GRY
 
 

Tajemnica diamentów w Teatrze Miniatura

15.04.2012r.,Teatr Miniatura w Gdańsku zaprasza na światową prapremierę teatralnej adaptacji Tajemnicy diamentów, pierwszej części z bestsellerowej serii Martina Widmarka Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai.

miejski teatr miniatura
Adaptacja i reżyseria: Ireneusz Maciejewski
Scenografia i lalki: Dariusz Panas
Teksty piosenek: Joanna Herman
Muzyka: Old Time Radio
Inspicjent: Zbigniew Okęcki

Obsada:
Lasse, Dziennikarz | Jakub Ehrlich
Maja, Dziennikarka | Wioleta Karpowicz
Muhammed Karat, Kościelny Svensson, Dziennikarz | Piotr Kłudka
Komisarz, Lollo Smitt, Dziennikarz | Jacek Majok
Ture Modig, Złodziej, Dziennikarka | Hanna Miśkiewicz
Siv Leander, Złodziej, Dziennikarka | Jadwiga Sankowska
Kelnerka, Policjant, Złodziej | Magdalena Żulińska

Spektakl lalkowy w Miniaturze to kryminał w stylu Agathy Christie dla najmłodszych. Jest złodziej, są podejrzani i para sprytnych detektywów. Przedstawienie zawiera elementy interakcji z publicznością – aktorzy wcielają się w role dziennikarzy, którzy nie tylko opisują perypetie głównych bohaterów, ale razem z widzami prowadzą śledztwo. Zbierają poszlaki, prowadzą wywiady, wyciągają wnioski. Młodzi widzowie sami mogą się poczuć jak detektywi lub dziennikarze. Inscenizację wzbogaca miniaturowa szczegółowa makieta miasteczka, którego architektura nawiązuje do charakterystycznych budowli Gdańska. Po ulicach miasteczka porusza się kamera rejestrująca wybrane sceny – śledzi losy głównych bohaterów, a także niebezpieczny pościg policyjny za samochodem przestępcy.

Przedstawienie jest pełne humoru, dynamiczne, zaskakujące i nieszablonowe, dzięki czemu zaciera się granica między sceną, a publicznością. Będzie to też pierwszy odcinek serialu teatralnego dla dzieci, którego następna część - Tajemnica kina - będzie miała premierę jesienią.

Spektakl dla dzieci w wieku od 6 lat.

Bilety w cenie:
wt.-pt. 15 zł, balkon 12 zł,
sob.-niedz. 17 zł,
balkon 15 zł
do nabycia w kasie Teatru Miniatura (wtorek-piątek: 9:00-15:00, czwartek: 9:00-17:00, sobota-niedziela: 2 h przed spektaklem). Rezerwacja: tel. 58 341 94 83 Informacja: organizacjawidowisk@teatrminiatura.pl 15 kwietnia prapremiera jest spektaklem zamkniętym.

Na przedstawienie zapraszamy od wtorku 17 kwietnia.

Miejski Teatr Miniatura
ul. Grunwaldzka 16
Gdańsk
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj