Zmysł smaku

zmysły
zmysł dotyku
zabawa dla dzieci

Polecajki z górnej półki - elementarz (rozwoju) zmysłów

To już kolejny odcinek z cyklu Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem, w którym poruszamy takie tematy jak inteligencja emocjonalna, zmysły i rozwój wielozmysłowy. Tym razem nasza ekspertka – psycholog Dorota Zawadzka podpowiada, jakie zasady powinny znaleźć się w… elementarzu zmysłów.
Partner
zmysły
zmysł dotyku
zmysł smaku

Jak rozwijać zmysły dziecka? Podpowiada psycholog

Zmysły rozwijają się już w życiu płodowym. Jak zadbać o nie później, po urodzeniu się maluszka? O tym, jak je rozwijać poprzez zabawę, opowiada ambasadorka akcji Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem – psycholog Dorota Zawadzka.
Partner
zmysły
integracja sensoryczna
zmysł dotyku

Integracja sensoryczna - co to jest i jakie zabawy wprowadzić, aby ją rozwijać?

Dlaczego IS jest ważna w życiu małego dziecka? Co powinno zaniepokoić i kiedy warto udać się do specjalisty? Na te oraz wiele innych pytań odpowiada w ramach akcji Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem specjalistka – psycholog Dorota Zawadzka.
Partner
smak
zmysł smaku
miasteczko zmysłów

Kolorowe i niezwykle słodkie dzieło sztuki. Spotkanie z cukiernikiem [Miasteczko Zmysłów]

Brownie, marmolada, lukier… To tylko przykłady słodyczy, które powstały przez pomyłkę. Tym razem Miasteczko Zmysłów odwiedziła cukiernik Ewa Siniarska. Jak sama przedstawiła się dzieciom – uwielbia przygotowywać torty, piecze ciasta i szuka słodkich smaków na świecie. Tym razem wspólnie z dzieciakami stworzyła niezwykły, słodki obraz…
Partner
Miasteczko Zmysłów smak
smak
zmysł smaku
Dorota Zawadzka

Dorota Zawadzka inspiruje: trzy pyszne zabawy smakowe

Maluch jeszcze w brzuchu mamy uczy się rozpoznawania smaków. Połyka wody płodowe, do których przenikają cząsteczki tego, co je mama. Jeśli więc w diecie ciężarnej nie brakuje owoców i warzyw, jest spora szansa, że na etapie rozszerzanie diety maluch nie będzie krzywił się na brokuły i fasolkę. Jak jednak zachęcać dzieci do próbowania nowych smaków na późniejszym etapie?
Partner
dziecko robi z mamą jedzenie
zmysły
smak
zmysł smaku

Zabawa ćwicząca zmysł smaku: Co tak smakuje? Kolorowanka z owocami dla malucha

Słony, słodki, gorzki, kwaśny i umami – to podstawowe smaki, które odczuwamy dzięki zmysłowi smaku. Aby wychować małego smakosza lub po prostu malucha o wyostrzonym smaku, warto stymulować ten zmysł. Nie masz pomysłu na zabawę? Podpowiadamy, jak pysznie się bawić!
Partner
dzieci próbują nowe smaki
niejadek
zmysł smaku
miasteczko zmysłów

Smaki na językach: od kiedy dzieci smakują świat?

Czy wiesz, że znane dziecku smaki dają mu poczucie bezpieczeństwa i kontroli? Właśnie dlatego psycholog Dorota Zawadzka radzi wprowadzać nowe smaki powoli. Zobacz, co jeszcze warto wiedzieć o zmyśle smaku, a także skorzystaj z wielu porad naszego eksperta.
Partner
smak
zmysł smaku

Jak działają zmysły? Zmysł smaku

Ulubiony smak? Pewnie, że czekolada! A wiecie jak to się dzieje, że po wzięciu kawałka do ust uruchamiane są nasze kubki smakowe odpowiedzialne za słodki smak?
Partner
rozwój dziecka
zmysły
zmysł dotyku

Czuję, czyli… jak rozwijać zmysły: smaku, węchu i dotyku? [WEBINAR 4.]

Za nami czwarty z 6 bezpłatnych webinarów dla rodziców, organizowanych w ramach akcji „Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem” i prowadzonych przez Dorotę Zawadzką. Tym razem ekspertka opowiadała o trzech zmysłach, które pozwalają… czuć świat! Dowiedz się, w jaki sposób rozwijać smak, węch i dotyk u przedszkolaka.
Partner
gotowanie
smak
gotowanie dla dzieci

Pysznie, zdrowo, kolorowo! Krótki przewodnik po świecie smaków [WIDEO]

– Kolory mogą smakować. Brązowy kojarzy się z tym, co gorzkie, zielony z tym, co kwaśne , a czerwony ze słodyczą – tłumaczył gość kolejnego spotkania w Miasteczku Zmysłów: kucharz Grzegorz Zawierucha. Opowiadał o zmyśle smaku i wspólnie z małymi pomocnikami przygotował niezwykłe potrawy. Zobaczcie sami!
Partner
zmysły
zmysł smaku
Dorota Zawadzka

