Dr Grzesiowski wprost o maseczkach: noszenie ich na dworze NIE MA SENSU

Nadal obowiązuje nakaz noszenia maseczek w przestrzeni otwartej. Czy jest on rzeczywiście konieczny? Dr Paweł Grzesiowski twierdzi, że w niektórych sytuacjach zakrywanie ust i nosa jest bez sensu, a rząd powinien zrezygnować z tego pomysłu.
Joanna Biegaj
pilne szkoły
zdrowie
nakazy i zakazy
koronawirus

Pilne: rząd ŁAGODZI obostrzenia, ale tylko w niektórych województwach!

Odbyło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Adam Niedzielski ogłosił wytyczne, które będą obowiązywać przez najbliższe dni. Wiemy, kiedy dzieci wrócą do szkoły, a także jakie usługi zostaną wznowione. Nie dotyczy to jednak wszystkich województw.
Joanna Biegaj
z ostatniej chwili
zdrowie
nakazy i zakazy
koronawirus

Nieoficjalnie: rząd POLUZUJE obostrzenia. Co ze szkołami?

Podczas planowanej na środę konferencji rząd ma ogłosić kolejne decyzje w sprawie obostrzeń. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że możemy spodziewać się zniesienia niektórych restrykcji. Jeżeli rzeczywiście zostaną one złagodzone, już niebawem będziemy mogli odwiedzić między innymi salony fryzjerskie i kosmetyczne oraz sklepy wielkopowierzchniowe. Co ze szkołami?
Joanna Biegaj
Powrót dzieci do żłobków i przedszkoli
przedszkole
zdrowie
koronawirus

Dzieci wracają do żłobków i przedszkoli! Ekspert grzmi, że spowoduje to WZROST ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM!

Dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19 jest zdania, że „powrót dzieci do przedszkoli i żłobków może przełożyć się na wzrost liczby zachorowań”. Czy decyzja rządu była błędem? Ekspert nie ma co do tego wątpliwości.
Joanna Biegaj
Ciężarne coraz gorzej przechodzą COVID-19
ciąża
zdrowie
koronawirus

Ciężarne coraz gorzej przechodzą COVID-19: „Takich dramatów nie widzieliśmy nigdy wcześniej”

Do tej pory kobiety w ciąży, które chorowały na COVID-19, nie miały ciężkich objawów choroby, takich jak zapalenie płuc lub niewydolność oddechowa. Obecnie lekarze zauważają, że przyszłe mamy przechodzą zakażenie koronawirusem znacznie gorzej. Niekiedy dzieją się prawdziwe tragedie.
Joanna Biegaj
Wiemy, kiedy zdejmiemy maseczki
zdrowie
maski
koronawirus

Wiemy, kiedy ZDEJMIEMY MASECZKI – jest deklaracja ministra!

Noszenie maseczek w Polsce obowiązuje już od ponad roku. Na horyzoncie, za sprawą słów ministra zdrowia, pojawiła się szansa na poluzowanie tego obostrzenia. Adam Niedzielski postawił jednak jeden warunek.
Joanna Biegaj
pilne koronawirus
zdrowie
nakazy i zakazy
koronawirus

PILNE: co dalej z obostrzeniami? Jest decyzja rządu!

Podczas dzisiejszej konferencji (14.04.2021 r.) Adam Niedzielski poinformował o decyzji rządu w kwestii dalszych obostrzeń. Co się zmieniło? Jakie obostrzenia teraz obowiązują?
Joanna Biegaj
larwy kleszczy
zdrowie
kleszcze
kleszcz

Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]

Larwy kleszczy są początkową formą dorosłych kleszczy. Cykl rozwojowy kleszcza obejmuje kilka etapów: jaja, larwy kleszczy, nimfy oraz postać dorosłą kleszcza, czyli imago. Sprawdź, jak wygląda larwa kleszcza oraz czy jest groźna dla dzieci i dorosłych.
Joanna Biegaj
Adobe Stock
zdrowie
choroby
choroby dzieci

Ekspert: choroba meningokokowa często jest lekceważona, choć może szybko prowadzić do śmierci!

