GRY
 
 

Tajemnica kina – premiera drugiej części teatralnego serialu detektywistycznego

8.11.2012r., Miniatura zaprasza na kolejną prapremierę na podstawie książki Martina Widmarka i drugi odcinek serialu – tym razem będzie to Tajemnica kina.

miejski teatr miniatura
8 listopada 2012 o godz. 17.00 - premiera
 
Lasse i Maja wraz z widzami mają nową zagadkę do rozwiązania – ktoś kradnie psy mieszkańców miasteczka Valleby i żąda za nie ogromnych okupów. Wśród poszkodowanych jest też sławna aktorka Iva Ross, która przyjechała do kina Rio na pokaz najnowszego westernu „Gwiżdżący Kowboj”. Zagrała w nim wraz ze swoim psem Karlem Filipem. Właściciele psów są zrozpaczeni, a policja bezradna. Przestępca jest niezwykle sprytny. Jedyny ślad, jaki zostawia, to list z żądaniem okupu. Komisarz policji zmuszony jest prosić o pomoc Maję i Lassego.
W kolejnej odsłonie teatralnego serialu widzowie nie tylko zobaczą rejestrowaną kamerą akcję na makiecie Valleby projektu Dariusza Panasa, ale wreszcie zajrzą do jednego z budynków. Na potrzeby tego spektaklu została misternie przygotowana makieta wnętrza kina Rio. W kinie będzie wyświetlany film animowany autorstwa reżysera spektaklu Ireneusza Maciejewskiego i scenografa Dariusza Panasa, a na ścianach zawieszone są plakaty i zdjęcia, które regularnie będą zmieniane – jak w prawdziwym kinie. Pojawią się postaci znane z poprzedniej części, ale poznamy również innych mieszkańców miasteczka Valleby. Twórcy spektaklu twierdzą, że niektórzy mieszkańcy podobni są do gwiazd kina.
 
„Tajemnicę kina” tworzy to samo grono artystów, którzy pracowali przy pierwszej części serialu. Autorem adaptacji oraz reżyserem spektaklu jest Ireneusz Maciejewski, młody twórca, który ma już na swoim koncie kilkanaście udanych przedstawień w teatrach w całej Polsce, m.in. „Dzień dobry, Świnko” Janoscha w Teatrze Guliwer w Warszawie czy „Kto rozśmieszy pechowego nosorożca” Leszka Kołakowskiego w Teatrze im. H.H. Andersena w Lublinie. Wiele ze swoich najciekawszych produkcji zrealizował ze scenografem Dariuszem Panasem, który pracuje także przy spektaklach w Miniaturze. To doświadczony artysta, który brał udział w ponad 50 realizacjach teatralnych, m.in. tworzył scenografię do nominowanej do Paszportu Polityki „Gai” w reż. Krzysztofa Raua Teatru 3/4 Zusno. Muzykę do „Tajemnicy kina” przygotował trójmiejski zespół Old Time Radio.
 
8 listopada o godz. 14.00 odbędą się również warsztaty dla dzieci, które poprowadzą Martin Widmark i Helena Willis, autorzy serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”. Uczestnikami warsztatów będą dzieci z klas 3-5 szkoły podstawowej, które zajmą pierwsze miejsca w konkursie literacko-plastycznym „Mam Cię”, organizowanym wspólnie przez Teatr Miniatura i Wydawnictwo Zakamarki.
 
Realizację warsztatów dla dzieci Martina Widmarka i Heleny Willis wsparła Ambasada Szwecji.

Miejski Teatr Miniatura
ul. Grunwaldzka 16
80-236 Gdańsk
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!
Doładuj
Przeładuj