O niejadkach i wojnach nad talerzem… [LIVECZAT z ekspertem]

Czy moje dziecko jest niejadkiem? Czy maluch powinien jeść już widelcem i nożem? Rodzice mają wiele pytań i kłopotów w związku z jedzeniem dziecka… Zobacz nasz liveczat z psycholog Dorotą Zawadzką organizowany w ramach akcji Miasteczko Zmysłów i rozwiej swoje wątpliwości!
Partner
rozwój dziecka
zmysły
rozwój ruchu

Jak dziecko uczy się i rozwija przez zmysły? [WEBINAR 1.]

Za nami pierwszy z 6 bezpłatnych webinarów dla rodziców, organizowanych w ramach akcji „Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem” i prowadzonych przez Dorotę Zawadzką. Ekspertka opowiadała o tym, jak działają zmysły malucha, a ich prawidłowy rozwój wpływa na życie również w przyszłości.
Partner
zmysły
zmysł smaku
Dorota Zawadzka

Słodkie, słone, kwaśne, gorzkie… Ekspertka radzi, jak rozwijać u dzieci zmysł smaku [WIDEO]

Strefę Zabawy Miasteczka Zmysłów odwiedziła psycholog Dorota Zawadzka, która opowiedziała nam o zmyśle smaku. Kiedy się rozwija, jak się zmienia i jakie czynniki warunkują nasze preferencje smakowe – to tylko niektóre tematy tej rozmowy. Koniecznie obejrzyjcie wideo i wykorzystajcie nasze pomysły na rozwijające zmysły zabawy z dzieckiem.
Partner
quiz na dominujący zmysł
zmysł dotyku
zmysł smaku
zmysł węchu

Który zmysł jest dominujący u twojego dziecka? [QUIZ]

Każdy człowiek odbiera świat zewnętrzny za pomocą pięciu zmysłów: słuchu, wzroku, smaku, dotyku i węchu. Jeden z nich jest tym dominującym – zastanawiałaś się kiedyś, który? To, czy wyróżnia nas smak, zapach czy wzrok, ma swoje konsekwencje. Rozpoznanie dominującego zmysłu może być przydatne, szczególnie gdy np. czeka cię trudny egzamin albo przemówienie. Podobnie jest z maluchami.
Partner
Rozwój zmysłu smaku
zabawy z dzieckiem
zmysł smaku
miasteczko zmysłów

7 zabaw, które rozwiną u dziecka zmysł smaku

„To nieładnie bawić się jedzeniem” – pewnie sama nieraz upominałaś swoje dziecko. Ale jak tu rozwijać zmysł smaku bez jedzenia? A ponieważ zabawa jest najlepszą nauką, zaproponuj swojemu maluchowi kilka zabaw, które pomogą mu doskonalić ten jeden z ważniejszych zmysłów człowieka.
Aleksandra Sobieraj
Rozwój zmysłu smaku u dziecka
zmysł smaku
zmysły dziecka

Czy wiesz wszystko na temat zmysłu smaku? Przekonaj się, rozwiązując nasz test!

Milena Oszczepalińska
zmysł smaku u dziecka
zmysł smaku
zmysły dziecka

Co wiesz o smaku dziecka? Dowiedz się, jak wychować smakosza!

Sylwia Niemczyk
zmysł smaku u dziecka
zabawy dla dzieci
zmysł smaku
zmysły dziecka

W co się bawić, żeby rozwijać zmysł smaku? (5 fajnych zabaw)

Zachęcaj dziecko do próbowania nowych smaków. Wychowaj smakosza dzięki tym prostym zabawom.
Weronika Zagojska
Knorr
zmysł smaku
sekret udanego związku
emocje w związku

Przez żołądek do serca? Badania potwierdzają stare powiedzenie!

Większość z nas nie wyobraża sobie życia bez zmysłu smaku. I bardzo słusznie, bo – jak dowodzą badania – nasze preferencje kulinarne odgrywają też decydującą rolę w wyborze życiowego partnera!
materiał promocyjny
sól
sól
zmysł smaku
zioła dla dziecka

Dosalanie niemowlęcych dań zabronione!

To, że tobie nie smakuje nieposolona zupka, wcale nie oznacza, że twojemu maluchowi też nie będzie smakowała. Warto, by uczył się od początku jeść niedosalane dania. Zobacz, dlaczego to takie ważne.
Aleksandra Sobieraj
Dziecko pije mleko
rozwój dziecka
zmysł smaku

Słodkie, słone, gorzkie... 10 pytań o zmysł smaku u dziecka

Zmysł smaku służy twojemu dziecku nie tylko po to, by dostarczać mu przyjemności podczas picia mleka albo jedzenia czekoladek. Sprawdź, co warto o nim wiedzieć, by go nie zepsuć.
Beata Turska