„Inwazyjna choroba meningokokowa jest lekceważona, choć może w ciągu 24 godzin doprowadzić do zgonu dziecka. Właśnie dlatego tak ważna jest profilaktyka w postaci szczepień” – podkreśla lek. med. Łukasz Durajski z Krajowego Komitetu Weryfikacyjnego ds. Eliminacji Odry i Różyczki w rozmowie z PAP.
redakcja mamotoja.pl
gniazdo kleszczy
zdrowie
kleszcz

Gniazdo kleszczy – jak wygląda, gdzie występuje? Zobacz zdjęcie!

Gniazdo kleszczy, czyli skupisko jaj kleszczy, zazwyczaj nie osiąga dużych rozmiarów. Gniazdo tych pajęczaków występuje w ciemnych i wilgotnych miejscach. Larwy kleszcza w domu są zjawiskiem bardzo rzadko spotykanym. Zobacz zdjęcie i sprawdź, jak wygląda gniazdo kleszczy.
Joanna Biegaj
ślad po kleszczu
zdrowie
ukąszenia kleszcza
kleszcz

Ślad po kleszczu: jak wygląda i kiedy jest niebezpieczny [ZDJĘCIA]

Ślad po kleszczu nie zawsze musi oznaczać zakażenie – najczęściej jest on niepozorny i nie wymaga konsultacji z lekarzem. Nawet jeśli ślad po ugryzieniu kleszcza swędzi, nie musi być to powód do niepokoju. Czasami jednak pojawia się rumień, który trzeba zgłosić lekarzowi i podjąć leczenie.
Ewa Janczak-Cwil
nimfa kleszcza
zdrowie
kleszcz

Nimfa kleszcza: co to jest, jak wygląda, jak ją usunąć

Nimfa kleszcza jest bardzo mała – wielkością przypomina ziarnko maku. Trudno ją zauważyć, jednak jest niebezpieczna. Nimfa kleszcza w skórze może jednak przenosić różne groźne choroby. Sprawdź, jak wygląda i w jaki sposób usunąć wbitą nimfę kleszcza.
Ewa Janczak-Cwil
pilne szkoły
zdrowie
nakazy i zakazy
koronawirus

Wysoka liczba zgonów na COVID-19. Czy rząd wprowadzi jeszcze bardziej surowe obostrzenia?

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach COVID-19. W piątek 9 kwietnia odnotowano ponad 28 tys. zachorowań oraz ponad 700 zgonów!
Joanna Biegaj
Chcą nas szczepić z samochodów!
zdrowie
szczepienia
koronawirus

Rząd zapowiada szczepienia drive-thru. Czy to na pewno bezpieczne?

Rząd zapowiada zmiany, które mają na celu szybsze zaszczepienie jak największej liczby osób. W Polsce mają być możliwe szczepienia z samochodów. Co myśli o tym dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19?
Joanna Biegaj
Lockdown zostanie przedłużony? Wszystko na to wskazuje
zdrowie
nakazy i zakazy
koronawirus

Lockdown dłuższy, ale rząd nie chce jeszcze o tym mówić? 9 kwietnia to „termin umowny"!

Doświadczenie pokazuje, że wprowadzone obostrzenia mogą potrwać o wiele dłużej, niż początkowo zapowiadał rząd. Teraz wypowiedzi polityków zaczynają być potwierdzeniem tego, że lockdown wcale nie skończy się 9 kwietnia.
Joanna Biegaj
prof. Horban
zdrowie
nakazy i zakazy
koronawirus

Dziś REKORD ZAKAŻEŃ! Prof. Horban: pojutrze możliwe CAŁKOWITE ZAMKNIĘCIE Polski

Dzisiaj (26.03.2021 r.) padł rekord zakażeń koronawirusem. Główny doradca Rady Medycznej nie wyklucza całkowitego zamknięcia Polski.
Joanna Biegaj